اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه 8 مهر 1401 - 30 September 2022
شناسه خبر: 196
تاریخ خبر: 1392/12/5
ساعت: 01:23
معاون اول رييس جمهوري در برنامه تلويزيوني گفتگوي ويژه خبري(5):

حمايت از صادرات غير نفتي يکي از مهمترين سياست‌هاي دولت تدبير و اميد است

معاون اول رييس جمهوري حمايت از صادرات غير نفتي را يکي از مهمترين سياست هاي دولت عنوان کرد و گفت: براساس سياست ابلاغي رهبر معظم انقلاب بايد در اين زمينه برنامه ريزي هايي داشته باشيم که مشوقي براي صادرات غيرنفتي کشور باشد.

دکتر جهانگيري با بيان اينکه با اجراي سياست‌هاي کلي اصل 44 و تلاشي که دولت براي فراهم شدن شرايط مطلوب سرمايه‌گذاري دارد تصريح کرد: دولت در تلاش است فرصت مناسبي براي سرمايه‌گذاري و افزايش توليد مهيا سازد تا بخش خصوصي با اتکا به سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي و سياست‌هاي اصل 44 که قبلا ابلاغ شده، فرصت مناسبي براي حضور در عرصه سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي مختلف توليدي کشور پيدا کرده و بتواند وارد بازارهاي بين‌المللي شود.
وي افزود: بخش خصوصي مي‌تواند محور توسعه اقتصاد آينده ايران باشد و در واقع دولت با تمام توان از بخش خصوصي سالم و واقعي حمايت مي‌کند اما يکي از مشکلات در اين بخش وجود برخي افراد رانت‌جو است که لازم است با فساد مالي و تخلفات به صورت جدي مبارزه شود.
معاون اول رييس جمهوري با تأکيد بر اينکه بايد از منابع مالي، تکنولوژي، ظرفيت‌ها و بازارهاي دنيا استفاده کنيم تصريح کرد: البته نبايد تنها به فرصت‌هاي بيرون از کشور متکي بود و بايد تمرکزمان معطوف به فعال کردن پتانسيل‌هاي داخلي کشور باشد.
دکتر جهانگيري در ادامه از سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي به عنوان چراغ راه آينده ياد کرد و گفت: ستاد اقتصادي دولت که از آغاز بکار دولت تدبير و اميد تشکيل شده، اکنون سياست‌هاي کلي اقتصاد مقاومتي را دنبال مي‌کند.
معاون اول رييس جمهوري با بيان اينکه دولت 40 موضوع از سياست‌هاي ابلاغي اقتصاد مقاومتي را مشخص و براي دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها وظايفي را متناسب با کارکرد آنها تعريف کرده است، افزود: از همه دستگاه‌ها خواسته‌ايم برنامه خود را براي اجراي اين سياست‌ها ارائه دهند و معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري نيز نقشه اجرايي اين سياست‌ها را تا پايان سال نهايي خواهد کرد.

r_rsar
اخبار برگزيده