تأکید معاون اول رییس جمهور بر ضرورت حمایت از سمن‌های حوزه جوانان در استان ها/ دستور دکتر جهانگیری به وزرای کشور و ورزش و جوانان برای صدور فوری پروانه سمن‌های جوانان

با توجه به عدم صدور پروانه فعاليت سمن هاي جوانان در برخي استان ها، دكتر جهانگيري از استان هايي كه در صدور مجوز و حمايت از سازمان هاي مردم نهاد جوانان اقدامات شايسته اي انجام داده اند، تشكر كرد و بر ضرورت حمایت از سمن های حوزه جوانان و صدور پروانه سمن های جوانان در استانهایی که متوقف است، تاکید نمود.
متن کامل دستور معاون اول رییس‌جمهور به وزرای کشور و ورزش و جوانان به شرح زیر است:
«جناب آقایان رحمانی فضلی و سلطانی‌فر
با توجه به ضرورت حمایت از سمن‌های حوزه جوانان و با تشکر از استان‌هایی که در صدور مجوز و حمایت اقدامات شایسته‌ای انجام داده اند، برای صدور پروانه سمن‌های جوانان در استان‌هایی که متوقف است، اقدام لازم و فوری انجام شود».
گفتنی است يكي از مهمترين مشكلاتی که همواره در ديدار سمن هاي جوانان در استان هاي مختلف با معاون اول ریيس جمهور مطرح می‌شود، موضوع عدم صدور پروانه فعاليت اين سمن‌ها در برخي استان ها بوده است.
اهميت موضوع صدور پروانه فعاليت به دليل نظام مندي فعاليت هاي سازمان هاي مردم نهاد جوانان در راستاي تقويت، حمايت و توانمندسازي اين سازمان ها حائز اهميت است و ثبت حقوقي و قانوني شدن فعاليت هاي آنها را تضمين مي نمايد.