طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 04 August 2020
شناسه خبر: ۷۸
تاریخ خبر: ۰۲/ ۰۹/ ۱۳۹۲
ساعت: ۱۲:۲۱
دکتر جهانگيري در مراسم توديع و معارفه وزير ورزش و جوانان تأکيد کرد؛

ضرورت برقراري تعادل و توجه متناسب به رشته‌ها و بخشهاي مختلف ورزش کشور

معاون اول رييس جمهور با تأکيد بر لزوم برقراري اعتدال ميان همه رشته ها و بخشهاي مختلف ورزشي گفت: سياستها و برنامه هاي ورزشي کشور بايد به گونه اي باشد که به تمام بخشها همچون ورزش همگاني، قهرماني، ورزش بانوان و جانبازان و معلولين به طور يکسان و متناسب بها داده شود و هيچ يک از اين رشته ها قرباني ديگري نشود .
دکتر اسحاق جهانگيري صبح امروز (شنبه) در مراسم توديع و معارفه وزير ورزش و جوانان که در هتل المپيک تهران برگزار شد، با تبريک هفته بسيج و گراميداشت ياد و خاطره شهداي بسيجي، از دکتر گودرزي وزير ورزش و جوانان بعنوان چهره‌اي علمي و صاحب نظر در امور وزرش ياد کرد و گفت: اميدوارم ايشان بتواند در مسئوليت خطير و مهمي که بر عهده گرفته وظايف خود را به نحو مطلوب انجام داده و موفقيت‌هاي بزرگي را به کارنامه درخشان خود اضافه کند.
معاون اول رييس جمهور همچنين از دکتر عباسي وزير سابق ورزش و جوانان و كساني كه در اين مدت سرپرستي وزارتخانه را برعهده داشته‌اند، به خاطر زحمات و تلاش‌هاي انجام شده قدرداني کرد.
معاون اول رييس جمهور موضوع ورزش را يكي از مسائل مهم کشور برشمرد و افزود: وزارتخانه ورزش و جوانان از حساسترين و با اهميت‌ترين وزارتخانه‌هاست؛ چرا که در دو مقوله بسيار مهم فعاليت مي‌کند و به دليل دامنه وسيع تصميمات و فعاليت‌هاي اين وزارتخانه، همه آحاد جامعه به نحوي با سياست‌ها و برنامه‌هاي اين دستگاه اجرايي سروکار دارند.
دکتر جهانگيري توجه همزمان به ورزش همگاني و ورزش قهرماني را از برنامه‌هاي دولت تدبير و اميد برشمرد و گفت: نبايد به دليل پرداختن بيش از حد به يکي از اين دو بخش، بخشي ديگر مورد بي‌توجهي قرار گيرد و بايد تلاش کنيم فرهنگي بوجود آيد که مردم ورزش همگاني را در دستور کار و برنامه‌هاي روزمره خود بگنجانند.
وي همچنين با تأکيد بر لزوم توجه به ورزش قهرماني خاطر نشان کرد: همه جوامع به ورزش قهرماني به عنوان يک موضوع جدي مي‌پردازند، چرا که ورزشکاران به عنوان سفيران کشورها در ميادين بين‌المللي حضور مي‌يابند و ورزشکاران ايراني نيز ارزشها و فرهنگ ايران را در ميان افکار عمومي جهان به نمايش مي‌گذارند.
دکتر جهانگيري با بيان اينکه ورزش بانوان نيز يکي از موضوعاتي است که بايد جدي‌تر از گذشته به آن پرداخته شود، تصريح کرد: بانوان تقريباً نيمي از جامعه را تشکيل مي‌دهند و در برخي مسائل و موضوعات، به جامعه بانوان کم توجهي شده و به همين دليل ورزش بانوان بايد از اولويت ويژه‌اي برخوردار باشد.
وي افزود: اهميت ورزش بانوان زماني دوچندان مي‌شود که آمارها گوياي اين حقيقت است که کم تحرکي و عدم پرداختن به ورزش در ميان بانوان، موجبات ابتلا به برخي بيماريها را در آنان افزايش داده است.
