دکتر جهانگیری در دیدار نمایندگان استان یزد تصریح کرد:
جهت‌گیری توسعه استان یزد باید از طریق صنایع دانش بنیان و فعالیت‌های مبتنی بر علم و فناوری دنبال شود/ ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو ظرفیتی بزرگ برای توسعه گردشگری استان است/ مردم استان یزد همواره پای انقلاب و نظام ایستاده اند

جهت‌گیری توسعه استان یزد باید از طریق صنایع دانش بنیان و فعالیت‌های مبتنی بر علم و فناوری دنبال شود/ ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو ظرفیتی بزرگ برای توسعه گردشگری استان است/ مردم استان یزد همواره پای انقلاب و نظام ایستاده اند

دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با اشاره به ظرفيت هاي استان يزد در بخش علم و فناوري و برخورداري اين استان از نيروي انساني تحصيلكرده و دانشگاهي، گفت: جهت‌گيري توسعه استان يزد با توجه به محدوديت منابع آب بايد به سمت صنايع دانش بنيان و فعاليت هاي مبتني بر علم و فناوري هدايت شود.
معاون اول رييس جمهور افزود: استان هايي نظير استان يزد كه دانشگاه هاي مهم كشور را در خود جاي داده اند، بايد از توسعه صنايعي كه به منابع آب نياز دارد فاصله گرفته و مسير توسعه را از طريق توسعه فناوري هاي نوين دنبال كنند چرا كه اينگونه فعاليت ها با سرمايه اندك، اشتغال و درآمدزايي فراواني به همراه دارد.
دكتر جهانگيري از گردشگري به عنوان يكي ديگر از ظرفيت هاي توسعه استان يزد نام برد و تصريح كرد: گردشگري يكي از بخش هاي مهم در ايجاد اشتغال و درآمدزايي در همه كشورها محسوب مي شود و ثبت شهر تاريخي يزد در فهرست ميراث جهاني يونسكو توجهات بين المللي را به اين شهر جلب كرده و استفاده مطلوب از اين ظرفيت به همراه تبليغات مناسب، مي تواند گردشگري استان را به ميزان قابل توجهي توسعه دهد.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به گزارشات و دغدغه هاي مطرح شده از سوي استاندار يزد و نمايندگان مردم اين استان در مجلس شوراي اسلامي، اظهار اميدواري كرد در آينده نزديك فرصتي براي سفر به اين استان فراهم شود تا از نزديك در جريان مشكلات قرار گرفته و تصميمات لازم براي رفع دغدغه هاي مردم استان يزد اتخاذ شود.
دكتر جهانگيري مردم استان يزد را مردمي مومن و متدين توصيف كرد و افزود: مردم اين استان همواره پاي انقلاب و نظام ايستاده اند و هرگاه مشكل و خطري كشور را تهديد كرده، در صحنه حضور يافته و از انقلاب و نظام دفاع كرده اند.
وي افزود: استان يزد از هر نظر براي كشور اهميت فراواني دارد و بايد براي حل مشكلاتي نظير كمبود منابع آب در اين استان چاره اي بيانديشيم تا دغدغه مردم صبور و متدين اين استان برطرف شود.
در اين جلسه كه معاون رييس جمهور در امور مجلس نيز حضور داشت، استاندار يزد گزارشي از وضعيت استان ارائه كرد و به تشريح مسائل و مشكلات استان پرداخت.
نمايندگان مردم استان يزد در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه تنگناهاي اصلي استان را مطرح و هر كدام گزارشي از مشكلات حوزه هاي انتخابيه خود ارائه كردند.