طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - 30 September 2020
شناسه خبر: ۷۰۹۱
تاریخ خبر: ۲۳/ ۰۷/ ۱۳۹۸
ساعت: ۱۱:۰۵

افتتاح اولین مرکز تولید مواد ژنی دام سبک کشور با حضور دکتر جهانگیری

با حضور معاون اول رییس جمهور اولین مرکز تولید مواد ژنی دام سبک کشور مورد بهره برداری قرار گرفت.

افتتاح اولین مرکز تولید مواد ژنی دام سبک کشور با حضور دکتر جهانگیری

دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (سه شنبه) با حضور در شهرستان فیروزکوه مرکز تولید و انجماد اسپرم دام سبک در شرکت دام گستر پیشگام را افتتاح و به همراه وزیر جهاد کشاورزی از بخش های مختلف این مرکز بازدید کرد.
این مرکز به عنوان اولین مرکز تولید و انجماد اسپرم دام سبک توسط بخش خصوصی در کشور و خاورمیانه در سال 94 در زمینی به مساحت 38 هزار متر مربع در منطقه امین آباد شروع و در سال 97 به اتمام رسیده است و ظرفیت آن 1000 رأس دام مولد و میزان تولید 500 هزار دُز اسپرم دام سبک است.
سرمایه گذاری این طرح 89 هزار و 400 میلیون ریال، میزان تسهیلات دریافتی 59 هزار و 400 میلیون ریال و اشتغال مستقیم 14 نفر و اشتغال غیرمستقیم این طرح 250 نفر بوده است.
تأمین نیاز داخلی و رفع وابستگی ها، امکان صادرات اسپرم به کشورهای دیگر، ایجاد زمینه جهت آموزش فناوری های نوین پرورش، توسعه تلقیح مصنوعی و افزایش سرعت و بهبود ژنتیکی جمعیت دام سبک کشور از جمله اهداف اجرای این طرح هستند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh