معاون اول ريیس جمهور در همایش سازمان اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات:
ایران اسلامی کانون ثبات و امنیت است/ دولت برای اداره کشور نیازمند تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات است/ خودکفایی در تولید بنزین از اقدامات هوشمندانه در برابر توطئه‌های دشمنان است

دکتر اسحاق جهانگیری عصر روز سه شنبه مورخ 5 شهریور 1398 با بیان اینکه هیچ مسئله ای مهم تر از امنیت کشور نیست، افزود: با توجه به شرایط غرب آسیا درک فرمایش پیامبر اکرم (ص) در اهمیت سلامت و امنیت اکنون در اوج بحران، ایران اسلامی کانون ثبات و امنیت است.
وی با بیان این که پیش نیاز همه فعالیت ها وجود امنیت است،گفت: باید برای رسیدن امنیت از هیچ اقدامی مضایقه نکنیم و تأمین آن را هدف اصلی خود برای ارتقاء همه بخش های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بدانیم تا در سایه آن به آزادی و مشارکت خوب آحاد جامعه دست یابیم .
جهانگیری افزود: امروز تعریف امنیت با دهه های گذشته تفاوت و تغییرات جدی پیدا کرده است و اکنون احساس امنیت جامعه، از امنیت مهم تر است و زیربنای ایجاد این احساس دستیابی به اطلاعات است و به طور قانونی و عقلانی وزارت اطلاعات مسئول جمع آوری و تولید اطلاعات برای ایجاد امنیت هوشمند است و نقش کلیدی و تعیین کننده دارد.
وی گفت: اکنون گزارشات وزارت اطلاعات از پیش بینی ها، تحلیل ها و شناخت راهبردهای فرصتی و تهدیدی از پشتوانه تحقیقی و متکی بر یافته های علمی برخوردارست و به اقدامات تخصصی و حرفه ای مشهورند.
جهانگیری با اشاره به اقدامات مناسب وزارت اطلاعات در یاری رسانی دستگاهها در بخش های مختلف از مسئولان وزارت به خصوص وزیر اطلاعات قدردانی کرد و افزود : دولت برای اداره کشور به فرآورده های اطلاعات و تحلیل های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند است .
معاون اول ريیس جمهور با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تلاش های دولت در زمینه مسائل اقتصادی گفت: اقتصاد مقاومتی باید به حدی برسد که کشور در برابر تکانه های خارجی مستحکم بماند و خودکفایی در تولید بنزین داخلی و تکمیل طرح های بنیانی نمونه ای از اقدامات هوشمندانه در برابر توطئه های دشمنان است .
جهانگیری در پایان ستاد مقابله با تحریم را اتاق جنگ اقتصادی علیه اقدامات دشمنان دانست.