دكتر جهانگیری: راهپیمایی اربعین حسینی نماد صلح و آزادگی است
دكتر جهانگیری: راهپیمایی اربعین حسینی نماد صلح و آزادگی استدكتر جهانگیری امروز (یکشنبه) در جمع نمازگزاران موکب حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در مسیر نجف به کربلا، با قدردانی از دولت عراق افزود: دولت عراق درگیر نبرد با داعش در موصل است بنابراین مدیریت چنین مراسمی بسیار سخت است.
وی ادامه داد: در حال حاضر دولت عراق در موصل در حال نبرد است تا آخرین پایگاه داعش و تکفیری ها را از بین ببرد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تماس تلفنی خود با نخست وزیر عراق تصریح کرد: یک و نیم میلیون نفر ساکن موصل هستند که در یک سنگر تلاش می کنند تروریست ها را خارج کنند.
دكتر جهانگیری ادامه داد: دولت عراق همزمان با این نبرد بزرگ، پذیرای میلیون ها زائر حسینی است، تامین امنیت این مراسم کار بزرگی است.
وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده که در کنار دولت و ملت عراق است.
معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت اربعین حسینی گفت: خون سالار شهیدان از صدر اسلام تا امروز می جوشد و راه رستگاری پیش پای همگان می گذارد.
دكتر جهانگیری افزود: چه صدر اسلام که نیاز به یک حرکت برای احیای اسلام بود و چه امروز که ١٤ قرن گذشته است، راه رستگاری پیش پای جهانیان قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: اربعین تبدیل به یک پدیده استثنایی شده است که میلیون ها انسان عاشق با شعار عدالتخواهی و صلح طلبی مسیر بارگاه امام حسین (ع) را طی می کنند.
معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: این موضوع در دنیای فعلی تبدیل به یک اتفاق استثنایی شده است که میلیون ها انسان با فرهنگ های مختلف را در یک مسیر قرار می دهد.