اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 14 بهمن 1401 - 03 February 2023
شناسه خبر: 27
تاریخ خبر: 1392/6/16
ساعت: 13:07
معاون اول رييس جمهور:

قانون گرايي و پاسخگويي مهمترين ويژگي دولت يازدهم است

دکتر اسحاق جهانگيري با اشاره به برخي ويژگيهاي برجسته دولت تدبير و اميد خاطرنشان کرد: قانون گرايي و اخلاق گرايي از مهمترين ويژگي هاي دولت يازدهم است و معتقد هستيم که بايد اخلاق حسنه و نيکو از سوي دولتمردان مشاهده و در جامعه منتشر شود.

معاون اول رئيس جمهور پيش از ظهر امروز (شنبه) در مراسم توديع و معارفه صدوقي و حاجي ميرزايي دبيران سابق و فعلي هيئت دولت، از اعضاء دولت يازدهم به عنوان پاکترين و مجرب ترين افراد ياد کرد و افزود: متأسفانه برخي افراد سخنان نادرستي در خصوص دولت مي گويند اما بيانات اخير رهبر معظم انقلاب در هفته دولت در خصوص دولت يازدهم، گويا و نشان دهنده ويژگيهاي اين دولت است.
وي افزود: دولت بايد با نگاه احترام آميز به منتقدين و مخالفين خود بنگرد و در مقابل نقدها خود را پاسخگو بداند چرا که نقد يک وديعه الهي است.
دکتر جهانگيري در ادامه با بيان اينکه اصلي‌ترين بار اداره کشور بر دوش دولت است گفت: امروز کشور هم به لحاظ وضعيت اقتصادي و هم از نظر مسائل بين المللي تحت فشار است و از همه کساني که دلسوز نظام و ملت ايران هستند انتظار مي رود که دولت را در پيشبرد اهداف و عبور از مشکلات ياري کنند.
دکتر جهانگيري با تأکيد بر لزوم پاسخگو بودن دولت در قبال مردم افزود: دولت خود را در مقابل خداوند، مقام معظم رهبري، مردم و شهدا متعهد و پاسخگو مي داند چرا که هر دولتي که از پاسخگويي دور باشد و خود را مکلف به آن نداند به مسير انحراف کشيده خواهد شد.
معاون اول رئيس جمهور با تأکيد بر اينکه منافع ملي کشور بايد بر همه مسائل ترجيح داده شود، تصريح کرد: منافع ملي در رأس همه تصميمات قرار دارد و نبايد در تصميم‌گيري‌ها منافع حزبي، فردي و گروهي بر منافع ملي ارجحيت پيدا کند.
معاون اول رئيس جمهور اضافه کرد: امروز ديگر فرصت اشتباه نداريم و بايد دقيقترين تصميمات را ا تخاذ کنيم که در اين زمينه دفتر هيئت دولت مي‌تواند با بهره گيري از مجربترين کارشناسان کشور نقش مهمي را در تصميمات هيئت دولت ايفا کند.
معاون اول رئيس جمهور با بيان اينکه تصميمات دولت آثار مستقيمي بر وضعيت مردم دارد خاطرنشان کرد: هر چه توانمندي و دانش کارشناسان دفتر هيئت دولت افزايش پيداکند به همان ميزان مي تواند در بهبود تصميمات دولت و اثرگذاري آن بر جامعه نقش موثر و مفيدتري داشته باشد.
وي با اشاره به اهميت فراوان کميسيون‌هاي دولت گفت: بايد ساز و کاري طراحي شود که دستور جلسات کميسيونها منطبق با مسائل جامعه باشد و آحاد جامعه حس کنند که نظرات و دغدغه‌هاي آنان در تصميمات هيئت دولت لحاظ شده است.
دکتر جهانگيري در ادامه خاطرنشان کرد: آثار مثبت سياست‌هاي اقتصادي دولت بر وضعيت معيشت مردم از سال 93 مشاهده خواهد شد و در مدت باقيمانده از سال جاري بايد تلاش کنيم از روندهاي منفي شاخص هاي اصلي اقتصاد جلوگيري کنيم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با تقدير از زحمات صدوقي دبير سابق هيئت دولت، اظهار اميدواري کرد حاجي ميرزايي دبير هيئت دولت در اين مسئوليت موفق باشد و نقش موثري را در انجام وظايف و مأموريت‌هاي دولت ايفا کند.
در اين مراسم صدوقي و حاجي ميرزايي نيز در سخناني به بيان ديدگاه ها و نظرات خود در خصوص دفتر هيئت دولت پرداختند.

r_rsar
اخبار برگزيده