يا اَبَا الْحَسَنِ يا عَلِىَّ بْنَ مُوسى اَيُّهَا الرِّضا يَا بْنَ رَسُولِ اللّهِ يا حُجَّةَ اللّهِ عَلى خَلْقِهِ يا سَيِّدَنا وَمَوْلينا اِنّا تَوَجَّهْنا وَاسْتشْفَعْنا وَتَوَسَّلْنا بِكَ اِلَى اللّهِ وَقَدَّمْناكَ بَيْنَ يَدَىْ حاجاتِنا يا وَجيهاً عِنْدَاللّهِ اِشْفَعْ لَنا عِنْدَاللّهِ

      
سه شنبه 5 مهر 1401 - 27 September 2022
شناسه خبر: 4211
تاریخ خبر: 1394/12/18
ساعت: 14:08
دکتر جهانگیری تاکید کرد:

باید برای همکاری بخش خصوصی ایران و اوکراین بسترسازی مناسب شود/امروز با موج کشورهای مختلف جهان برای همکاری با تهران روبرو هستیم

معاون اول رییس جمهور با اشاره به آمادگی کشورمان برای توسعه روابط با همه کشورهای جهان، گفت: ایران از گسترش همکاری با کشور اوکراین در زمینه های اقتصادی و فرهنگی استقبال می کند.

دکتر اسحاق جهانگیری امروز (سه شنبه) دردیدار معاون اول نخست وزیر اوکراین بر همکاری دو کشور در چارچوب کمیسیون مشترک دو کشور برای رفع موانع همکاری و استفاده از ظرفیت های موجود تاکید کرد و اظهار داشت: باید بسترهای لازم و مناسب برای سرمایه گذاری و حضور فعال تر بخش خصوصی دو کشور فراهم شود.

وی با اشاره به مواجه بودن با موج علاقمندی کشورهای مختلف جهان برای همکاری با ایران پس از برطرف شدن تحریم ها، گفت: ایران و اوکراین می توانند با بهره گیری از تجارب یکدیگر در رشته های مختلف صنعتی مکمل هم باشند.

معاون اول رییس جمهور همچنین از توسعه همکاری ها در بخش انرژی ، کشاورزی و صنعتی استقبال کرد و گفت: تهران از تفاهم نامه های امضاء شده میان طرفین در جریان این سفر حمایت خواهد کرد.

«هنادی زدکو» معاون اول نخست وزیر اوکراین نیز در این دیدار با اشاره به تفاهم های انجام شده در این سفر در عرصه های کشاورزی، انرژی، حمل و نقل و تجارت، از تدوین نقشه راه برای توسعه مناسبات فیمابین در کمیسیون مشترک دو کشور خبر داد و گفت: تشکیل کمیته امور سرمایه گذاری می تواند به هر دو کشور در توسعه زیرساخت ها کمک کند.

وی با بیان اینکه اوکراین علاقمند به همکاری در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری با ایران است، تصریح کرد: مناسبات فرهنگی می تواند بستر کار در بخش های اقتصادی و سیاسی را بیش از پیش فراهم کند.

r_rsar
اخبار برگزيده