اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 8 مهر 1401 - 30 September 2022
شناسه خبر: 4183
تاریخ خبر: 1394/12/8
ساعت: 06:57

دکتر جهانگیری از ستاد مرکزی انتخابات وزارت کشور بازدید کرد/ چشم دوستان و دشمنان ملت ایران به انتخابات فردا دوخته شده است

معاون اول رئیس جمهور از ستاد مرکزی انتخابات وزارت کشور بازدید کرد

دکتر جهانگیری از ستاد مرکزی انتخابات وزارت کشور بازدید کرد/ چشم دوستان و دشمنان ملت ایران به انتخابات فردا دوخته شده استدکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (پنجشنبه) با حضور در وزارت کشور از نزدیک در جریان اقدامات و هماهنگی های ستاد مرکزی انتخابات وزارت کشور قرار گرفت.

در جریان این بازدید که وزیر کشور، رئیس ستاد انتخابات، استاندار تهران و دیگر معاونین وزارت کشور نیز حضور داشتند، دکتر جهانگیری از بخش های مختلف از جمله بخش پیگیری ها، استعلامات، کمیته ی پشتیبانی، بخش امنیت، امور استان ها و کمیته ی آمار و فناوری اطلاعات بازدید کرد و از  آخرین تدارکات و تمهیدات اندیشیده شده برای برگزاری انتخابات مطلع شد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین در جریان این بازدید، در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: چشم دوستان و دشمنان ملت ایران به انتخابات دهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره ی مجلس خبرگان رهبری که فردا برگزار خواهد شد، دوخته شده است.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مردم ایران فردا حماسه ی بزرگی خلق خواهند کرد، گفت: هر چه حضور مردم در این انتخابات گسترده تر باشد فرصت بیشتری برای خدمتگزاری فراهم خواهد شد.

دکتر جهانگیری با اشاره به بازدید خود از  بخش های مختلف ستاد مرکزی انتخابات تصریح کرد: وزارت کشور، استانداری ها و فرمانداری ها در حال تدارک برای برگزاری انتخابات هستند و گزارش هایی که در بخش های مختلف دریافت کردم، بیانگر این است که آمادگی کافی برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند با حضور نیروهای اجرایی و نیروهای شورای نگهبان وجود دارد.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: وزارت کشور و دست اندرکاران برگزاری انتخابات مقدمات کار را به نحو مطلوب ومناسبی مهیا کرده اند و هم از نظر بهره مندی از فناوری های اطلاعات و دستگاه های الکترونیکی و هم از نظر نیروی انسانی و آموزش های ارایه شده در وضعیت خوبی به سر می بریم.

دکتر جهانگیری اظهار امیدواری کرد فردا شاهد انتخابات باشکوهی باشیم و حماسه ی دیگری در  تاریخ ایران به ثبت برسد.

معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ایران در شرایط ویژه ای قرار دارد اظهار داشت: ما هم اکنون در حال اجرای یک توافق مهم و حساس با دنیا هستیم و مردم کشور انتظار دارند که پس از این توافق قدم های مهم دیگری در جهت حل مسائل اقتصادی و رفع مشکلات فرهنگی و سیاسی کشور برداشته شود.

وی با یادآوری اینکه فردا در انتخابات دهمین دوره ی مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره ی مجلس خبرگان رهبری دو رکن اصلی تصمیم گیری نظام جمهوری اسلامی ایران تعیین تکلیف می شود خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی رکن مهمی در کشور است که هم در قانونگذاری و هم سایر مسائل کشور نقش بسیار کلیدی و تعیین کننده ای دارد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در خصوص مسائل اجرایی نیز به عنوان ریل گذار مهم امور اجرایی کشور است که برنامه ها و قوانین مختلف را تصویب می کند و نظارت هایی را نیز اعمال می نماید.

دکتر جهانگیری اضافه کرد: مجلس خبرگان رهبری نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است و در مواقعی که لازم است نقش کلیدی ایفا می کند.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اهمیت دو انتخابات که فردا برگزار خواهد شد  افزود: انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان که فردا برگزار می شود نقش مهمی در سرنوشت کشور و سرنوشت منطقه ایفا خواهد کرد.

دکتر جهانگیری تأکید کرد: ملت ایران همواره ملتی حساس و وقت شناس بوده اند و حساسیت های کشور و منطقه را در نظر گرفته اند و امیدوارم فردا شاهد حضوری پرشور و چشمگیر مردم در انتخابات باشیم.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه ی سخنان خود با اشاره به اینکه ایران از ظرفیت ها و فرصت های متعددی به لحاظ منابع طبیعی و نیروی انسانی برخوردار است گفت: در کنار این فرصت ها فرصت دیگری وجود دارد که هر چند وقت یکبار خلق می شود و این فرصت از طریق حضور مردم در انتخابات شکل می گیرد و شرایطی را برای مسئولین فراهم  می کند که گام های بلندی برای حل مشکلات کشور بردارند.

دکتر جهانگیری از همه ی مردم ایران خواست به این نیاز مهم کشور در این مقطع حساس توجه داشته باشند و با آمادگی کافی و با دست داشتن مدارک لازم مثل شناسنامه و شماره ی ملی در انتخابات فردا حضور پیدا کنند.

دکتر جهانگیری خطاب به مردم کشور گفت: از اینکه ممکن است در صف اخذ رأی معطل شوید نگران نباشید زیرا این انتخابات در سرنوشت کشور نقش مهمی دارد و باید بدانید که کشور به حضور شما در این انتخابات نیاز دارد.

 

در این بازدید وزیر کشور، مقیمی، رئیس ستاد انتخابات و نیز کارشناسان بخش های مختلف گزارشی از تدارکات فراهم شده و تمهیدات اندیشیده شده جهت برگزاری هر چه بهتر انتخابات به معاون اول رئیس جمهور ارایه کردند.

r_rsar
اخبار برگزيده