اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 8 خرداد 1402 - 29 May 2023
شناسه خبر: 297
تاریخ خبر: 1393/2/30
ساعت: 18:46
دکتر جهانگیری در جلسه شورای عالی پشتیبانی سوادآموزی:

دولت نمی‌تواند نسبت به جمعیت بی‌سواد کشور بی‌تفاوت باشد

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به وجود حدود 9 میلیون نفر بی سواد در کشور گفت: دولت نمی تواند نسبت به جمعیت بی سواد کشور بی تفاوت باشد و برای ریشه کن نمودن بی سوادی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (سه‌شنبه) در جلسه شورای عالی پشتیبانی سوادآموزی کشور اظهار داشت: برای نظام جمهوری اسلامی ایران با این همه ویژگی‌های مثبت، انسانی و دینی، زیبنده نیست که این تعداد بی‌سواد در کشور وجود داشته باشد.
معاون اول رئیس جمهور از ریشه کن شدن بی‌سوادی به عنوان یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: سوادآموزی یکی از بخش‌هایی است که در آن به توفیقات دلخواه دست نیافته‌ایم و علی رغم همه تلاش‌های صورت گرفته، متأسفانه در این بخش هنوز از جایگاه مطلوبی در سطح دنیا برخوردار نیستیم.
دکتر جهانگیری بر لزوم برنامه‌ریزی و هدفگذاری برای ریشه کن کردن بی‌سوادی در کشور تأکید کرد و گفت: همه باید برای تحقق این هدف بسیج شوند و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گیرند.
معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت تدبیر و امید همه ظرفیت خود را به کار خواهد گرفت تا در این دوره چهارساله معضل بی‌سوادی در کشور برطرف شده و این کار به نتیجه‌ای مطلوبی برسد.
در این جلسه که وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری، نماینده ولی فقیه در سازمان نهضت سوادآموزی و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی نیز حضور داشتند، گزارشی از عملکرد سازمان و اقدامات انجام شده در سالهای گذشته در جهت مقابله با بی‌سوادی ارائه شد و موانع، چالش‌ها و مشکلات پیش روی ریشه کن کردن بی‌سوادی در کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در این نشست همچنین گزارشی از برنامه ریشه‌کنی بی‌سوادی که در وزارت آموزش و پرورش و سازمان نهضت سوادآموزی تدوین گردیده ارائه شد و اعضای جلسه در خصوص بخش‌های مختلف این برنامه به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.
اجرای سوادآموزی تشویق محور و سوادآموزی اتباع خارجی از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه بدان پرداخته شد و رییس سازمان نهضت سواد آموزی نیز راهکارها و پیشنهاداتی را برای ریشه کن نمودن بی‌سوادی مطرح کرد.

r_rsar
اخبار برگزيده