طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

شَهْرُ رَمَضانَ الَّذي أُنْزِلَ فيهِ الْقُرْآنُ هُديً لِلنَّاسِ وَ بَيِّناتٍ مِنَ الْهُدي‏ وَ الْفُرْقانِ

      
جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 23 April 2021
شناسه خبر: ۸۱۸۳
تاریخ خبر: ۱۴/ ۰۱/ ۱۴۰۰
ساعت: ۱۷:۲۰
دکتر جهانگیری در مراسم افتتاح مجتمع آموزشی و ورزشی المهدی(عج):

دولت در کنار خیرین مدرسه ساز برای حل مشکلات مناطق محروم قرار دارد

معاون اول رییس جمهور در حاشیه مراسم افتتاح مجتمع آموزشی ورزشی المهدی(عج) با تجلیل و قدردانی از خدمات ارزنده خیرین مدرسه ساز در سراسر کشور، گفت: خیرین مدرسه ساز با ایجاد ده‌ها فضای آموزشی، ورزشی و بهداشتی در سراسر کشور گام‌های ارزشمندی در حل مشکلات مردم مناطق محروم برداشته اند.

دولت در کنار خیرین مدرسه ساز برای حل مشکلات مناطق محروم قرار دارد

دکتر جهانگیری با اشاره به مشکلات مناطق حاشیه نشین کلانشهر های کشور، مشکلات حاشیه نشینی در شهر مشهد را یاد آور شد و گفت: دولت آمادگی دارد در کنار خیرین مدرسه ساز و با اختصاص اعتبارات بیشتر به حل مشکلات این مناطق کمک نماید.

معاون اول رئیس جمهور گفت: از جمله مشکلات همین منطقه که در آن یکی از پیشرفته ترین مجتمع های آموزشی و ورزشی احداث شده است، اظهار داشت: بر اساس گزارش ها در این منطقه بیش از ۱۱۰ هزار دانش‌آموز زندگی می کنند و به زیر ساخت هایی در حوزه های مختلف وجود دارد.
وی تصریح کرد: اقدامات و خدمات انسان های بزرگ و ارزشمند خیرین بزرگی نظیر جناب آقای حاتمی یزد کمک شایانی به ایجاد فضایی برای زندگی بهتر مردم می کند و ما همواره قدردان چنین افرادی هستیم که در عین گمنامی به دنبال جلب رضایت خالق از طریق کمک به انسان ها هستند.
دکتر اسحاق جهانگیری با تاکید بر اهمیت مهارت آموزی در دبیرستان و هنرستان ها، ادامه داد: برای کشور ما بسیار مهم است که دانش‌آموزان پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ها و هنرستان ها از مهارت‌های خوبی برای حضور در بازار کار برخوردار باشند تا خودشان منشاء کار، فعالیت و تولید شوند. وی ادامه داد: هنرستان ها در زمینه افزایش مهارت نوجوانان و جوانان نقش بسیار مهمی دارند.
معاون اول رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سنگ‌های قیمتی و زینتی با یک تراش و فعالیت هنری می‌توانند تبدیل به گوهری ارزشمند و منبع درآمدی برای جوانان شوند، تاکید کرد: تراشکاری سنگهای زینتی و قیمتی در مشهد می تواند منشاء توسعه و اشتغالزایی برای جوانان این شهر شود و باید محدودیت های پیش روی این صنعت در مشهد برطرف شود.

 

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh