اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 8 مهر 1401 - 30 September 2022
شناسه خبر: 4242
تاریخ خبر: 1394/12/25
ساعت: 17:22
دکتر جهانگیری در گفتگوی تلفنی با نخست وزیر ترکیه تصریح کرد:

مقابله با تروریسم مسئله همه کشورها و نیازمند تدبیر و اقدام جمعی بین المللی است

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه خبر انفجار تروریستی یکشنبه شب در آنکارا دولت و ملت ایران را عمیقاً متأثر کرد، گفت: وقوع پی در پی انفجار های تروریستی در نقاط مختلف جهان بیانگر روند رو به رشد گروه های تروریستی علیه صلح و امنیت جهانی است که مبارزه با این روند خطرناک مسئله و دغدغه همه کشورهای جهان و نیازمند تدبیر و اقدام جمعی بین المللی است.

مقابله با تروریسم مسئله همه کشورها و نیازمند تدبیر و اقدام جمعی بین المللی استدکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (سه شنبه) در گفت و گوی تلفنی با احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه اظهار داشت: از طرف دولت و ملت ایران این حادثه تلخ را به جنابعالی، دولت و ملت مسلمان ترکیه تسلیت می گویم و از خداوند بزرگ برای قربانیان این حادثه رحمت و مغفرت و برای مجروحین شفای عاجل مسئلت دارم.

معاون اول رییس جمهور با تاکید براینکه دولت و ملت ایران این اقدام زشت و ضد بشری را به شدت محکوم می کنند، خاطرنشان کرد: دولت و ملت ایران در مبارزه با تروریسم در کنار دولت و ملت ترکیه خواهند بود.

دکتر جهانگیری گفت: ایران و ترکیه هر دو از قربانیان تروریسم هستند و دو کشور ضرورت مبارزه با این پدیده شوم و ضد انسانی را درک می کنند و همکاری دو کشور در سطح منطقه ای و بین المللی می تواند در مبارزه با تروریسم و برچیدن این پدیده شوم از منطقه موثر باشد.

وی با تسلیت مجدد به دولت و ملت ترکیه خاطرنشان کرد: ملت ایران در این حادثه تلخ در کنار ملت مسلمان و برادر ترکیه قرار دارد.

نخست وزیر ترکیه نیز در این تماس تلفنی گفت: در این روزهای سخت از اینکه دولت و ملت کشور دوست ایران را در کنار خود می بینیم، خرسند و خوشحال هستیم.

وی با اشاره به اینکه در این حادثه تروریستی 37 نفر جان خود را از دست داده اند و 113 نفر نیز زخمی شده اند، خاطرنشان کرد: هویت یکی از مهاجمین مشخص شده که از اعضای پ.ک.ک است و با این اقدام تروریستی، یک بار دیگر تروریستی بودن این گروه به نمایش گذاشته شد.

احمد داود اوغلو افزود: وقتی گروه پ.ک.ک مردم عادی و غیرنظامیان را مورد حمله قرار می دهد، گویای تغییر تاکتیک این گروه تروریستی است.

وی تصریح کرد: این گونه حملات و اقدامات تروریستی، ترکیه را از مواضعی که در مبارزه با گروه پ.ک.ک اتخاذ کرده است، منصرف نمی کند و ما هرگز از این مسیر عقب نشینی نخواهیم کرد.

نخست وزیر ترکیه با بیان اینکه تروریسم موضوعی است که همه کشورهای منطقه با آن درگیر هستند، گفت: همه کشورها و به خصوص کشورهای همسایه باید در این شرایط خاص دست در دست هم و به صورت متحد و یکپارچه با تروریسم مبارزه کنند.

r_rsar
اخبار برگزيده