اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه 19 بهمن 1401 - 08 February 2023
شناسه خبر: 38
تاریخ خبر: 1392/6/30
ساعت: 12:10
دکتر جهانگيري:

جمعيت هلال احمر در داخل و خارج از کشور کارنامه درخشاني دارد

دکتر اسحاق جهانگيري با تاکيد بر اهميت کار جمعيت هلال احمر گفت: يکي از بخشهايي که بايد همواره به آن کمک شود جمعيت هلال احمر است و دولت علي رغم تنگناهاي موجود در بودجه و اعتبارات مالي تلاش مي کند اين نهاد ارزشمند را مورد حمايت كامل قرار دهد.

معاون اول رييس جمهور صبح امروز (شنبه) در مراسم توديع و معارفه رييس جمعيت هلال احمر که در مرکز توانبخشي اين نهاد برگزار شد با بيان اينکه فعاليت هاي جمعيت هلال احمر و خدمت در عرصه بشر دوستانه از ارزشمند ترين خدمات و در پيشگاه خداوند داراي اجر فراواني است، تصريح کرد: در دين اسلام و سيره نبوي (با توجه به آيات و روايات) خدمت کردن به مردم از بزرگترين و پر ارزشترين کارهاست و جمعيت هلال احمر در اين زمينه پيشتاز است.
دکتر جهانگيري در ادامه با تقدير و تشکر از زحمات دکتر فقيه رييس سابق جمعيت هلال احمر، از دکتر فرهادي رييس فعلي اين جمعيت به عنوان شخصيتي علمي ياد کرد و گفت: ايشان با کوله باري از تجربيات در سالهاي فعاليت خود خدمات ارزشمندي را براي کشور به انجام رسانده اند.
وي با اشاره به در پيش بودن هفته دفاع مقدس، ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس را گراميداشت و خاطر نشان کرد: اين روزها يادآور انسانهاي شريف و بزرگي است که براي صيانت و حراست از کشور و نظام جان خود را نثار کرده اند و خوابي که دشمنان براي اين کشور ديده بودند را بر هم زدند.
دکتر جهانگيري تاکيد کرد: بايد هميشه قدردان شهدا، رزمندگان و ايثارگران و خانواده هاي اين عزيزان باشيم که در روزهاي سخت کشور از اين آب و خاک دفاع کردند.
معاون اول رييس جمهور افزود: پيام هفته دفاع مقدس اين است که جمهوري اسلامي ايران در تمامي عرصه ها هر روز قدرتمندتر از گذشته و قادر است از کيان ايران و نظام دفاع کند.
وي در ادامه از فعالان جمعيت هلال احمر به عنوان کساني ياد کرد که بي ادعا در حوادث حضور مي يابند و تمام توان خود را براي خدمت به انسانها و همنوعان خويش صرف مي کنند.
دکتر جهانگيري با بيان اينکه جهان امروز پر از حادثه، درگيري و تنش است، تصريح کرد: به خصوص در اين منطقه شاهد به خاک و خون غلطيدن انسانهاي زيادي هستيم و هر روزه شمار زيادي از مردم جهان از ناحيه قدرتهاي زورگو و افراد کج فهم دچار آسيب مي شوند.
معاون اول رييس جمهور ادامه داد: در چنين شرايطي خدمات نيروهاي جمعيت هلال احمر به عنوان کساني که به فرياد انسانهاي نيازمند مي رسند حرکتي بزرگ است و انتظار مي رود جمهوري اسلامي ايران که کانون ثبات منطقه است از نيروهاي امدادي توانمند و با تجربه اي برخوردار باشد تا بتواند نقش خود را در امداد رساني به انسانها به بهترين شکل ممکن ايفا کند.
وي افزود: خوشبختانه آمار و گزارشها حکايت از آن دارد که حضور فعالان جمعيت هلال احمر در مناطق مختلف پررنگ است و اميدواريم اين نيروهاي ارزشمند پيام صلح و دوستي را به جاي موشک و سرنيزه در ديگر کشورها منتشر کنند.
دکتر جهانگيري همچنين با اشاره به وقوع حوادث طبيعي و غير طبيعي در ايران اظهار داشت:‌ ايران همه ساله با پديده زمين لرزه روبرو است و حوادث ديگري همچون سيل و سوانح جاده اي سالانه موجب خسارتهاي سنگين انساني و مادي در کشور مي شود.
معاون اول رييس جمهور ادامه داد: در چنين شرايطي يکي از اقدامات اصلي دولتها بايد يافتن راهکارهايي براي پيشگيري از حوادث و امداد رساني سريع و گسترده باشد که دولت يازدهم نيز اين موضوع را بطور جدي در برنامه ها و دستور کار خود گنجانده است.
وي با اشاره به اينکه يکي از مهمترين وظايف در آموزش مردم و حضور بموقع در حوادث براي امداد و تسکين درد انسانها بر دوش جمعيت هلال احمر است گفت: اميدوارم با تدابيري که انديشيده خواهد شد خسارتها و صدمات به حداقل ممکن کاهش يابد.
معاون اول رييس جمهور با تاکيد بر اينکه فعالان جمعيت هلال احمر هم در داخل کشور و هم در بخش بين الملل کارنامه خوبي از خود برجاي گذاشته اند اظهار اميدواري کرد با حضور دکتر فرهادي روند امداد رساني ها بيش از پيش بهبود يافته و شاهد هرچه بهتر شدن خدمت رساني اين جمعيت باشيم.
دکتر جهانگيري در بخشي ديگر از سخنان خود با بيان اينکه دولت در حال حاضر با کسري بودجه و تورم 40 درصدي مواجه است گفت: يک سوم بودجه فعلي غير واقعي است که البته دولت از طريق مجلس نسبت به اصلاح آن اقدام کرده است.
وي افزود: دولت بدنبال ابتکارات جديدي همچون ايجاد شرايط مناسب براي حضور بخش خصوصي و ايجاد فضاي مطلوب بين المللي است تا بتواند از اين طريق نسبت به رفع مشکلات اقتصادي کشور اقدام کند.
دکتر فقيه و دکتر فرهادي روساي سابق و جديد جمعيت هلال احمر نيز در اين مراسم در سخناني به بيان نظرات و ديدگاههاي خود پرداختند.

r_rsar
اخبار برگزيده