اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 8 مهر 1401 - 30 September 2022
شناسه خبر: 221
تاریخ خبر: 1392/12/28
ساعت: 09:39
معاون اول رييس جمهور:

دولت براي اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها اهتمام جدي دارد

معاون اول رييس جمهور با تأکيد بر اهتمام جدي دولت براي اجراي طرح هدفمندسازي يارانه ها گفت: مصمم هستيم هرچه زودتر سازوکارها و دستورالعمل هاي لازم را نهايي کرده و با اختصاص دقيق منابع، در مرحله دوم طرح هدفمندي برخي از فرايندهاي نادرست گذشته را اصلاح کنيم.

دکتر اسحاق جهانگيري شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد هدفمندسازي يارانه‌ها با بيان اينکه دولت در تلاش است مطابق با مصوبه مجلس شوراي اسلامي در قانون بودجه سال 93، طرح هدفمندي را به بهترين شکل ممکن به اجرا درآورد، از معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور خواست ضمن هماهنگي با دستگاه‌هاي اجرايي كشور، همه مسائل، جزئيات و ملزومات آيين‌نامه اجرايي طرح را در اسرع وقت نهايي کند تا براي تصميم‌گيري نهايي در جلسه هيأت وزيران مطرح شود.
معاون اول رييس جمهور همچنين امنيت غذايي، بهبود خدمات سلامت و درمان براي مردم و كمك به حل بحران‌هاي محيط زيستي را از مهمترين اهداف و دستاوردهاي اجراي اين مرحله از هدفمندي يارانه‌ها برشمرد و اظهار اميدواري کرد با اجراي مناسب اين مرحله، شاهد رضايت و بهبود وضعيت مردم در بخش‌هاي مختلف باشيم.
شريعتمداري معاون اجرايي رييس جمهور نيز در اين جلسه با اشاره به برگزاري کارگروه‌ها و جلسات کارشناسي متعدد، گزارشي از اقدامات و برنامه‌هاي تهيه شده براي اصلاح و بهينه‌سازي حوزه‌هاي حمل و نقل، بهداشت و درمان، بيمه، بنگاه‌هاي توليدي، تأمين كالاهاي اساسي و تنظيم بازار ارايه کرد و از تدوين يک بسته جامع براي مجموعه اقداماتي که بايد براي اجراي طرح هدفمندي انجام شود، خبر داد.
معاون اجرايي رييس جمهور همچنين در خصوص سايت رفاهي (سايت مربوط به ثبت نام متقاضيان دريافت يارانه) توضيحاتي ارائه كرد و گفت: تدابير لازم براي تكميل زيرساخت‌ها و كارآمدي مسائل فني اين سايت پيش‌بيني شده و سايت از آمادگي و امكانات خوبي براي اجرا برخوردار است.
در اين جلسه پيش‌نويس آيين‌نامه بند "و" تبصره 21 ماده واحده قانون بودجه سال 93 کل کشور مورد بحث و بررسي قرار گرفت و پس از تبادل نظر و گفتگوهاي کارشناسي، مقرر شد معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور در اسرع وقت اين آيين‌نامه و دستورالعمل اجرايي آن را نهايي کرده و در جلسه هيأت دولت ارايه دهد.
فرم ثبت نامه متقاضيان دريافت يارانه و جزئيات برنامه ستاد تنظيم بازار از ديگر موضوعاتي بود که در اين جلسه به آن پرداخته شد و پس از بررسي در خصوص آنها تصميم‌گيري شد.

r_rsar
اخبار برگزيده