اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
شنبه 25 فروردين 1403 - 13 April 2024
شناسه خبر: 2366
تاریخ خبر: 1394/9/4
ساعت: 17:52

مهر تایید دوستان انقلابی بر یک توافق

معاون اول رییس جمهور بارها در سخنرانی های خود پیرامون ابعاد و نتایج مذاکرات هسته ای با کشورهای 1+5 بر این نکته تاکید کرده است که همه ی کشورهای جهان بویژه کشورهای دوست و انقلابی از توافق هسته ای میان ایران با شش قدرت بزرگ دنیا راضی هستند و آن را  به نفع ایران، منطقه و جهان می دانند وتنها رژیم صهیونیستی و برخی از تندروها و جنگ طلبان آمریکا هستند که از این توافق ناخرسندند.

   در حاشیه ی اجلاس سران و دولت های عضو مجمع کشورهای صادر کننده ی گاز در تهران، نخست وزیر الجزایر روز دوشنبه دوم آذرماه با دکتر جهانگیری دیدار داشت. پس از آنکه معاون اول رییس جمهور به سابقه ی  تاریخی مناسبات دو کشور اشاره کرد و گفت که در جریان مبارزه برای پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 مردم ایران، نهضت مردم الجزایر علیه استعمار فرانسه را الگویی برای رهایی از استبداد و استعمار می دانستند و امروز نیز این کشور مواضعی مستقل و منطقی در قبال حوادث منطقه ای و جهانی نظیر حمایت از برنامه ی صلح آمیز هسته ای ایران داشته است، عبدالمالک سلال پاسخ داد : ما همواره با ملت ایران اعلام همبستگی کرده ایم.

   نخست وزیر کشوری که در جریان بیرون راندن استعمار فرانسه شاهد کشتار هزاران شهروند الجزایری بوده است و تا به امروز بر اهداف انقلابش یعنی مقابله با سلطه ی بیگانگان پافشاری کرده است، ادامه داد : پس ازاعلام خبر توافق میان ایران و قدرت های بزرگ جهان در زمینه ی مذاکرات هسته ای آقای بوتفلیقه رییس جمهور الجزاریر و من بر این اعتقاد بودیم که یک موفقیت بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران بدست آمد. موفقیتی که می تواند قدرت سیاسی و اقتصادی و حتی دفاعی ایران را افزایش دهد.

   جمهوری اسلامی ایران با پایان یافتن تحریم های ظالمانه می خواهد مناسباتش را با همه ی کشورهای جهان افزایش دهد و الجزایر در هفته های آینده میزبان دکتر جهانگیری است. شاید به همین خاطر است که عبدالمالک سلال با تیزبینی می گوید که با رفع موانع ناشی از تحریم ها، ایران می تواند از موقعیت کشورش در قاره ی آفریقا برای توسعه ی صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی استفاده کند و باید از الان برای انجام برخی پروژه های مشترک برنامه ریزی داشته باشیم.

 

r_rsar
اخبار برگزيده