طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - 05 July 2020
شناسه خبر: ۶۸۸۸
تاریخ خبر: ۱۸/ ۰۴/ ۱۳۹۸
ساعت: ۱۷:۴۶
دکتر جهانگیری تاکید کرد:

امروز کشور به کارگاهی عظیم در همه بخش‌ها تبدیل شده است/ جمهوری اسلامی ایران حافظ امنیت منطقه است/ زبان تهدید در برابر ملت ایران کارساز نیست

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه امروز کشور تبدیل به یک کارگاه عظیم در همه بخش‌ها شده است، گفت: از ابتدای انقلاب در مسئولیت‌های مختلف خدمتگزار مردم بوده ام، اما این حجم از کار و تلاش و افتتاح طرح‌های مختلف که هم اکنون در حال انجام است جزو کم سابقه‌ترین موارد است.

امروز کشور به کارگاهی عظیم در همه بخش‌ها تبدیل شده است/ جمهوری اسلامی ایران حافظ امنیت منطقه است/ زبان تهدید در برابر ملت ایران کارساز نیست

دكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (سه شنبه) در آيين افتتاح بخش بخار نيروگاه سيكل تركيبي جهرم يكي از مهمترين وظايف دولت ها را ايجاد فضاي مناسب براي كار و فعاليت دانست و افزود: در همين راستا دولت تدبير واميد تلاش خود را به كار گرفت كه بهترين فضا براي رشد و توسعه كشور مهيا شود اما آمريكا كه با مردم ايران مخالفت و دشمني دارد، وقتي كه احساس مي كند روند توسعه ايران شتاب گرفته، از هر فرصتي براي جلوگيري از پيشرفت مردم ايران استفاده مي كند.
معاون اول رييس جمهور افزود: چه كسي تصور مي كرد كه كشوري مانند آمريكا با اين همه ادعا، پس از ماه ها و سال ها مذاكره توافق برجام را به هم بزند و از آن خارج شود. اين رفتار براي دولتي مانند آمريكا به معناي عناد و دشمني با ملت ايران و تلاش براي جلوگيري از توسعه و پيشرفت كشور است.
وي با اشاره به اينكه ايران در ميان كشورهاي منطقه از موقعيت استثنايي برخوردار است افزود: ايران حافظ امنيت منطقه است و اگر كشورهاي غربي و آمريكا تصور كنند كه در اين منطقه مي توان امنيت را بدون در نظر گرفتن ايران برقرار كرد سخت در اشتباه هستند.
وي افزود: خوشبختانه قدرت ايران روز به روز افزايش پيدا مي كند و كشورهاي غربي و آمريكا نيز خودشان اذعان دارند كه حوزه نفوذ ايران بسيار گسترده است و به همين خاطر اصرار دارند كه مانع توسعه ايران شوند.
دكتر جهانگيري ادامه داد: در اين شرايط دو مسئوليت بر عهده ماست كه در وهله نخست بايد از كيان كشور و نظام در چارچوبي كه امام، رهبري و شهدا طراحي كردند حفاظت كنيم.
معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه زبان تهديد در برابر ملت ايران كارساز نيست گفت: تعامل با ملت ايران با سابقه تمدني و فرهنگي كهن بايد از طريق منطق و گفتگو باشد.
وي اظهار داشت: دومين مسئوليت ما اين است كه مقاومت خود را در بخش هايي كه آمريكا مي خواهد آسيب بزند افزايش دهيم و امروز كه هدف آنها لطمه زدن به اقتصاد و توسعه كشور است، بايد از روند توسعه و پيشرفت كشور حراست كنيم.
دكتر جهانگيري با اشاره به بازديدهاي امروز خود از طرح ها و پروژه هاي مختلف، از دست اندركاران اين طرح ها قدرداني كرد و افزود: در دولت تدبير و اميد كارهاي گسترده اي در بخش آب و خاك انجام شد و با مجوز مقام معظم رهبري 8 ميليارد دلار از منابع صندوق توسعه ملي براي اجراي طرح هاي نيمه تمام در بخش آب و خاك مورد استفاده قرار گرفت و 1.5 ميليارد دلار ديگر نيز در بخش آب و خاك استان خوزستان هزينه شد كه در نتيجه اين اقدامات، با وجود سيلاب سال جاري در استان خوزستان ميزان خريد گندم از اين استان در سال جاري نسبت به سال گذشته بيشتر بود كه اين به معناي گسترده تر شدن كشاورزي و افزايش سطح زير كشت در سالهاي گذشته است.

امروز کشور به کارگاهی عظیم در همه بخش‌ها تبدیل شده است/ جمهوری اسلامی ایران حافظ امنیت منطقه است/ زبان تهدید در برابر ملت ایران کارساز نیست
معاون اول رييس جمهور گفت: بايد اقدامات انجام شده توسط دولت با زباني گويا به مردم اطلاع رساني شود اما متاسفانه دولت در اين خصوص ضعف دارد و شايد هم تخريب هاي مخالفين دولت قوي تر است و اجازه نمي دهد كه مردم نسبت به اقدامات صورت گرفته آگاه شوند.
وي با تاكيد بر اينكه تلاش دولت اين است كه جريان فعاليت و كار و تلاش در كشور متوقف نشود، از بخش خصوصي خواست با جديت به صحنه بيايد و افزود: در روزهاي سخت و در مشكلات است كه از مديران و بخش خصوصي انتظار نقش آفريني داريم وگرنه در شرايط عادي همه مي توانند فعاليت كنند.
دكتر جهانگيري با يادآوري اينكه فروش نفت و درآمد كشور كاهش پيدا كرده، تصريح كرد: با شناختي كه از ظرفيت هاي كشور دارم مطمئن هستم با ابتكار و خلاقيت مديران مي توان ده برابر تحريم ها فرصت توسعه و پيشرفت ايجاد كرد.
معاون اول رييس جمهور در ادامه با قدرداني از تلاش ها و خدمات وزارت نيرو گفت: اين وزارتخانه تابستان سال گذشته را با وجود كم آبي و عدم امكان استفاده از نيروگاه هاي برق آبي به خوبي مديريت كرد و اجازه نداد كه مردم تحت فشار قرار بگيرند.
وي افزود: در گذشته براي احداث نيروگاه بايد واردات خارجي انجام مي شد اما امروز با همت و توانمندي داخلي گام هاي بزرگي در بخش احداث و مديريت نيروگاه ها برداشته شده است.
دكتر جهانگيري اظهار اميدواري كرد با امضاي تفاهم نامه ميان دانشگاه پيام نور و معاونت توسعه روستايي و مناطق محروم مهارت آموزان تحت پوشش تسهيلات اشتغال زايي قرار گرفته و شاهد تحول و توسعه در اين بخش باشيم.
وزير نيرو نيز در اين مراسم با بيان اينكه طي دو روز اخير 12 پروژه در شهرستان هاي مختلف استان فارس به بهره برداري رسيد گفت: براي اين پروژه ها 3500 ميليارد تومان سرمايه گذاري شده است و 80 ميليارد تومان نيز براي آغاز عمليات اجرايي سه طرح ديگر هزينه شد.
دكتر اردكانيان افزود: صنعت برق كشور در دولت تدبير و اميد كارنامه درخشاني دارد و از سال 92 تاكنون 150 هزار ميليارد تومان در صنعت برق چه دولتي و چه خصوصي سرمايه گذاري شده و بيش از 12 هزار مگاوات ظرفيت نصب شده به صنعت برق كشور افزوده شده است.
وي افزود: در حال حاضر هر 45 روز يك تصفيه خانه فاضلاب در مدار بهره برداري قرار مي گيرد و از اين به بعد اين عدد به هر 30 روز كاهش پيدا مي كند.
در اين مراسم استاندار فارس و برخي از مديران و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي نيز به بيان دغدغه ها و تشريح مشكلات استان پرداخت.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh