اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
شنبه 1 ارديبهشت 1403 - 20 April 2024
شناسه خبر: 228
تاریخ خبر: 1393/1/9
ساعت: 18:01
معاون اول رييس جمهور در در ديدار جمعي از مديران صنعتي و اداري شهرستان سيرجان:

دولت با نگاه ويژه بر اقتصاد و فرهنگ، به دنبال توسعه و اعتلاي كشور است

معاون اول رييس جمهور با اشاره به نامگذاري سال جديد از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي با عنوان «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملي و مديريت جهادي» گفت: اقتصاد و فرهنگ، پيشرفت و اقتدار نظام را تضمين مي کنند و تلاش دولت بر اين خواهد بود كه با نگاه ويژه به اين دو مقوله، توسعه و اعتلاي کشور را رقم بزند.

دكتر اسحاق جهانگيري در جريان سفر به استان كرمان و در نخستين روز از سال 93، در ديدار جمعي از مديران صنعتي و اداري شهرستان سيرجان در مجتمع سنگ آهن گل گهر، اظهار داشت: عملکرد هفت ماهه دولت نشان داد که مي توان در مسير پيشرفت و توسعه حرکت کرد و دولت بايد به گونه اي سياست‌گذاري کند که تورم از اقتصاد کشور بيرون رود.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به رشد منفي اقتصاد در چند سال گذشته افزود: دنيا رشد 8 درصدي را تجربه کرده و ما نيز بايد شرايط را به گونه‌اي فراهم كنيم که الزامات رشد 8 درصدي محقق شود.
وي با تأكيد بر اينكه فضاي رقابت تعيين‌کننده‌ترين فضاي اقتصادي است و زماني در اقتصاد موفق خواهيم بود که مردم ميدان‌دار باشند، گفت: در فضاي رقابتي همه استعدادها به کار مي‌افتد و استفاده بهينه از منابع در اين فضا بصورت جدي نمايان مي‌شود.
دكتر جهانگيري همچنين با اشاره به ظرفيت‌هاي فراوان اقتصادي و معدني استان کرمان تصريح كرد: بهترين ذخيره سنگ آهن و مس در اين استان وجود دارد و سرمايه‌گذاري‌هاي صورت گرفته در اين راستا توانسته زمينه پيشرفت در اين عرصه را فراهم کند.
معاون اول رييس جمهور حمايت از توليد داخلي را براي موفقيت کشور ضروري خواند و افزود: اگر استفاده از اجناس داخلي به يك فرهنگ تبديل شود کمک بسيار بزرگي به توسعه کشور خواهد بود. کشورهاي پيشرفته نيز با استفاده از توليدات داخلي توانسته‌اند به نقطه پيشرفت دست يابند.
استاندار کرمان نيز در اين نشست، توجه به اقتصاد و فرهنگ که در شعار امسال رهبر معظم انقلاب مطرح شده را از اولويت‌هاي برنامه‌هاي مديريت استان کرمان برشمرد و گفت: خوشبختانه زمينه تحقق اين امر در کرمان فراهم است.

r_rsar
اخبار برگزيده