اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 14 بهمن 1401 - 03 February 2023
شناسه خبر: 33
تاریخ خبر: 1392/6/19
ساعت: 10:48
دکتر جهانگیری در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی:

امروز کاهش وابستگی به منابع نفتی یک الزام است

دکتر اسحاق جهانگیری با تاکید بر اینکه دولت یازدهم معتقد به گسترش نقش بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی است گفت: برای بهبود و رونق اقتصاد کشور راهی جز توانمندسازی و حضور بخش خصوصی نیست و دولت بدنبال ارتباط بیشتر با این بخش است.

معاون اول رییس جمهور صبح امروز(سه شنبه) در جلسه شورای گفت ‌و گوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه بخش خصوصی و اتاق بازرگانی نقش کلیدی در اقتصاد ایران دارند، اظهار داشت: کاهش درآمدهای نفتی در بودجه دولت فرصتی برای حضور جدی تر بخش خصوصی در امر توسعه و اشتغال کشور است زیرا اگر قبلا شعار کاهش وابستگی به نفت سر داده می شد، امروز کاهش اتکاء به منابع نفتی به یک الزام تبدیل شده است.
دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به برخی رانت جویی ها به بهانه فعالیت بخش خصوصی خاطرنشان کرد: دولت بر فعالیت سالم اقتصادی تاکید دارد و ضمن حمایت از بخش خصوصی، به طور جدی از رانت‌خواری جلوگیری می‌کند.
وی در ادامه اتاق بازرگانی را پارلمان بخش خصوصی و مرکزی برای انتخاب نمایندگان فعالان بخش خصوصی دانست و افزود: پارلمان بخش خصوصی جایگاهی است که نمایندگان فعالان اقتصادی می توانند دیدگاهها و دغدغه های خود را به دولت منتقل کنند و دولت نیز از نظرات ایشان برای سیاستگذاری مطلع گردد.
معاون اول ریس جمهور با اشاره به اهمیت بالا رفتن بهره وری در سرمایه گذاری های بخش خصوصی، تصریح کرد: باید تدابیری برای سرمایه گذاری بخش خصوصی اندیشیده شود و نقش دستگاههای مربوطه و بانکها نیز برای حمایت از این سرمایه گذاری ها به طور شفاف مشخص شود.

r_rsar
اخبار برگزيده