طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - 01 October 2020
شناسه خبر: ۷۲۹۰
تاریخ خبر: ۱۷/ ۱۰/ ۱۳۹۸
ساعت: ۱۱:۰۷

دل نوشته احساسی معاون اول رییس جمهور خطاب به شهید حاج قاسم سلیمانی/ حاج قاسم برایم هم برادر بود و هم تکیه گاه/ چه دشوار است این سفر کرمان بی حضور او با انبوه خاطره‌ها و هم سخنی ها/ به مادر که او را، چون یعقوب و محمد دوست داشت، چه بگویم؟

دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور امروز و همزمان با سفرش به کرمان برای حضور در مراسم تشییع و تدفین شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دل نوشته‌ای احساسی خطاب به دوست و برادر و رفیق قدیمی خود داغ و درد شهادت او را سنگین‌تر از شهادت برادرانش محمد و یعقوب توصیف کرد و با اشاره به حضور میلیونی و سنگ تمام گذاشتن مردم ایران برای او نوشت: شهادت گوارایش باد.

متن کامل این یادداشت به شرح ذیل است:
«باز سفري به كرمان دارم با داغ و درد براي تشييع پيكر پاك حاج قاسم مي روم. با داغ و دردي سنگين تر از شهادت برادرانم محمد و يعقوب .آخر او برايم هم برادر بود و هم تكيه گاه- از آغاز جنگ تحميلي تاكنون- همواره سنگ صبور بود و گره گشاييش براي همه مثال زدني.
معروف است كه او، حق برادري را در غياب دوستان، بيش از حضورشان بجا مي آورد.
خداوند، فروتني و شجاعت، آرامش و دريادلي، سلحشوري و جوانمردي را يكجا به او داده بود. در شهادتش رستاخيزي بپا شد و ملت ايران برايش سنگ تمام گذاشت، شهادت گوارايش باد.
چه دشوار است اين سفر كرمان بي حضور او با انبوه خاطره ها و هم سخني هاي او. راستي به مادر كه او را چون يعقوب و محمد دوست داشت، چه بگويم؟ آسمان كوير بدون اين ستاره سرخ چه اندوهبار است».

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh