طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

شَهْرُ رَمَضانَ الَّذي أُنْزِلَ فيهِ الْقُرْآنُ هُديً لِلنَّاسِ وَ بَيِّناتٍ مِنَ الْهُدي‏ وَ الْفُرْقانِ

      
جمعه ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 23 April 2021
شناسه خبر: ۸۱۴۶
تاریخ خبر: ۰۲/ ۰۱/ ۱۴۰۰
ساعت: ۱۱:۴۵
دکتر جهانگیری در جمع مردم زلزله زده سی سخت:

دولتی که ظرف یکسال ۸۰ هزار واحد برای سیل زدگان ساخته است، ۱۵۰۰ واحد آسیب دیده زلزله سی سخت را ظرف چند ماه می‌سازد/ مردم مناطق زلزله زده دغدغه تسهیلات و کمک‌های بلاعوض نداشته باشند/سی سخت و دنا از شهر‌های زیبا و کانون‌های مهم توسعه و گردشگری در ایران هستند

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اقدامات دولت و ابلاغ مصوبه‌ای در هیات دولت در روز‌های ابتدایی پس از وقوع زلزله برای پیگیری و حل مشکلات مردم سی سخت و دنا، تاکید کرد: برای اولین بار در کشور مصوبه ۵۰۰ میلیارد تومانی ارایه تسهیلات و کمک‌های بلاعوض برای تعمیرات و احداث منازل آسیب دیده و کمک‌های معیشتی به همه دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ شد.

دولتی که ظرف یکسال ۸۰ هزار واحد برای سیل زدگان ساخته است، ۱۵۰۰ واحد آسیب دیده زلزله سی سخت را ظرف چند ماه می‌سازد/ مردم مناطق زلزله زده دغدغه تسهیلات و کمک‌های بلاعوض نداشته باشند/سی سخت و دنا از شهر‌های زیبا و کانون‌های مهم توسعه و گردشگری در ایران هستند

معاون اول رئیس جمهور روز دوشنبه پس از بازدید از مناطق آسیب دیده سی سخت، با اشاره به اینکه بلافاصله پس از وقوع زلزله وزیر راه و شهرسازی و استاندار گزارش های لحظه به لحظه از میزان خسارات و آسیب ها به هیات دولت ارایه کردند، تاکید کرد: تا چند ماه آینده تمام ویرانی ها و منازل آسیب دیده زلزله زده بازسازی می شود.
دکتر جهانگیری با تاکید براینکه باید به ظرفیت کشور اعتماد داشت گفت: دولت و ملت با قدرت و کمک یکدیگر می توانند همه مسایل کشور را با وجود فشار تحریم ها و کروناحل کنند.
وی افزود: دولت، مسئولان کشوری و و نیروهای مسلح در کنار هم در تلاش هستند تا غمی از چهره مردم آسیب دیده این زلزله برطرف کنند.
معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: با کمک مردم سی سخت و دنا که همانند دنا مظهر استواری هستند که البته دنا، البرز و زاگرس برای هر ایرانی نماد استواری، مقاومت است، ویرانی های این مناطق ظرف چند ماه آینده برطرف می شود.
وی با اشاره به تخریب حدود ۱۲۰۰ واحد و نیاز به تعمیرات دو هزار و نهصد واحد در این زلزله، گفت:در سیل سال ۹۸
۸۰ هزار واحد تخریب شد و در زلزله کرمانشاه نیز ۵۰ هزار واحد نیاز به احداث داشت اما الان حتی یک نفر هم نیست که خانه ای خراب و ساخته نشده نداشته باشد.
دکتر جهانگیری خاطرنشان کرد: دولتی که ظرف یکسال قادر است ۸۰ هزار واحد بسازد، ۱۵۰۰ واحد آسیب دیده زلزله سی سخت را ظرف چند ماه می سازد.
دکتر جهانگیری با تاکید براینکه کل کار بازسازی و اتمام تعمیرات منازل سی سخت و دنا ظرف چند ماه تمام می شود و مردم این مناطق دغدغه تسهیلات و کمک های بلاعوض نداشته باشند، افزود: عده ای می خواهند مردم آسیب دیده را مایوس کنند اما دولت کنار شما است در هر مقطعی که باید تسهیلات و کمک بلاعوض اضافه شود، در دولت تصویب می کنیم و منابع مادی و مالی در اختیار قرار می گیرد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه طبق گزارش ها باوجود گذشت یک ماه از زلزله خاکبرداری ها و فونداسیون ریزی شروع و پرونده های مردم آسیب دیده این مناطق به بانک داده شده است، افزود: پیمانکار ساخت بیمارستان سی سخت انتخاب و به زودی عملیات اجرایی ساخت این بیمارستان آغاز می شود که امیدواریم تا آخر سال این بیمارستان ساخته و تکمیل می شود.
وی ادامه داد: اختلاف نظرهای موجود بین وزارت راه و محیط زیست بر سر ساخت جاده یاسوج به سی سخت حل شده و بزودی این پروژه تکمیل خواهد شد.
دکتر جهانگیری گفت: علاوه بر ساخت و بازسازی خانه ها برای کسانی که نیز خواهان خانه هستند پس از ثبت نام در طرح ملی اقدام ملی مسکن در اولویت قرار می گیرند.
وی تاکید کرد: سی سخت و دنا از شهرهای زیبا و کانون های مهم توسعه و گردشگری در ایران است و باید از ظرفیت های آن برای توسعه استان بیشترین بهره برداری را انجام داد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به درخواست مسولان سی سخت برای بازسازی مبلمان شهری و آسفالت معابر ، گفت: آسفالت این منطقه بر اثر آمد و رفت ماشین های سنگین آسیب دیده که بعداز اتمام بازسازی های زلزله تصحیح کامل و در اولویت مسایل شهرسازی قرار می گیرد. دولت در این زمینه کمک های لازم را به شهرداری انجام خواهد داد.
دکتر جهانگیری در ابتدای سخنان خود گفت: خداوند توفیق داد که در روزهای نخست سال ۱۴۰۰ خدمت مردم عزیزم بزرگوار و سلحشور و مجاهد شهرستان دنا و شهر سی سخت هستم. مردمی که ۲۹ بهمن شاهد زلزله ای بودند که دشواری های زیادی بر زندگی آنها تحمیل کرد. امیدوارم در سال جدید تلخی های گذشته فراموش شود.

 

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh