اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه 8 خرداد 1402 - 29 May 2023
شناسه خبر: 275
تاریخ خبر: 1393/2/8
ساعت: 18:21

بازديد دکتر جهانگيري از بندر بوشهر و برج کنترل ترافيک دريايي

معاون اول رئيس جمهور از بندر بوشهر بازديد کرد و با توضيحات وزير راه و شهرسازي و مديرکل اين بندر در جريان فعاليت ها و ميزان ترانزيت قرار گرفت.

دکتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (دوشنبه) در جريان سفر به استان بوشهر در برج کنترل ترافيک دريايي بندر بوشهر حضور يافت و از طريق سيستم شناسايي خودکار کشتي‌ها در اين برج، فضاي بندر و رفت و آمد کشتي‌ها را رصد کرد.
گفتني است در جريان اين بازديد مديرکل بندر بوشهر در خصوص طرح توسعه اين بندر به ارائه توضيحاتي پرداخت و از برنامه‌هاي وزارت راه و شهرسازي براي گسترش فعاليت‌هاي اين بندر گزارشي ارائه کرد.
در حال حاضر با توجه به محدوديت فضاي بندر بوشهر و عدم امکان توسعه و گسترش فيزيکي آن به دليل واقع شدن در مجاورت شهر، تنها فرصت توسعه و سرمايه‌گذاري اداره‌کل بنادر و دريانوردي استان بر اساس افق توسعه 1404، مجتمع بندري نگين (طرح توسعه بندر بوشهر) مي‌باشد. اين مجتمع بندري با مساحتي معادل 40 هکتار و امکان توسعه تا 440 هکتار داراي مزاياي منطقه ويژه اقتصادي بندري مي باشد و به دليل قرارگرفتن در مسير کشتيراني و مجاورت با مناطق صنعتي، از لحاظ اقتصادي براي بندر بوشهر از درجه اهميت ويژه‌اي برخوردار مي‌باشد.

r_rsar
اخبار برگزيده