طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

یَآ أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِى إِلَى‏ رَبِّکَ رَاضِیَةً مَّرْضِیَّةً فَادْخُلِى فِى عِبَادِى وَادْخُلِى جَنَّتِى‏

      
دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - 20 January 2020
شناسه خبر: ۷۲۹۰
تاریخ خبر: ۱۷/ ۱۰/ ۱۳۹۸
ساعت: ۱۱:۰۷

دل نوشته احساسی معاون اول رییس جمهور خطاب به شهید حاج قاسم سلیمانی/ حاج قاسم برایم هم برادر بود و هم تکیه گاه/ چه دشوار است این سفر کرمان بی حضور او با انبوه خاطره‌ها و هم سخنی ها/ به مادر که او را، چون یعقوب و محمد دوست داشت، چه بگویم؟

دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور امروز و همزمان با سفرش به کرمان برای حضور در مراسم تشییع و تدفین شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دل نوشته‌ای احساسی خطاب به دوست و برادر و رفیق قدیمی خود داغ و درد شهادت او را سنگین‌تر از شهادت برادرانش محمد و یعقوب توصیف کرد و با اشاره به حضور میلیونی و سنگ تمام گذاشتن مردم ایران برای او نوشت: شهادت گوارایش باد.

متن کامل این یادداشت به شرح ذیل است:
«باز سفري به كرمان دارم با داغ و درد براي تشييع پيكر پاك حاج قاسم مي روم. با داغ و دردي سنگين تر از شهادت برادرانم محمد و يعقوب .آخر او برايم هم برادر بود و هم تكيه گاه- از آغاز جنگ تحميلي تاكنون- همواره سنگ صبور بود و گره گشاييش براي همه مثال زدني.
معروف است كه او، حق برادري را در غياب دوستان، بيش از حضورشان بجا مي آورد.
خداوند، فروتني و شجاعت، آرامش و دريادلي، سلحشوري و جوانمردي را يكجا به او داده بود. در شهادتش رستاخيزي بپا شد و ملت ايران برايش سنگ تمام گذاشت، شهادت گوارايش باد.
چه دشوار است اين سفر كرمان بي حضور او با انبوه خاطره ها و هم سخني هاي او. راستي به مادر كه او را چون يعقوب و محمد دوست داشت، چه بگويم؟ آسمان كوير بدون اين ستاره سرخ چه اندوهبار است».

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh