طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - 22 September 2019
شناسه خبر: ۶۶۶۱
تاریخ خبر: ۲۹/ ۱۱/ ۱۳۹۷
ساعت: ۱۸:۰۴
دکتر جهانگیری تصریح کرد:

اقتصاد ایران نیازمند اقدامات اساسی هم در بخش ساختار و هم در بخش عملکرد است/ بخش خصوصی واقعی باید به اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت اجتماعی خود توجه کند/ قوام و دوام جامعه به پیوند‌های اجتماعی است/ خلق ثروت کار بدی نیست و بخش خصوصی سقفی برای رشد ندارد

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه بخش خصوصی واقعی باید به اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت اجتماعی خود توجه داشته باشد، گفت: بخش خصوصی ایران از توانمندی علمی و فکری بسیار خوبی برخوردار است و باید برای توسعه ایران خود را در صحنه حاضر شود.

اقتصاد ایران نیازمند اقدامات اساسی هم در بخش ساختار و هم در بخش عملکرد است/ بخش خصوصی واقعی باید به اخلاق حرفه‌ای و مسئولیت اجتماعی خود توجه کند/ قوام و دوام جامعه به پیوند‌های اجتماعی است/ خلق ثروت کار بدی نیست و بخش خصوصی سقفی برای رشد ندارد

دكتر اسحاق جهانگيري عصر امروز (دوشنبه) در آيين نكوداشت حاج سيدعلاءالدين ميرمحمدصادقي كه در اتاق بازرگاني صنايع، معادن و كشاورزي ايران برگزار شد، از وي بعنوان فعال اقتصادي خوشنام و انساني با اخلاق و مسئوليت شناس در جامعه ياد كرد و گفت: ايشان در كنار كار اقتصادي،‌ به مسئوليت اجتماعي خود نيز به خوبي عمل كرده و در بيشتر فعاليت هاي اجتماعي نظير مدرسه سازي، ساخت بيمارستان، كمك به افراد بي بضاعت و پرداخت ديه حضور داشته است.
معاون اول رييس جمهور در ادامه با بيان اينكه شرايط اقتصاد كشور شرايطي ويژه است و با مسائل جديد در ساختار اقتصادي كشور روبرو هستيم، خاطر نشان كرد: اقتصاد ايران از بيماريهاي مزمني رنج مي برد و با چالش هاي بزرگي در حوزه سياسي، اجتماعي و اقتصادي روبرو هستيم.
وي با اشاره به رشد اقتصادي، رشد سرمايه گذاري و شاخص هاي اصلي اقتصاد كشور در چند دهه اظهار داشت: اين آمارها حاوي اين پيام است كه اقتصاد ايران نيازمند اقدامات اساسي تر، هم در بخش ساختاري و هم در بخش عملكردي است.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه بخش خصوصي ايران از توانمندي فكري بسيار خوبي برخوردار است،‌ تصريح كرد: بخش خصوصي ايران سابقه فعاليت طولاني دارد و ذيل آن نهادهاي مدني با سابقه شكل گرفته كه مي تواند با تكيه بر توانمندي ها، براي برون رفت از وضعيت فعلي كشور راه حل ارائه دهد.
معاون اول رييس جمهور ضرورت توجه بخش خصوصي و فعالان اقتصادي به مسئوليت اجتماعي را مورد تأكيد قرار داد و افزود: قوام و دوام جامعه به پيوندهاي اجتماعي است و توجه بخش خصوصي به مسئوليت اجتماعي باعث مي شود كه مردم در سخت ترين شرايط احساس تنهايي نكنند. اگر بتوانيم در جامعه به خوبي به مسئوليت اجتماعي خود عمل كنيم نتيجه آن ارتقاء سرمايه اجتماعي است.
وي ادامه داد: آقاي مير محمد صادقي نمونه بخش خصوصي سالم و خدمتگزار است كه به مسئوليت اجتماعي و اخلاق حرفه اي به خوبي عمل كرده و سالها در كشور كارآفريني و خلق ثروت كرده است.
دكتر جهانگيري با تأكيد بر اينكه خلق ثروت نه تنها كار بدي نيست بلكه كاري پسنديده است، افزود: مقام معظم رهبري نيز در بيانيه گام دوم انقلاب اين موضوع را به صراحت اعلام كردند كه نه تنها با توليد ثروت مخالف نيستند بلكه مشوق اين موضوع هستند و ابلاغ سیاست های اصل 44 نیز به این معنا بود که بخش خصوصی سقفی برای رشد ندارد.
معاون اول رييس جمهور از اينكه عده اي در كشور با حسادت و بدور از آينده نگري در پي راهكاري براي زمين زدن افراد موفق هستند ابراز تاسف كرد و گفت: بايد از بخش خصوصي حمايت كنيم و به فعالان آن ميدان دهيم.
دکتر جهانگیری گفت: البته حمایت باید شامل بخش خصوصی سالم و قانونمند باشد که به دنبال رانت و آلودگی نیست. کسانی که به دنبال رانت و سوء استفاده مي روند کسانی هستند که در اين لباس می خواهند بخش خصوصی واقعی را بدنام کنند.
معاون اول رييس جمهور با ذكر خاطره اي از ميزان دريافت تسهيلات اقتصادي توسط يك فعال اقتصادی كه سه نسل از خانواده آنها فعالیت اقتصادی دارند گفت: متاسفانه بدليل وجود برخي خلاء ها شاهد بوديم كساني كه مدت كوتاهي به نام بخش خصوصي وارد اقتصاد كشور شدند توانستند چند هزار میلیارد تومان وام بگیرند و بايد با تدوين ساز و كارهاي لازم مانع از بوجود آمدن چنين شرايطي شد.
در این مراسم شافعي رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز مراسم نکوداشت از آقای میرمحمدصادقی را گامی در جهت توجه به اخلاق و تکریم انسان های بزرگ دانست و گفت: سقوط اخلاق در جامعه بسیار نگران کننده تر از مشکلات اقتصادی است.
همچنين علي مطهري نايب رييس مجلس شوراي اسلامي نيز در سخناني از شخصيت حاج سيد علاءالدین میرمحمدصادقی بدليل فعاليت در كارهاي عام المنفعه و خير قدرداني كرد.
در این مراسم با حضور معاون اول رئیس جمهور از سردیس علاءالدین میرمحمدصادقی و تمبر یادبود و نیز دو عنوان کتاب درباره وی رونمایی شد.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh