دکتر جهانگیری:
پاسخ به نیاز‌های جوانان کشور از اولویت‌های جدی دولت است/ دولت اهتمام دارد امکانات و شرایط بهتری برای ورزش زنان مهیا کند/ جوانان خواهان ایرانی توسعه یافته، با امید و با نشاط هستند/ مسابقات لیگ والیبال جهانی با بالاترین کیفیت در ارومیه برگزار شد/ افتتاح طرح‌های ورزشی در گوشه و کنار کشور مایه خرسندی است

پاسخ به نیاز‌های جوانان کشور از اولویت‌های جدی دولت است/ دولت اهتمام دارد امکانات و شرایط بهتری برای ورزش زنان مهیا کند/ جوانان خواهان ایرانی توسعه یافته، با امید و با نشاط هستند/ مسابقات لیگ والیبال جهانی با بالاترین کیفیت در ارومیه برگزار شد/ افتتاح طرح‌های ورزشی در گوشه و کنار کشور مایه خرسندی است

دكتر اسحاق جهانگيري عصر پنج شنبه در آخرين بخش از برنامه هاي سفر به آذربايجان غربي در ‌آيين افتتاح استاديوم 15 هزار نفري ورزشگاه شهيد باكري اروميه گفت: يكي از برنامه هاي جدي دولت تدبير و اميد تأمين زيرساخت هاي لازم براي پاسخ به نيازهاي جوانان كشور از قبيل نياز به جامعه اي اميدوار، شاد و بانشاط است.
معاون اول رئيس جمهور افزود: جوان ما چه دختر و چه پسر نياز به برخورداري از امكاناتي دارند كه بتوانند به شكلي صحيح به نيازهايشان پاسخ بگویند و آينده كشور خود را آينده اي توسعه يافته، پراميد و بانشاط ببينند که دولت نيز در حد توان تلاش مي كند كه چنين امكاناتي را به بهترين نحو فراهم كند.
دكتر جهانگيري در ادامه با قدرداني از وزير و دست اندركاران وزارت ورزش بخاطر برنامه ريزي و پيگيري طرح هاي ورزشي در اقصي نقاط كشور گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده هر روز شاهد افتتاح طرح هاي ورزشي در استان ها، مناطق مختلف و حتي روستاهاي كشور هستيم.
معاون اول رئيس جمهور با تأكيد بر اينكه اهتمام دولت اين است كه فرصت و امكانات ورزشي را براي جامعه زنان و بانوان كشور بيش از پيش فراهم كند؛ گفت: امروز در يكي از بازديدها امام جمعه مياندوآب اعلام كرد كه بيشتر افرادي كه در كنار رودخانه زرينه رود روزانه ورزش مي كنند خانم ها هستند كه اين موضوعي خوشحال كننده است و نشان از ترويج فرهنگ ورزش در ميان زنان كشور دارد.
معاون اول رئيس جمهور همچنين با اشاره به برگزاري يك هفته از مسابقات ليگ ملت هاي واليبال كه در اروميه برگزار شد، از استاندار، شهردار و مسئولين اروميه بخاطر برگزاري مناسب اين مسابقات قدرداني كرد و گفت: با برنامه ريزي هايي كه انجام شد مسابقات ليگ ملت هاي واليبال به شكل آبرومند و در سطح نام ايران برگزار شد.
دكتر جهانگيري با اشاره به علاقمندي خود به رشته هاي مختلف ورزشي و پيگيري بازي هاي ملي پوشان كشورمان گفت: در زمان مسابقات والیبال در ارومیه اگر كار و برنامه جدي و ضروري نداشتم با علاقمندی مسابقات را تماشا می کردم.
معاون اول رئيس جمهور همچنين از برخي قهرمانان ورزشي كه در اين مراسم حضور داشتند قدرداني و براي همه ملي پوشان كشورمان آرزوي توفيق و سلامتي كرد.
دكتر جهانگيري در بخش دیگری از سخنان خود با بيان اينكه ممكن است تحت فشارهاي تحريمي نتوانيم آنچنان كه بايد و شايد طرح های مختلف را اجرایی کنیم اظهار داشت: متأسفانه با وجود آنكه كارهاي بزرگي در كشور انجام مي شود، این سرمایه گذاری ها و افتتاح ها بازتاب لازم را ندارد اما در همين دو سفر اخير رئيس محترم جمهوري طرح هایی به ارزش 14 هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري به بهره برداری رسید.
معاون اول رئيس جهموري با اشاره به پروژه هايي كه در سفرش به آذربايجان غربي افتتاح شد گفت: علاوه بر بيمارستان هايي كه در اروميه و مياندوآب به بهره برداري رسيد فقط در يك قلم يك تونل 35 هزار متري در زير كوه ها براي انتقال آب به درياچه اروميه حفر شده كه به زودي به پايان رسيده و به طور كامل مورد بهره برداري قرار مي گيرد.
محمد سلطاني فر وزير ورزش و جوانان نيز در اين مراسم با بيان اينكه در مدتي كه در این وزارتخانه توفيق خدمت يافته ام تمركز خود را بر روي تكميل پروژه هاي نيمه تمام ورزشي گذاشتم كه تكميل آنها مي تواند تأثير زيادي در روند ورزش قهرماني داشته باشد گفت: احداث ورزشگاه هايي مثل آنچه كه در اروميه امروز افتتاح شد مي تواند زيرساخت هاي لازم براي ظهور و كشف استعدادهاي ورزشي در نقاط مختلف كشور را فراهم كند.
وزير ورزش و جوانان اظهار داشت: استاديوم 15 هزار نفري شهيد باكري در اروميه تمام استانداردهاي مدنظر فدراسيون جهاني فوتبال را دارد و خوشحالم از اينكه در شب ميلاد پيامبر گرامي اسلام (ص) به مردم شريف اروميه هديه مي شود.