طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

شَهْرُ رَمَضانَ الَّذي أُنْزِلَ فيهِ الْقُرْآنُ هُديً لِلنَّاسِ وَ بَيِّناتٍ مِنَ الْهُدي‏ وَ الْفُرْقانِ

      
جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 23 April 2021
شناسه خبر: ۸۱۶۵
تاریخ خبر: ۱۰/ ۰۱/ ۱۴۰۰
ساعت: ۱۷:۲۰

بازدید معاون اول رییس جمهور از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

معاون اول رییس جمهور بعد از ظهر امروز(سه شنبه) و در ادامه سفر خود به شهرستان اسلامشهر از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید کرد.

بازدید معاون اول رییس جمهور از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

دکتر جهانگیری با حضور در برخی بخش ها از جمله بخش های مرتبط با تولید قطعات یدکی کمپرسور و فرآورده‌های تشخیصی از نزدیک در جریان روند تولید و پیشرفت های این سازمان قرار گرفت.
در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران پیرامون حوزه‌های هوا و فضا (ماهواره و تونل باد)، محیط زیست (بازیافت ضایعات و تصفیه پساب‌های صنعتی)، انرژی (سلول‌های خورشیدی، پیل سوختی، سوخت های پاك و ...)، سلامت ( تجهیزات پزشكی، داروهای سنتزی و گیاهی) تحقیق انجام می شود.
در سال‌های اخیر علاوه بر حوزه‌های فوق، با توجه به معضلات كنونی جامعه، زمینه‌هایی نظیر آب و ریزگرد نیز به این اولویت‌ها افزوده شده و با توجه به سیاستگذاری‌های صورت گرفته، سرمایه‌گذاری‌های مادی و معنوی در این حوزه‌ها در حال انجام است.
لازم به ذکر است سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در سال 1359 با تصویب شورای انقلاب اسلامی تاسیس گردید و از بدو پیدایش تا كنون ماموریت‌های مختلفی را در حوزه‌های گوناگون مرتبط با توسعه علوم و فناوری كشور برعهده داشته است. این سازمان از یك سو بنا بر ضرورت‌ها و نیازهای جامعه به عنوان نهادی پیشتاز عهده دار ایجاد، توسعه و یا انتقال فناوری‌های موردنیاز در رفع معضلات پیش روی كشور بوده و از سوی دیگر با طراحی فرایندها و ایجاد بسترهای مربوطه، متولی راهبری و هدایت محققین از ایده تا تولید بوده است.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh