طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
سه‌شنبه ۰۱ تير ۱۴۰۰ - 22 June 2021
شناسه خبر: ۷۷۸۲
خبرنگار : ۱۰۴۰  
تاریخ خبر: ۲۹/ ۰۷/ ۱۳۹۹
ساعت: ۱۸:۵۰
معاون اول رییس جمهور:

باید با کمک دولت و مجلس مشکلات شهر مشهد مرتفع شود / شورای اقتصاد مانعی برای احداث شبکه فاضلاب شهری در مشهد ندارد / کمک به بخش خدمات در مشهد که بیشترین آسیب از شیوع کرونا را دیده در برنامه‌های دولت است

تعدادی از نمایندگان شهر مشهد در مجلس شورای اسلامی بعداز ظهر امروز(سه شنبه) با معاون اول رییس جمهور دیدار کردند.

باید با کمک دولت و مجلس مشکلات شهر مشهد مرتفع شود / شورای اقتصاد مانعی برای احداث شبکه فاضلاب شهری در مشهد ندارد / کمک به بخش خدمات در مشهد که بیشترین آسیب از شیوع کرونا را دیده در برنامه‌های دولت است

دکتر اسحاق جهانگیری در این دیدار با اشاره به نقش و جایگاه مشهد در تحولات تاریخی به ویژه انقلاب اسلامی، این شهر را پایتخت معنوی ایران توصیف کرد و گفت: باید مسایل و مشکلات مربوط به شهر مشهد با دقت احصاء و پیگیری شده و با کمک دولت و مجلس راهکارهای مناسبی برای حل چالش های پیش روی این شهر اندیشیده شود.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به پیامدهای منفی تحریم های ظالمانه آمریکا از یک سو و شیوع و گسترش بیماری کرونا در پیشبرد طرح های عمرانی و خدمت رسانی به مردم، گفت: متأسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا بیشترین آسیب به خدمات وارد شده و بیشترین شغل را در این بخش از دست داده ایم، بخش اقتصاد شهر مشهد نیز که اشتغال و درآمد آن متأثر از ارائه خدمات به زائران امام رضا(ع) است بیش از پیش از این شرایط آسیب دیده است.
دکتر جهانگیری با تأکید بر برنامه ریزی جدی برای جبران خسارات بخش خدمات در کشور و مشهد، تصریح کرد: نمایندگان مشهد با همدلی و همراهی مدیران استان باید پیشنهادات مناسبی برای مقابله با این شرایط با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ارائه نمایند و دولت نیز تلاش خواهد کرد این پیشنهادات سریعتر عملی شود.
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به شیوع کرونا در کشور و شهر مهم مشهد گفت: امیدواریم با همدلی و همراهی مردم و تدوین دستورالعمل های سخت گیرانه تر ستاد مقابله با کرونا و وزارت بهداشت و تلاش کادر پزشکی و درمانی شاهد کاهش مبتلایان به کرونا در کشور و مشهد باشیم.
دکتر جهانگیری همچنین در خصوص مسأله حاشیه نشینی در مشهد و تعیین تکلیف برخی مناطق در استان، گفت: دولت در زمینه تقسیمات کشوری اقدامات موثری انجام داده است و در این خصوص از وزارت کشور می خواهیم که مطالبه جدیدی انجام داده و پیشنهاد به دولت ارائه شود.
معاون اول رییس جمهور همچنین درباره احداث شبکه فاضلاب شهری مشهد گفت: مجوز احداث این تصفیه خانه در صورت تأمین مالی ابتدایی طرح در شورای اقتصاد تصویب خواهد شد تا این طرح هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.
در این دیدار دکتر امیری، معاون امور مجلس رییس جمهور با اشاره به همکاری های خوب نمایندگان شهر مشهد با دولت، اظهار امیدواری کرد: برگزاری نشست های دولت با نمایندگان مجلس دوازدهم علاوه بر افزایش همبستگی منجر به حل مشکلات مردم شود.
همچنین آقای دکتر قاضی زاده هاشمی نایب رییس اول مجلس و نماینده مردم مشهد و سایر نمایندگان مشهد دیدگاه های خود در خصوص حاشیه نشینی، تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان های مشهد، ایجاد شبکه فاضلاب شهری و تقسیمات کشوری بیان کردند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh