طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
پنجشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - 21 January 2021
شناسه خبر: ۷۲۱۸
تاریخ خبر: ۱۳/ ۰۹/ ۱۳۹۸
ساعت: ۱۴:۰۰
دکتر جهانگیری در جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح‌های آبی و خاکی غرب کشور تاکید کرد:

طرح‌های آبی و خاکی کشور از افتخارات نظام و دولت است/ در تکمیل پروژه تونل انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه تسریع شود

جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح‌های آبی و خاکی غرب کشور ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

دکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه اجرای طرح های آبی و خاکی غرب کشور یکی از شاخص ترین کارهای دولت تدبیر و امید است که کمتر هم درباره آنها اطلاع رسانی شده است، گفت: طرح های عظیم آبی و خاکی کشور از افتخارات نظام و دولت است که با موافقت مقام معظم رهبری و برداشت 8 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی آغاز شد و باید همه تلاش خود را به کار گیریم تا این طرح ها تا حد امکان پیش از پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسند.
معاون اول رییس جمهور در این جلسه اظهار داشت: اجرای این طرح ها باید به صورت جامع پیگیری شود تا اگر سدی به بهره برداری رسید، شبکه های پایین دستی توزیع آب آن نیز آماده شده باشد. همچنین تلاش کنید تا تونل انتقال آب رودخانه زاب به دریاچه ارومیه نیز سریع‌تر به بهره برداری برسد چرا که تثبیت و احیای این دریاچه یکی از برنامه های مهم دولت بوده و هست.
در این جلسه که رییس کل بانک مرکزی، وزیر نیرو و سرپرست وزارت جهاد کشاورزی نیز حضور داشتند، رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه تلاش خود را می کنیم تا طرح هایی که 8 میلیارد دلار برای اجرای آنها از صندوق توسعه ملی برداشت شده است، برای تامین مبالغی اندک نیمه تمام باقی نمانند.
وزیر نیرو نیز در این جلسه خواستار تسریع در تامین منابع مالی این طرح ها شد و آمادگی این وزارتخانه را در بکارگیری تمامی امکانات برای به بهره برداری رساندن هر چه سریعتر طرح های آبی و خاکی غرب کشور اعلام کرد.
در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر نمایندگان دستگاه های ذیربط، مقرر شد سازمان برنامه و بودجه کشور برای تسریع در روند اجرای طرح های آبی و خاکی غرب کشور نسبت به تامین منابع مالی اقدام کند و نتیجه را گزارش نماید.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh