اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 14 بهمن 1401 - 03 February 2023
شناسه خبر: 30
تاریخ خبر: 1392/6/17
ساعت: 17:20

ديدار مدير منطقه مديترانه شرقي سازمان بهداشت جهاني با دکتر جهانگيري

دکتر اسحاق جهانگيري با بيان اينکه جمهوري اسلامي ايران از دستاوردها و تجربيات گرانقدري در حوزه سلامت و بهداشت برخوردار است گفت: گسترش همکاري ميان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ايران و سازمان جهاني بهداشت مي تواند زمينه ساز انتقال تجربيات ايران به ساير کشورها باشد .

معاون اول رييس جمهور عصر امروز (يکشنبه) در ديدار «علاء الوان» مدير منطقه مديترانه شرقي سازمان بهداشت جهاني اظهار داشت: دولت ايران از توسعه همکاريها با اين سازمان استقبال مي کند و اميدواريم اين همکاريها بتواند موجب تحول و پيشرفت در ارائه خدمات بهداشتي و درماني به مردم ايران شود .
دکتر جهانگيري با بيان اينکه موضوع آموزش و بهداشت در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران از اولويت فراواني برخوردار است، خاطر نشان کرد: بخشي عمده اي از بودجه دولت به آموزش و بهداشت اختصاص مي يابد و سرمايه‌گذاري هاي وسيعي نيز در اين دو بخش صورت گرفته به گونه‌اي که امروز در اقصي نقاط کشور بيمارستانهاي مجهز با امکانات پيشرفته تاسيس شده است.
وي افزود: البته دولت جمهوري اسلامي ايران همواره براي ارتقاء خدمات بهداشتي و کاهش ميزان پرداخت از سوي بيماران تلاش كرده و در اين راستا طرح‌هاي خوبي نيز تدوين شده که اميدواريم هر چه زودتر به مرحله اجرا در آيد .
معاون اول رييس جمهور همچنين به موضوع تحريم ها و آثار آن بر خدمات بهداشتي و دارو اشاره کرد و افزود: تحريم هاي اعمال شده عليه ملت ايران از اساس ظالمانه و بر مبناي طرحي نادرست شکل گرفته که بر خلاف گفته دولت هاي غربي، آثار ناشي از آن عمدتاً‌ متوجه مردم ايران است.
دکتر جهانگيري افزود: البته دولت همواره در جهت بي اثر نمودن تحريم ها تلاش کرده تا مانع از فشار بر زندگي و معيشت مردم شود .
علاء الوان مدير منطقه مديترانه شرقي سازمان بهداشت جهاني نيز در اين ملاقات با اشاره به مذاکرات خود با وزير بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکي گفت: اولويت‌هاي اين وزارتخانه با برنامه‌ها و طرح ‌هاي سازمان جهاني بهداشت هماهنگ است و سازمان علاقه دارد همکاري گسترده‌اي با جمهوري اسلامي ايران در حوزه بهداشت و سلامت داشته باشد .
وي افزود: ايران کشوري بزرگ است که از توانمندي و تجربيات فراواني در بخش بهداشت و درمان برخوردار است و همواره نقش موثري در سلامت منطقه و حتي فراتر از منطقه ايفا کرده که مي‌تواند به عنوان الگويي در کل منطقه مطرح باشد .
علاء الوان تصريح کرد: تحريم کنندگان ايران ادعا مي‌کنند که تحريم ها خدمات بهداشتي و درماني را هدف قرار نداده اما در عمل شاهد آن هستيم که اين تحريم ها تاثيرات منفي بر سلامت و امکانات بهداشتي مردم ايران داشته است .
وي ادامه داد: سازمان جهاني بهداشت با اقداماتي که توسط هر کشور و يا سازمان بين المللي صورت گيرد و منجر به کاهش دسترسي مردم به دارو و خدمات سلامت شود، مخالف است .

r_rsar
اخبار برگزيده