دکتر جهانگيري با اشاره به اينکه حجاب و عفاف زنان ورزشکار ايراني در ورزش قهرماني مي‌تواند چهره مطلوبي از يک زن مسلمان را در عرصه‌هاي بين‌المللي به نمايش بگذارد، خاطر نشان کرد: توسعه ورزش بانوان نيازمند شرايط خاصي است که دولت، فراهم نمودن اين شرايط را در دستور کار خود دارد.
معاون اول رييس جمهور در ادامه سخنان خود با تأکيد بر ضرورت توجه به پيشکسوتان ورزشي گفت: پيشکسوتان کساني هستند که در جواني درخشيده و مورد توجه مردم بوده‌اند و ما نبايد اجازه دهيم کساني که زماني به عنوان الگوهاي ورزشي مطرح بوده‌اند به دست فراموشي سپرده شوند.
وي ادامه داد: بايد جايگاه و شأن ويژه‌اي براي پيشکسوتان ورزشي قائل شويم تا اخلاق، جوانمردي و روحيه محبت که در سالهاي اخير متحمل برخي آسيبها شده، با روحيه‌ي پهلواني مجدداً احيا شود و از پرداختن به حواشي ورزشي پرهيز گردد.
دکتر جهانگيري در بخشي ديگر از سخنان خود اهميت موضوع جوانان را مورد تأکيد قرار داده و افزود: جمعيت ايران جمعيتي جوان است و مسائل جوانان در کشور ما بايد از اهميت بالايي برخوردار باشند. جمعيت جوان، يک فرصت طلايي است که در اختيار دولتها قرار مي‌گيرد و اگر به آن توجه نشود مي‌تواند به يک تهديد و زمينه‌اي براي بروز ناهنجاري‌ها تبديل شود.
معاون اول رييس جمهور اضافه كرد: تجربه نشان داده که جوانان ايران در همه صحنه‌ها کارساز بوده‌اند و در مقاطع مختلف در ايثارگري، علم و فناوري و ورزش نقش موثري در افتخارات کشور ايفا نموده‌اند.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينکه دولت تدبير و اميد خود را مکلف مي‌داند که براي توسعه پايدار کشور به تقويت جوانان بپردازد، گفت: با حل مشكلات جوانان زمينه توسعه پايدار کشور فراهم خواهد شد.
معاون اول رييس جمهور با بيان اين که نياز داريم جواناني شاداب و با روحيه در کشور داشته باشيم، گفت: جوانان توليدکنندگان اصلي در کشور هستند و آسيبهاي فراواني پيش روي آنان است که نيازمند مراقبت و توجه به آنها هستيم.
دکتر جهانگيري موضوع ازدواج و بالابودن نرخ بيکاري در ميان جوانان را از دغدغه‌ها و آسيب‌هاي اصلي قشر جوان کشور برشمرد و گفت: اميدوارم با کمک خود جوانان و دو شوراي عالي جوانان و ورزش اين آسيب‌ها و مشکلات به حداقل ممکن کاهش يابد.
معاون اول رييس جمهور در ادامه سخنان خود با تأکيد بر اينکه ما از هر انتقادي نسبت به سياست‌هاي دولت با آغوش باز استقبال مي‌کنيم، تصريح کرد: دولت حتي از سياست‌هايي که با زبان پرخاشگرانه باشد نيز استقبال مي‌کند، چرا که معتقديم در زماني مسئوليت پذيرفته‌ايم که ديگر فرصت اشتباه نداريم.
دکتر جهانگيري اضافه کرد: کارنامه عملکرد سال 91 کشور بسيار نامطلوب است و قابل عرضه نيست، چرا که همزمان داراي رشد منفي اقتصاد و نرخ بالاي تورم است.
معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به برخي انتقادات درخصوص تغييرات مديريتي در دولت تصريح کرد: تلاش مي‌کنيم به زودي فهرستي از تغييرات صورت گرفته در سطح مديران دولتي را که طي اين صد روز انجام شده منتشر کنيم تا مردم بدانند اين تغييرات در مقايسه با گذشته چگونه بوده است.
دکتر جهانگيري با بيان اينکه در بسياري از وزارتخانه‌ها شمار زيادي از مديران ابقاء شده‌اند، خاطر نشان کرد: در برخي از شهرستانها حتي يک مورد تغييرات نداشته‌ايم چرا که دولت تدبير و اميد هيچ عجله‌اي براي اين کار ندارد و رويکرد دولت اين است که هرجا لازم باشد مديران را تغيير دهد و جايي که نياز نيست دست به تغييرات نزند.
معاون اول رييس جمهور خاطر نشان کرد: همه مديراني که جابجا مي‌شوند و افراد جايگزين آنها، فرزندان انقلاب هستند و نگاه دولت اين است كه کساني در جايگاه مسئوليت قرار گيرند که بتوانند در شرايط دشوار اقتصادي کشور، تصميمات خوبي اتخاذ كرده و کشور را به شکل درستي اداره نمايند.
معاون اول رييس جمهور يکي از رسالت‌هاي دولت را بازگرداندن آرامش به جامعه دانست و گفت: معتقديم با روي کار آمدن دولت تدبير و اميد، آرامش زيادي در جامعه ايجاد شده است.
وي ادامه داد: در اواخر سال گذشته برخي افراد پيش‌بيني مي‌کردند که قيمت دلار به بالاي 5000 تومان خواهد رسيد اما در همين مدت کوتاهي که از عمر دولت يازدهم مي‌گذرد و هنوز سياست‌هاي خاصي اتخاذ نشده شاهد آن هستيم که بازار آرام است و کساني که در دنيا به دنبال ايران هراسي بودند به فکر تجديد نظر افتاده‌اند تا جايي که به گفته وزير خارجه ايتاليا، در سازمان ملل مقامات اروپايي براي ديدار با دکتر روحاني صف کشيده بودند.
دکتر جهانگيري با اشاره به مشکلات اقتصادي و تنگناهاي معيشتي امروز کشور گفت: از ملت ايران عذرخواهي مي‌کنم که سفره آنها کوچک شده است. دولت از وضعيت معيشتي مردم به طور کامل آگاه است و وظيفه خود مي‌داند که فشارهاي موجود را از خانواده‌ها و زندگي مردم بردارد.
معاون اول رييس جمهور همچنين با اشاره به سخنان برخي افراد که ادعا مي‌کنند دولت راه حل مشکلات را در بيرون از کشور مي‌داند، تصريح کرد: همه صاحب‌نظران معتقد هستند که شرايط موجود کشور زائيده دو عامل سياست‌هاي غلط و تحريم‌هاي ظالمانه است و دولت نيز با جديت در هر دو بخش فعاليت مي‌کند.
معاون اول رييس جمهور اضافه کرد: دولت در تلاش است تحريم‌ها را با رعايت حقوق ملت ايران و از طريق ديپلماسي قوي حل و فصل کند و در کنار آن تلاش دارد سياست‌هاي غلط را اصلاح نمايد.
دکتر جهانگيري با تأکيد بر اينکه دولت تدبير و اميد سه سناريوي احتمالي آينده کشور را مورد بحث و بررسي قرار داده و براي هريک از آنها برنامه‌ريزي کرده، افزود: در اين سناريوها کاهش، تداوم و تشديد تحريم‌ها مورد بررسي قرار گرفته و درصورت تحقق هريک از اين شرايط دولت با برنامه وارد عمل خواهد شد.
وي افزود: دولت تحريم‌ها را کاغذ پاره نمي‌داند و در صورت تشديد اين تحريم‌ها، پيش‌بيني‌هاي لازم را براي اداره کشور و تأمين کالاهاي اساسي انجام داده است.
معاون اول رييس جمهور گفت: دولت با اتکا به توان داخلي، استفاده از پتانسيل‌هاي موجود در کشور و با لطف خداوند و حمايت‌هاي مردم و رهبر معظم انقلاب قادر خواهد بود بر تمامي مشکلات فائق آيد و کشور را در جهت پيشرفت و تعالي هدايت کند.
انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh