طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - 05 July 2020
شناسه خبر: ۶۸۷۵
تاریخ خبر: ۱۸/ ۰۴/ ۱۳۹۸
ساعت: ۰۹:۱۴

معاون اول رییس جمهور وارد استان فارس شد

معاون اول رییس جمهور به منظور افتتاح و بازدید از چند طرح مهم صنعتی و عمرانی دقایقی پیش وارد استان فارس شد و در بدو ورود به فرودگاه لامرد از سوی استاندار فارس و جمعی از مدیران استان مورد استقبال قرار گرفت.

معاون اول رییس جمهور وارد استان فارس شد

معاون اول رييس جمهور همچنين در گفتگو با خبرنگاران هدف از سفر خود به استان را بازديد از برخي طرح هاي مهم در دست اجرا و تصميم گيري براي رفع موانع پيش روي اجراي اين طرح ها عنوان كرد و گفت: برخي از اين طرح ها جزو پروژه هاي اقتصاد مقاومتي است كه از اهميت فراواني براي كشور برخوردار است.
دكتر جهانگيري با اشاره به اينكه در اين سفر از پروژه آلومينيوم جنوب بازديد خواهد شد، خاطر نشان كرد: توسعه كشور به شدت به صنعت آلومينيوم نيازمند است. ظرفيت ايران در توليد آلومينيوم محدود است و بخش وسيعي از مواد اوليه اين صنعت از خارج وارد مي شود.
وي با اشاره به اينكه توليد آلومينيوم به ميزان زيادي از انرژي نيازمند است، افزود: به همين دليل اكثر كشورهاي حاشيه خليج فارس در اين صنعت پيشرفت كرده اند اما ايران با وجود سابقه طولاني كه در اين صنعت دارد، همچنان نيازمند اقدامات جدي و برداشتن گام هاي بزرگ در اين صنعت است.
دكتر جهانگيري ادامه داد: يكي از مهمترين طرح هاي صنعت آلومينيوم در شهرستان لامرد در حال اجرا است كه حجم سرمايه گذاري آن به چند ميليارد دلار و چند هزار ميليارد تومان مي رسد. بهره برداري از اين پروژه قدري طولاني شده به همين دليل در اين سفر اين طرح را مورد بازديد قرار خواهم داد تا اگر موانعي وجود دارد براي رفع اين موانع تصميم گيري شود و ظرف امسال و يا سال آينده شاهد بهره برداري از آن باشيم.

معاون اول رییس جمهور وارد استان فارس شد
معاون اول رييس جمهور بازديد از دو طرح بزرگ در بخش پالايشگاهي و پتروشيمي را از ديگر برنامه هاي سفر يك روزه خود به استان فارس برشمرد و اظهار داشت: بازديد از شركت پترو پيمان دانا و نيز پالايشگاه سپهر پارسيان نيز از برنامه هاي اين سفر خواهد بود كه حجم سرمايه گذاري قابل توجهي در اين دو طرح صورت گرفته و نقش موثري در توسعه كشور ايفا خواهد كرد.
وي افزود: در دو سال پاياني دولت دكتر روحاني بايد تمركز خود را در مجموعه اي از طرح هاي بزرگ در دست اجرا در كشور معطوف كنيم كه هر چه زودتر به نتيجه رسيده و آماده بهره برداري شود.
دكتر جهانگيري اضافه كرد: در ادامه اين سفر به شهرستان جهرم خواهيم رفت و در آنجا طرح هاي آب آشاميدني و نيروگاه برق مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت و در جلسه اي نيز با مديران استان مسائل و تنگناها را مورد بررسي قرار خواهيم داد و اميدواريم كه در اين سفر بخشي از مشكلات و موانع پيش روي استان فارس برطرف شود.

انتهای پیام /*
گالری تصاویر
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh