اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه 16 آذر 1401 - 07 December 2022
شناسه خبر: 5140
تاریخ خبر: 1395/12/14
ساعت: 09:08

معاون اول رييس جمهور وارد استان كهگيلويه و بويراحمد شد/ دكتر جهانگيري: استان كهگيلويه و بويراحمد دومين توليد كننده نفت در كشور است/ رشد اقتصادي كشور در 9 ماهه نخست 7.2 درصد بوده است

معاون اول رييس جمهور به منظور افتتاح و بازديد از چند طرح مهم صنعتي و عمراني، دقايقي پيش وارد استان كهگيلويه و بويراحمد شد.

معاون اول رييس جمهور وارد استان كهگيلويه و بويراحمد شد/ دكتر جهانگيري: استان كهگيلويه و بويراحمد دومين توليد كننده نفت در كشور است/ رشد اقتصادي كشور در 9 ماهه نخست 7.2 درصد بوده استدكتر اسحاق جهانگيري صبح امروز (شنبه) در سفري يك روزه به استان كهگيلويه و بويراحمد، در بدو ورود به فرودگاه ياسوج از سوي استاندار و جمعي از مقامات استاني مورد استقبال قرار گرفت.
معاون اول رييس جمهور قرار است كارخانه سيمان مارگون را افتتاح و سپس قطعه دوم محور پاتاوه به دهدشت را مورد بهره برداري قرار دهد.
معاون اول رييس جمهور همچنين از شركت طبيعت زنده سينره بازديد و پس از آن در جلسه شوراي اداري استان در جمع مديران استاني و فعالان اقتصادي سخنراني خواهد كرد.
گفتني است وزير صنعت،معدن و تجارت و معاون علمي و فناوري رييس جمهور در اين سفر همراه معاون اول رييس جمهور هستند.
معاون اول رييس جمهور همچنين در بدو ورود به فرودگاه ياسوج در گفتگو با خبرنگاران هدف از سفر خود به استان كهگيلويه و بويراحمد را افتتاح و بازديد از چند طرح صنعتي و پروژه مهم عنوان كرد و گفت: يكي از طرح هايي كه در اين سفر به بهره برداري خواهد رسيد كارخانه سيمان مارگون است كه مدت زمان زيادي براي تكميل آن سپري شده است.
دكتر جهانگيري استان كهگيلويه و بويراحمد را از استان هاي مهم كشور برشمرد و اظهار داشت: اين استان از جهات مختلف داراي اهميت است و از نظر نفت و گاز، دومين استان توليد كننده كشور محسوب مي شود كه نقش مهمي در تامين نيازهاي كشور ايفا مي كند.
وي همچنين با اشاره به منابع آب فراوان در استان كهگيلويه و بويراحمد اظهار داشت: اين استان در بخش كشاورزي نيز داراي ظرفيت هاي فراوان است و از نظر گردشگري نيز مي تواند يكي از استان هاي موفق باشد.
معاون اول رييس جمهور همجواري استان كهگيلويه و بويراحمد با استان هاي مهم صنعتي نظير اصفهان، فارس، خوزستان و بوشهر را از جمله فرصت هاي مهم اين استان دانست و گفت: اين همجواري فرصت مناسبي براي توسعه استان كهگيلويه و بويراحمد است.
دكتر جهانگيري اظهار اميدواري كرد در اين سفر موانع و مشكلات استان مورد بررسي و براي حل آنها چاره انديشي شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود سياست هاي اقتصاد مقاومتي را از مهمترين برنامه هاي كشور در مقطع فعلي توصيف كرد و گفت: در سال جاري 120 برنامه بعنوان اولويت هاي سال 95 تدوين شد كه اكثر اين برنامه ها از پيشرفت خوبي برخوردار بوده اند.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به دستاوردهاي دولت در بخش هاي كشاورزي و نفت و گاز تصريح كرد: گام مهمي در جهت توسعه بخش كشاورزي و تامين امنيت غذايي كشور برداشته شده و در بخش نفت و گاز نيز دستاوردهاي خوبي بخصوص در ميادين مشترك پارس جنوبي و ميدان نفتي مشترك غرب كارون داشته ايم.
دكتر جهانگيري يكي ديگر از برنامه هاي اقتصاد مقاومتي در سال جاري را راه اندازي 7500 واحد توليدي راكد و نيمه فعال عنوان كرد و اظهار داشت: با برنامه ريزي دولت در سال جاري بيش از 22 هزار واحد توليدي از همين محل توانسته اند از منابع بانكي استفاده كنند و بيش از 15 هزار ميليارد تومان تسهيلات به آنان داده شده است.
وي همچنين با اشاره به تكميل بيش از 5 هزار واحد توليدي كه بالاي 60 درصد پيشرفت فيزيكي داشتند گفت: از نظر صادرات غيرنفتي نيز در سال جاري رشد 33 درصدي داشته ايم و رشد ارزشي نيز وجود داشته كه البته كمتر از رشد وزني بوده است.
دكتر جهانگيري نتايج و دستاوردهاي حاصل از اقتصاد مقاومتي در سال جاري را رضايت بخش و اميدوار كننده ارزيابي كرد و افزود: در 9 ماهه نخست سال جاري رشد اقتصادي 7.2 درصد بوده است كه اين رشد اقتصادي بدون احتساب بخش نفت، 5 درصد است كه اميدوارم در سال 96 نيز شاهد استمرار رشد اقتصادي باشيم.

r_rsar
اخبار برگزيده