طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

      
پنجشنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - 23 September 2021
شناسه خبر: ۸۳۰۲
تاریخ خبر: ۳۱/ ۰۳/ ۱۴۰۰
ساعت: ۱۵:۳۷
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد:

زندگی همه مردم به نوعی متأثر از عملکرد سازمان ملی استاندارد است/ عملکرد سازمان ملی استاندارد باید در جهت افزایش اعتماد سازی و پاسداری از اطمینان مردم باشد

جلسه شورای عالی استاندارد ظهر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

زندگی همه مردم به نوعی متأثر از عملکرد سازمان ملی استاندارد است/ عملکرد سازمان ملی استاندارد باید در جهت افزایش اعتماد سازی و پاسداری از اطمینان مردم باشد

دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه از سازمان ملي استاندارد بعنوان يكي از سازمان هاي مرجع و پراهميت كشور ياد كرد و گفت: سازمان ملي استاندارد وظايف خطير و بسيار سنگيني بر دوش دارد و زندگي همه مردم نيز به نوعي متأثر از عملكرد اين سازمان است.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به اعتماد مردم نسبت به نشان استاندارد، خاطر نشان كرد: مردم وقتي نشان استاندارد را بر روي كالايي مشاهده مي كنند اين اطمينان براي آنها ايجاد مي شود كه حداقل هاي لازم در استاندارد و ايمني در توليد آن كالا رعايت شده است.
وي افزود: مردم با اطمينان و اعتمادي كه نسبت به سازمان ملي استاندارد و نشان استاندارد دارند مطمئن هستند كه بررسي ها و اظهار نظرهاي سازمان ملي استاندارد از پشتوانه علمي، فني و تخصصي خوبي برخوردار است به همين جهت خيالشان نسبت به كالاهاي داراي مهر استاندارد آسوده است.
دكتر جهانگيري با يادآوري حادثه تلخ چند سال پيش سقوط يك دستگاه آسانسور به دليل عدم رعايت الزامات استاندارد و خسارات ناشي از آن، گفت: سازمان ملي استاندارد بايد با تلاش در جهت اعتماد افزايي در ميان مردم ،از اعتماد و اطمينان مردم نسبت به اين سازمان و مهر استاندارد پاسداري و حفاظت كند.
معاون اول رييس جمهور همچنين با تاكيد بر اينكه سازمان ملي استاندارد نيازمند حمايت هاي مالي براي انجام هر چه بهتر وظايف است، تصريح كرد: لازم است سازمان برنامه و بودجه در بودجه هاي سالانه آتي حمايت هاي لازم را از سازمان ملي استاندارد انجام دهد تا شاهد بهبود و نوسازي تجهيزات و آزمايشگاه هاي سازمان ملي استاندارد باشيم.
وي همچنين با يادآوري اقدامات ارزنده و عملكرد مثبت نيره فيروزبخت رييس سابق سازمان ملي استاندارد افزود: لازم است از تلاش ها و خدمات ارزنده ايشان در دوران تصدي سازمان ملي استاندارد قدرداني كنيم چرا كه انصافاً‌ كارنامه و عملكرد خوبي در دوران مديريت در اين سازمان داشتند.
در اين جلسه كه وزراي نيرو،‌صنعت،‌معدن و تجارت،‌راه و شهرسازي و جهاد كشاورزي نيز حضور داشتند،‌ شريعتي رييس سازمان ملي استاندارد گزارشي از اقدامات انجام شده و برنامه هاي در دست اقدام اين سازمان ارائه كرد.
در اين نشست همچنين دستورالعمل مواد 21 ، 24، 42، 49 و تبصره 1 ماده 34 قانون تقويت و توسعه نظام استاندارد به تصويب رسيد.
پيشنهاد اجراي اجباري استاندارد ژلاتين مورد مصرف در صنايع غذايي با شماره استاندارد 3474 از ديگر موضوعاتي بود كه در اين جلسه مورد بحث و بررسي قرار گرفت و به تصويب رسيد.
دو پيشنهاد سازمان ملي استاندارد ايران در راستاي اجراي بند 3 ماده 5 قانون تقويت و توسعه نام استاندارد با موضوع تعيين ساز و كار اخذ هدايا و كمك هاي اشخاص حقيقي و حقوقي به سازمان و نيز اجراي تبصره هاي 1 و 2 ماده 17 ضوابط اجرايي استاندارد هاي اجباري و تشويقي با موضوع مصرف منابع ناشي از اخذ وديعه از صاحبان علامت استاندارد نيز در اين جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصويب شد.
سازمان ملي استاندارد ايران همچنين گزارشي از آخرين وضعيت اجراي استانداردهاي 85 گانه صنعت خودرو ارائه كرد كه مقرر شد اين سازمان با همكاري وزارت صنعت، معدن و تجارت از خودرو سازان بخواهد اجراي استانداردهاي باقيمانده را در دستور كار خود قرار داده و گزارش عملكردشان را به صورت مستمر به سازمان ارائه دهند.
بحث و تبادل نظر در خصوص تفكيك امور حاكميتي و تصدي گري سازمان ملي استاندارد ايران موضوع بند 3 ماده 35 قانون تقويت و توسعه نظام استاندارد از ديگر موضوعاتي بود كه در اين نشست مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh