طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - 06 April 2020
شناسه خبر: ۷۳۸۰
تاریخ خبر: ۰۱/ ۱۲/ ۱۳۹۸
ساعت: ۲۳:۵۸
دکترجهانگیری در حاشیه نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا:

مردم به مدیریت و توانمندی پزشکی کشور اعتماد داشته باشند/رییس جمهور دستور تشکیل ستاد و بسیج تمام امکانات برای مهار ویروس کرونا را صادر کرده است/کارخانه‌های تولید کننده ماسک طبی باید سه شیفت کار کنند/آنچه واقعیت دارد را با مردم در میان خواهیم گذاشت

معاون اول رییس جمهور گفت: مردم به مدیریت و توانمندی پزشکی کشور اعتماد داشته باشند. ما قادر هستیم مشکل کرونا را در روز‌های نخست و با دعای خیر مردم کنترل کنیم تا کمترین آسیب‌ها را داشته باشیم.

مردم به مدیریت و توانمندی پزشکی کشور اعتماد داشته باشند/رییس جمهور دستور تشکیل ستاد و بسیج تمام امکانات برای مهار ویروس کرونا را صادر کرده است/کارخانه‌های تولید کننده ماسک طبی باید سه شیفت کار کنند/آنچه واقعیت دارد را با مردم در میان خواهیم گذاشت

دکتر اسحاق جهانگیری شامگاه امروز (پنجشنبه) در حاشیه نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در وزارت بهداشت افزود:دولت تمام توان خود را برای مهار ویروس کرونا بسیج کرده و رییس جمهوری دستور تشکیل ستاد مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از این ویروس را داده است.
وی ادامه داد: امشب اولین جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا و پیشگیری از این ویروس در وزارت بهداشت تشکیل شد. تعدادی از اعضای دولت و نیروهای مسلح و اعضای این ستاد در جلسه حضور داشتند.ویروس کرونا که انتشار آن از چین اتفاق افتاده و به کشورهای مختلف سرایت کرده است، آثاری از آن در برخی شهرها مثل قم نیز ظاهر شده است.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: در جلسه امروز درباره مسائل مهمی بحث شد و دبیر ستاد نیز مشخص شد. کمک‌ها و نیازهای وزارت بهداشت در زمینه‌های مختلف نیز اعلام شد و از امشب دبیرخانه این ستاد در وزارت بهداشت خواهد بود و به کمک نیروهای متخصص وزارت بهداشت، برنامه ریزی می‌کند و تا فردا جلسه‌های مختلفی برگزار شده و دستورالعمل‌های مختلف تدوین می‌شود.
دکتر جهانگیری گفت: اختیارات این ستاد کامل است و همه دستگاه‌ها مکلف هستند با این ستاد همکاری کنند. کارخانه‌هایی که ماسک طبی تولید می‌کنند در چنین شرایط خاصی که پیش آمده باید طوری که وزارت بهداشت و وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌خواهد، سه شیفت تولید کنند و مردم برای برخی نیازهای اولیه برای مقابله با این ویروس دچار مشکل نشوند و اگر به چیزی نیاز دارند، در اختیار آنها قرار بگیرد.
معاون اول رییس جمهور اظهار کرد: در اولین فرصت به اندازه مورد نیاز، ماسک و موارد دیگر تولید شده و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
وی بیان کرد: توان پزشکی و درمانی کشور بسیار بالاست و کشور ما در منطقه از نظر توانمندی پزشکی حتی در سطح بین المللی جزو کشورهای برتر است که ظرفیت بسیار بالایی دارد و این ظرفیت در مقاطع مختلف نشان داده شده است. مدیریت درمان کشور نیز توانمند است و وزارت بهداشت نیز با اطمینان و مسلط بر اوضاع هستند و در روزهای آینده خبرهای خوبی از زبان مسئولان مرتبط می‌شنویم.
دکتر جهانگیری افزود: مطالب مرتبط با این موضوع را فقط از زبان مسئولان وزارت بهداشت باید بشنویم و همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها و صداوسیما و مطبوعات و فضای مجازی که دلسوز مردم هستند، باید آنچه واقعیت دارد را با مردم در میان بگذارند.
وی تصریح کرد: نه قصد داریم کم نمایی کرده و نه بزرگ نمایی کنیم تا مردم نگران نشوند. کارگروهی که برای اطلاع رسانی تشکیل می‌شود، وظیفه دارد اطلاعات دقیق به مردم بدهد و آموزش‌های مورد نیاز را به جامعه ارائه کند تا با اقدامات بهداشتی و آگاهی بخش به مردم بتوانیم با این مشکل مقابله کنیم.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh