طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 05 December 2020
شناسه خبر: ۷۰۱۷
تاریخ خبر: ۰۶/ ۰۶/ ۱۳۹۸
ساعت: ۱۲:۲۴
معاون اول ريیس جمهور در همایش سازمان اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات:

ایران اسلامی کانون ثبات و امنیت است/ دولت برای اداره کشور نیازمند تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات است/ خودکفایی در تولید بنزین از اقدامات هوشمندانه در برابر توطئه‌های دشمنان است

معاون اول ريیس جمهور در همایش سازمان اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات، سربازان گمنام امام زمان (عج) را مردان بی ادعا و خادم ملت دانست و از خداوند توفیقات روزافزون آنان را مسئلت کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر گفت: باید تلاش کنیم ارزش‌هایی که امام بزرگوار و شهدا ترسیم کرده اند حفظ کنیم و استمرار ببخشیم.

دکتر اسحاق جهانگیری عصر روز سه شنبه مورخ 5 شهریور 1398 با بیان اینکه هیچ مسئله ای مهم تر از امنیت کشور نیست، افزود: با توجه به شرایط غرب آسیا درک فرمایش پیامبر اکرم (ص) در اهمیت سلامت و امنیت اکنون در اوج بحران، ایران اسلامی کانون ثبات و امنیت است.
وی با بیان این که پیش نیاز همه فعالیت ها وجود امنیت است،گفت: باید برای رسیدن امنیت از هیچ اقدامی مضایقه نکنیم و تأمین آن را هدف اصلی خود برای ارتقاء همه بخش های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بدانیم تا در سایه آن به آزادی و مشارکت خوب آحاد جامعه دست یابیم .
جهانگیری افزود: امروز تعریف امنیت با دهه های گذشته تفاوت و تغییرات جدی پیدا کرده است و اکنون احساس امنیت جامعه، از امنیت مهم تر است و زیربنای ایجاد این احساس دستیابی به اطلاعات است و به طور قانونی و عقلانی وزارت اطلاعات مسئول جمع آوری و تولید اطلاعات برای ایجاد امنیت هوشمند است و نقش کلیدی و تعیین کننده دارد.
وی گفت: اکنون گزارشات وزارت اطلاعات از پیش بینی ها، تحلیل ها و شناخت راهبردهای فرصتی و تهدیدی از پشتوانه تحقیقی و متکی بر یافته های علمی برخوردارست و به اقدامات تخصصی و حرفه ای مشهورند.
جهانگیری با اشاره به اقدامات مناسب وزارت اطلاعات در یاری رسانی دستگاهها در بخش های مختلف از مسئولان وزارت به خصوص وزیر اطلاعات قدردانی کرد و افزود : دولت برای اداره کشور به فرآورده های اطلاعات و تحلیل های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند است .
معاون اول ريیس جمهور با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تلاش های دولت در زمینه مسائل اقتصادی گفت: اقتصاد مقاومتی باید به حدی برسد که کشور در برابر تکانه های خارجی مستحکم بماند و خودکفایی در تولید بنزین داخلی و تکمیل طرح های بنیانی نمونه ای از اقدامات هوشمندانه در برابر توطئه های دشمنان است .
جهانگیری در پایان ستاد مقابله با تحریم را اتاق جنگ اقتصادی علیه اقدامات دشمنان دانست.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh