طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 05 June 2020
شناسه خبر: ۶۹۰۷
خبرنگار : ۱۰۵۰  
تاریخ خبر: ۳۱/ ۰۴/ ۱۳۹۸
ساعت: ۱۲:۵۲
دکتر جهانگیری در دیدار نمایندگان استان یزد تصریح کرد:

جهت‌گیری توسعه استان یزد باید از طریق صنایع دانش بنیان و فعالیت‌های مبتنی بر علم و فناوری دنبال شود/ ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو ظرفیتی بزرگ برای توسعه گردشگری استان است/ مردم استان یزد همواره پای انقلاب و نظام ایستاده اند

جلسه دیدار مجمع نمایندگان استان یزد با معاون اول رییس جمهور ظهر امروز (دوشنبه) برگزار شد.

جهت‌گیری توسعه استان یزد باید از طریق صنایع دانش بنیان و فعالیت‌های مبتنی بر علم و فناوری دنبال شود/ ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو ظرفیتی بزرگ برای توسعه گردشگری استان است/ مردم استان یزد همواره پای انقلاب و نظام ایستاده اند

دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با اشاره به ظرفيت هاي استان يزد در بخش علم و فناوري و برخورداري اين استان از نيروي انساني تحصيلكرده و دانشگاهي، گفت: جهت‌گيري توسعه استان يزد با توجه به محدوديت منابع آب بايد به سمت صنايع دانش بنيان و فعاليت هاي مبتني بر علم و فناوري هدايت شود.
معاون اول رييس جمهور افزود: استان هايي نظير استان يزد كه دانشگاه هاي مهم كشور را در خود جاي داده اند، بايد از توسعه صنايعي كه به منابع آب نياز دارد فاصله گرفته و مسير توسعه را از طريق توسعه فناوري هاي نوين دنبال كنند چرا كه اينگونه فعاليت ها با سرمايه اندك، اشتغال و درآمدزايي فراواني به همراه دارد.
دكتر جهانگيري از گردشگري به عنوان يكي ديگر از ظرفيت هاي توسعه استان يزد نام برد و تصريح كرد: گردشگري يكي از بخش هاي مهم در ايجاد اشتغال و درآمدزايي در همه كشورها محسوب مي شود و ثبت شهر تاريخي يزد در فهرست ميراث جهاني يونسكو توجهات بين المللي را به اين شهر جلب كرده و استفاده مطلوب از اين ظرفيت به همراه تبليغات مناسب، مي تواند گردشگري استان را به ميزان قابل توجهي توسعه دهد.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به گزارشات و دغدغه هاي مطرح شده از سوي استاندار يزد و نمايندگان مردم اين استان در مجلس شوراي اسلامي، اظهار اميدواري كرد در آينده نزديك فرصتي براي سفر به اين استان فراهم شود تا از نزديك در جريان مشكلات قرار گرفته و تصميمات لازم براي رفع دغدغه هاي مردم استان يزد اتخاذ شود.
دكتر جهانگيري مردم استان يزد را مردمي مومن و متدين توصيف كرد و افزود: مردم اين استان همواره پاي انقلاب و نظام ايستاده اند و هرگاه مشكل و خطري كشور را تهديد كرده، در صحنه حضور يافته و از انقلاب و نظام دفاع كرده اند.
وي افزود: استان يزد از هر نظر براي كشور اهميت فراواني دارد و بايد براي حل مشكلاتي نظير كمبود منابع آب در اين استان چاره اي بيانديشيم تا دغدغه مردم صبور و متدين اين استان برطرف شود.
در اين جلسه كه معاون رييس جمهور در امور مجلس نيز حضور داشت، استاندار يزد گزارشي از وضعيت استان ارائه كرد و به تشريح مسائل و مشكلات استان پرداخت.
نمايندگان مردم استان يزد در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين جلسه تنگناهاي اصلي استان را مطرح و هر كدام گزارشي از مشكلات حوزه هاي انتخابيه خود ارائه كردند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh