اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 8 مهر 1401 - 30 September 2022
شناسه خبر: 209
تاریخ خبر: 1392/12/14
ساعت: 13:45
دكتر جهانگيري در جلسه ستاد هدفمندسازي يارانه‌ها تأكيد كرد:

دولت به هيچ عنوان برنامه‌اي مبني بر حذف يارانه نيازمندان ندارد

معاون اول رييس جمهور گفت: دولت به هيچ عنوان برنامه اي مبني بر حذف يارانه نيازمندان ندارد و خواسته دولت از مردم و کساني که نياز به دريافت يارانه ندارند اين است که به صورت داوطلبانه انصراف خود را اعلام کنند.

دکتر اسحاق جهانگيري شامگاه سه‌شنبه در جلسه ستاد هدفمندسازي يارانه‌ها، اظهار داشت: مجلس شوراي اسلامي در تبصره 21 قانون بودجه سال 93 دولت را مکلف نموده که منابع حاصل از اجراي طرح هدفمندي را در ميان خانوارهاي هدف و نيازمند توزيع کند، اما نحوه تشخيص خانوارهاي نيازمند را برعهده دولت قرار داده است.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه هدف دولت از اجراي طرح هدفمندي تنها افزايش قيمت و کسب درآمد نيست، تصريح كرد: هدف اصلي دولت از اجراي گام دوم طرح هدفمندي، رفع مشكلات ناشي از اجراي نادرست مرحله اول، بهبود اوضاع اقتصادي كشور و رفع نواقص، کاستي‌ها و تنگناهاي موجود در حوزه سلامت، محيط زيست، توليد و اشتغال کشور است.
دکتر جهانگيري خاطر نشان کرد: هرچه ميزان افرادي كه به طور داوطلبانه از دريافت يارانه انصراف دهند بيشتر باشد، توان دولت نيز به همان ميزان براي حل مشکلات اقتصادي و معيشتي مردم بيشتر خواهد شد.
معاون اول رييس جمهور ادامه داد: ستاد هدفمندي يارانه‌ها تا قبل از پايان سال جاري برنامه زمانبندي و نحوه دقيق اجراي فاز دوم طرح هدفمندي را نهايي خواهد كرد اما ميزان افزايش قيمت‌ها و زمان اجراي هر بخش، پس از تصميم‌گيري نهايي، از طريق مراجع رسمي به مردم اطلاع‌رساني خواهد شد.
دكتر جهانگيري همچنين ايجاد امنيت غذايي براي اقشار آسيب‌پذير جامعه و ارائه خدمات مناسب درماني و پوشش بيمه براي اين افراد را از اولويت‌هاي اصلي دولت همزمان با اجراي مرحله دوم هدفمندي يارانه‌ها در سال 93 اعلام كرد.
وي با انتقاد از برخي افراد كه با اظهار نظر و گمانه‌زني‌هاي نسنجيده در خصوص طرح هدفمندي، قصد نگران ساختن مردم را دارند، از کارشناسان، مديران و صاحب‌نظران خواست بدون اطلاع دقيق و آگاهي از جزئيات برنامه‌هاي دولت، در خصوص قيمت‌ها و نحوه و زمان اجراي مرحله دوم طرح هدفمندي اقدام به مصاحبه ننمايند.
در اين جلسه درخصوص شکل و محتواي «فرم درخواست افراد نيازمند و متقاضي دريافت يارانه» بحث و بررسي و مقرر شد تغييرات و اصلاحاتي در آن اعمال گردد.
در ادامه اين نشست، ستاد هدفمندسازي يارانه‌ها تصويب نمود فرمهاي درخواست افراد نيازمند پس از تعطيلات نوروزي و بر اساس برنامه زمانبندي که بعداً اعلام خواهد شد، در اختيار مردم قرار گيرد.

r_rsar
اخبار برگزيده