اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 8 مهر 1401 - 30 September 2022
شناسه خبر: 217
تاریخ خبر: 1392/12/21
ساعت: 14:19
معاون اول رييس جمهوري در جلسه هيأت دولت:

دولت عزم جدي و راسخي براي تحقق سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي دارد

جلسه هيأت دولت صبح امروز (چهارشنبه) به رياست معاون اول رييس جمهوري برگزار شد و اعضاي دولت به بحث و بررسي در خصوص مهمترين مسائل و مباحث روز کشور پرداختند.

دکتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با اشاره به رهنمودهاي مقام معظم رهبري در نشست با فعالان اقتصادي درباره سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي اظهار کرد: دولت عزم جدي و راسخي براي تحقق سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي مبتني بر مولفه‌هاي اعلام شده از سوي مقام معظم رهبري دارد و با تمام توان در اين عرصه وارد شده و دستگاه‌هاي مسئول را به تدوين برنامه‌هاي زمان‌بندي شده مأمور کرده است.
معاون اول رييس جمهوري کليه دستگاه‌هاي اجرايي را به پيگيري مجدانه اين تکاليف توصيه کرد و با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري که با توکل به خدا و شتاب مناسب، مردم ثمرات شيرين اقتصادي مقاومتي را در همين دولت خواهند چشيد، تصريح کرد: اعتماد مقام معظم رهبري به دولت براي تحقق سياست‌ها، مسئوليت همه ما را سنگين‌تر مي‌کند و دولت مصمم است که ضمن تحقق کليه تکاليف تعيين شده در سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي، کاستي‌هاي ناشي از اجراي سياست‌هاي کلي اصل (44) قانون اساسي را نيز برطرف نمايد و تحول مورد انتظار مقام معظم رهبري را برآورده سازد.
دکتر جهانگيري با اشاره به اينکه موفقيت دولت در مدت کوتاه مسئوليت که مبتني بر نگرش علمي و بهره‌گيري از ديدگاه‌هاي کارشناسي به دست آمده است، موجب شکل‌گيري آرامش در جامعه و اميد در فعالان اقتصادي شده، کاهش رشد تورم نقطه به نقطه ماهانه و سالانه را نشانه‌اي از اهتمام سنجيده دولت به حوزه اقتصاد دانست و اظهار اميدواري کرد که در سال آينده نيز با پيگيري سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و خروج از رکود، کاهش آسيب‌پذيري‌هاي اقتصادي کشور را شاهد باشيم.
در ادامه اين جلسه با تصويب هيأت وزيران، مبلغ هجده هزار ميليارد (18/000/000/000/000) ريال به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي بابت کاهش سهم مستقيم مردم در هزينه‌هاي درماني و تحقق شاخص عدالت در سلامت و ايجاد دسترسي عادلانه مردم به خدمات بهداشتي و درماني اختصاص يافت.
همچنين هيأت وزيران با اختصاص مبلغ نود ميليارد (90/000/000/000) ريال براي تأمين آب کشاورزي و آشاميدني شهر و روستا در هر يک از شهرستان‌هاي پارسيان، بندر لنگه، قشم، سيريک، حاجي‌آباد و بشاگرد موافقت کرد.
با تصميم هيأت وزيران مبلغ دويست و هفتاد و هشت ميليارد و هفتصد و پنجاه ميليون(278/750/000/000) ريال تسهيلات بانکي و مبلغ چهارصد و شصت ميليارد (460/000/000/000) ريال اعتبار هزينه‌اي و تملک دارايي‌هاي سرمايه‌اي بابت جبران خسارت ناشي از سيل، زلزله و آتش‌سوزي در استان چهار محال و بختياري اختصاص يافت.
تصويب دو آيين‌نامه از آيين‌نامه‌هاي اجرايي قانون بودجه سال 1393 کل کشور نيز از ديگر مواردي بود که در جلسه امروز هيأت دولت مطرح شد.

r_rsar
اخبار برگزيده