طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ - 03 July 2020
شناسه خبر: ۸۳۷
تاریخ خبر: ۱۲/ ۱۲/ ۱۳۹۳
ساعت: ۰۹:۰۱
با حضور دکتر جهانگیری صورت گرفت؛

افتتاح خط تولید بردهای الکترونیکی سیستم اتوماسیون صنعتی و کنترل فرایند مپنا

با حضور معاون اول رییس جمهور خط تولید بردهای الکترونیکی سیستم اتوماسیون صنعتی و کنترل فرایند مپنا به بهره برداری رسید.
دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز (سه شنبه) با حضور در شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)، خط تولید بردهای الکترونیکی سیستم اتوماسیون صنعتی و کنترل فرآیند مپنا را مورد بهره برداری قرار داد.
معاون اول رییس جمهور همچنین به همراه وزیر نیرو و وزیر صنعت،معدن و تجارت از سالن تولید بردهای الکترونیکی SMT و اتاق تمیز بازدید کرد و در جریان ظرفیت‌های این مجموعه قرار گرفت.
اتاق تمیز شرکت مکو و خط تولید بردهای SMT قابلیت مونتاژ بردهای دقیق در کاربردهای حساس و کلاس صنعتی در حوزه نیروگاهی، ریلی و نفت و گاز را دارد.
این مجموعه توسط فیلترهای هپا از ورود هرگونه گردو غبار به محیط جلوگیری نموده و در فضای کنترل شده از نظر رطوبت و حرارت بردهای الکترونیکی لازم را توسط خطوط تمام اتوماتیک تحت استانداردهای صنعتی تولید می‌نماید. با ایجاد این مجموعه، شرکت مکو به تولید کنندگان تجهیزات و بردهای الکترونیکی نیروگاهی، ریلی و نفت و گاز تبدیل شده است.
گفتنی است معاون اول رییس جمهور سپس سامانه اتوماسیون صنعتی و کنترل فرایند مپنا در این شرکت  را رونمایی و از بخشهای مختلف آن بازدید کرد.
این سیستم کاملاً بومی و مبتنی بر استانداردهای جهانی است که قابلیت استفاده برای سیستم‌های مانیتورینگ را داشته و دارای محصول اختصاصی در تمامی سطوح سیستم‌های کنترل گسترده می‌باشد.
شایان ذکر است از سیستم کنترل ایرانی (MAPCS) در مگاپروژه‌های برون مرزی و از سیستم DCS در نیروگاه گازی نجف اشرف‌(حیدریه) استفاده شده است.
انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh