طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 05 June 2020
شناسه خبر: ۶۹۰۳
تاریخ خبر: ۳۰/ ۰۴/ ۱۳۹۸
ساعت: ۱۷:۰۲
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد:

تامین کاغذ از مهمترین نیاز‌های مطبوعات و نشریات کشور است/ مسائل کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران باید به سرعت برطرف شود/ روند تامین ارز و سرمایه درگردش کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران تسریع شود

جلسه بررسی مسائل و مشکلات کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران عصر امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

تامین کاغذ از مهمترین نیاز‌های مطبوعات و نشریات کشور است/ مسائل کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران باید به سرعت برطرف شود/ روند تامین ارز و سرمایه درگردش کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران تسریع شود

دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با اشاره به گزارش وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص آخرين وضعيت تامين كاغذ مورد نياز مطبوعات، تامين كاغذ را از مهمترين نيازهاي مطبوعات و نشريات كشور برشمرد و با تاكيد بر حمايت دولت از مطبوعات كشور، خواستار حل مسائل كارخانه صنايع چوب و كاغذ مازندران جهت توليد كاغذ مورد نياز مطبوعات كشور شد.
معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه روند تامين ارز و سرمايه در گردش كارخانه صنايع چوب و كاغذ مازندران بايد تسريع شود، از بانك مركزي، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد كشاورزي و استانداري مازندران خواست با جديت براي حل مسائل اين كارخانه وقت بگذراند تا ظرف يك ماه آينده شاهد فعال شدن ظرفيت كامل اين واحد توليدي و تامين كاغذ مورد نياز مطبوعات كشور باشيم.
دكتر جهانگيري همچنين از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست براي حل مشكل تامين سرمايه درگردش كارخانه صنايع چوب و كاغذ مازندران، اين موضوع را در دستور كار قرار داده و تصميمات لازم را در اين خصوص اتخاذ نمايند.
در اين جلسه كه وزراي امور اقتصادي و دارايي، جهاد كشاورزي، صنعت، معدن و تجارت و استاندار مازندران نيز حضور داشتند، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گزارشي از آخرين وضعيت تامين و نحوه توزيع كاغذ مورد نياز مطبوعات كشور ارائه كرد.
در اين نشست همچنين استاندار مازندران و مديران كارخانه صنايع چوب و كاغذ مازندران گزارشي از وضعيت توليد اين كارخانه، مسائل پيش رو و نيازهاي خود براي فعال شدن ظرفيت كامل كارخانه ارائه كردند.
مدير كارخانه صنايع چوب و كاغذ مازندران با اشاره به نياز اين كارخانه به مواد اوليه و نياز ارزي اعلام كرد كه در صورت تامين ارز مورد نياز با قيمت نيمايي و نيز تامين مواد اوليه، اين كارخانه قادر خواهد بود به سرعت به ظرفيت كامل فعال برسد و به طور كامل نياز كاغذ مطبوعات كشور را تامين كند.
در اين جلسه پس از بحث و تبادل نظر و ارائه گزارش هاي مختلف، مقرر شد بانك مركزي در گام نخست و با اولويت، به ميزان 10 ميليون دلار ارز مورد نياز اين كارخانه را با نرخ نيمايي تامين كند تا بر اساس تعهد مديران كارخانه، ظرفيت توليد تا يك ماه آينده به طور كامل فعال شود.
همچنين در اين جلسه مقرر شد وزارت جهاد كشاورزي نسبت به تامين مواد اوليه اين كارخانه اقدامات لازم را انجام دهد و وزارتخانه هاي امور اقتصادي و دارايي و صنعت، معدن و تجارت نيز موظف به افزايش سرمايه اين كارخانه به منظور حل مشكلات مالي آن شدند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh