طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - 06 December 2020
شناسه خبر: ۶۶۴۲
خبرنگار : ۱۰۵۰  
تاریخ خبر: ۲۱/ ۱۱/ ۱۳۹۷
ساعت: ۱۹:۱۶

افتتاح فاز ۱ ایستگاه امام حسین (ع)‌قطار شهری شیراز با حضور دکتر جهانگیری / معاون اول رییس جمهور: انقلاب اسلامی بزرگترین اتفاق قرن بیستم بود/ شیراز باید به لحاظ زیبایی و اجرای طرح‌های عمرانی در صدر شهر‌های کشور قرار گیرد

فاز ۱ ایستگاه امام حسین (ع) در قطار شهری شیراز با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری رسید.

افتتاح فاز ۱ ایستگاه امام حسین (ع)‌قطار شهری شیراز با حضور دکتر جهانگیری / معاون اول رییس جمهور: انقلاب اسلامی بزرگترین اتفاق قرن بیستم بود/ شیراز باید به لحاظ زیبایی و اجرای طرح‌های عمرانی در صدر شهر‌های کشور قرار گیرد

دكتر اسحاق جهانگيري در آيين افتتاح اين پروژه با اشاره به اينكه در شب سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي قرار داريم گفت: انقلاب اسلامي كار بزرگي بود و امام عزيز كاري كرد كارستان كه در قرن بيستم بزرگترين اتفاق به حساب مي آيد.
معاون اول رييس جمهور افزود: انقلاب اسلامي كشور بزرگ و پرعظمت ايران را وارد دوره جديدي كرد و چهل سال سرفرازي و سربلندي براي ملت ايران به همراه داشت.
وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري كه در 19 بهمن سال جاري صورت گرفت خاطر نشان كرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند كه مراسم 22 بهمن امسال با شكوه بيشتري برگزار خواهد شد.
دكتر جهانگيري همچنين با اشاره به سخنان مقامات آمريكا مبني بر اينكه ملت ايران قادر نخواهند بود جشن چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي را برگزار كنند، افزود: اين سخن مقامات آمريكا، سخني اتفاقي نبود بلكه تصور آنها دقيقاً‌ اين بود كه جشن چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي برگزار نخواهد شد و تصور مي كردند كه امسال پايان جمهوري اسلامي ايران است و برنامه هاي خود را نيز بر همين اساس تنظيم كرده بودند.
معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه ملت ايران همواره در همه مقاطع و بخصوص در مواقع حساس و سرنوشت ساز به نيروي لايزال الهي اتكا داشته و همواره از عنايت و نصرت الهي بهره مند بوده است، گفت: ايران از رهبر و مسئولين با درايت برخوردار است كه تدبيرهاي لازم را براي رويارويي با مشكلات انجام مي دهند و فردا نيز در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با نهايت سرفرازي اين جشن را برگزار خواهيم كرد و يكبار ديگر آمريكا در مقابل ملت ايران سر تعظيم و تسليم فرو خواهد آورد.
وي اظهار داشت: البته معناي حرفها و سخنان مثبت ما اين نيست كه مردم مشكلي ندارند و كشور در شرايط ايده آل قرار دارد. ما دقيقاً‌ از مشكلات و شرايط سخت مردم اطلاع و آگاهي داريم البته بايد بدانيم كه اين شرايط خطير به معناي بن بست نيست بلكه بايد از فرصت ها و ظرفيت ها استفاده كنيم تا بتوانيم از اين شرايط سخت با سربلندي عبور كنيم.
دكتر جهانگيري با تاكيد بر اينكه بايد به مردم اميد دهيم و اعتماد جامعه را بازسازي كنيم، تصريح كرد: البته ضعف هايي نيز در مسئولين وجود دارد كه به اين ضعف ها اعتراف مي كنيم و ممكن است گاهي تصميمات غلطي اتخاذ شده باشد اما در تصميم گيري ها همواره نيت مسئولين حل مشكلات كشور و خدمت رساني به مردم بوده است.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه اين نظام و انقلاب كارهاي بزرگي انجام داده، از آينده روشن پيش روي كشور خبر داد و گفت: امنيت و ثبات جمهوري اسلامي ايران در منطقه پر آشوب كنوني بي نظير است. ايران لنگر گاه ثبات و امنيت منطقه است. البته برخي همسايگان با كج فهمي اين موضوع را درك نمي كنند اما اگر ناامني بر ايران حاكم شود كشورهاي منطقه نيز از ثبات بي بهره خواهد شد. ما خواهان صلح و پايداري در منطقه هستيم.
وي با اشاره به حجم طرح هاي افتتاح شده در همين چند روز در گوشه و كنار كشور، گفت: در استان فارس نيز طرح هاي خوبي به بهره برداري رسيده است و با توجه به ظرفيت ها و توانمندي هاي استان به فضل الهي مسير توسعه در بخش هاي مختلف كشاورزي، صنعتي و گردشگري را طي خواهد كرد.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه دولت به دنبال حل مشكلات كشاورزان نظير پرداخت تسهيلات و بازپرداخت آنها، گفت: تصميمات خوبي براي توسعه زيرساخت هاي استان نظير بزرگراه شيراز ـ اصفهان، راه آهن شيراز ـ بوشهر، مقابله با خشكسالي ها، نجات تالاب ها و تامين آب آشاميدني شيراز اتخاذ شده و اميدواريم با پيگيري مسئولان اين مشكلات برطرف شود.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به افتتاح چند طرح شهري در شيراز گفت: اين طرح ها در زماني كوتاه و با وجود محدوديت هاي مالي جدي به انجام رسيده و بايد از شهردار شيراز در تامين منابع لازم قدرداني كرد.
وي با تاكيد بر اينكه شيراز بايد به لحاظ زيباسازي و نيز اجراي طرح هاي عمراني در صدر شهرهاي كشور قرار گيرد،‌ از ايجاد قطار شهري در كلان شهرها بعنوان حركتي لازم و مورد نياز ياد كرد و گفت: دولت از شهرداران كلان شهرها در اجراي پروژه هاي بزرگ اين چنيني حمايت كرده است. دو سال قبل فاينانس 2 ميليارد دلاري براي خريد واگن مصوب شد كه اميدواريم از اين طريق خط متروي شيراز هر چه سريعتر تكميل شود.
دكتر جهانگيري با اشاره به تصميم قاطع دولت در موضوع خوش حسابي در فروش اوراق مشاركت به مردم، گفت: در روزهاي آتي با شهرداران كلان شهرها جلسه اي براي حل مشكلات آنان برگزار خواهم كرد.
معاون اول رييس جمهور در پايان سخنان خود از امام جمعه مردمي شيراز كه در سطح كشور خوب درخشيده و نيز استاندار جديد و پرتلاش فارس و نمايندگان استان قدرداني كرد و گفت: نمايندگان استان فارس در همه زمان هاي لازم پشتيبان و حامي دولت بودند.
استاندار فارس نيز در اين مراسم با اشاره به تحولات و دستاوردهاي صورت گرفته پس از انقلاب اسلامي در اين استان گفت: تحولات و دستاوردهاي حاصل شده در استان فارس خدمات ملموسي است كه نظام جمهوري اسلامي ايران به مردم تقديم كرده است.
شهردار شيراز هم در اين مراسم گزارشي از روند اجراي پروژه ها و طرح هاي عمراني كلان شهر شيراز ارائه كرد و خواستار امكان استفاده از اوراق مشاركت در سال 98 براي راه اندازي خط 2 قطار شهري شيراز شد.
در اين مراسم نماينده ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه شيراز نيز با تبريك چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، از مسئولين و دست اندركاران احداث و راه اندازي قطار شهري و ديگر طرح هاي عمراني قدرداني كرد.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh