طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - 06 December 2020
شناسه خبر: ۶۶۲۶
تاریخ خبر: ۱۶/ ۱۱/ ۱۳۹۷
ساعت: ۱۵:۴۹
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد:

ما به انقلاب و آرمان‌های آن و دستاوردهایش افتخار می‌کنیم / فساد و تبعیض با هیچ یک از آرمان‌های انقلاب سازگار نیست/ هدف نظام سلطه جلوگیری از توسعه یافتگی کشور است/ دشمنی عمیق آمریکایی‌ها با نظام، دولت و مسئولین نیست بلکه با ایران قدرتمند است/ دولت مردم را در شرایط سخت و فشار اقتصادی تنها نمی‌گذارد

معاون اول رییس جمهور گفت: آرمان‌های انقلاب نظیر آزادی، استقلال، عدالت، توسعه و جمهوری اسلامی همیشه مورد توجه ملت بزرگ ایران بوده است.

ما به انقلاب و آرمان‌های آن و دستاوردهایش افتخار می‌کنیم / فساد و تبعیض با هیچ یک از آرمان‌های انقلاب سازگار نیست/ هدف نظام سلطه جلوگیری از توسعه یافتگی کشور است/ دشمنی عمیق آمریکایی‌ها با نظام، دولت و مسئولین نیست بلکه با ایران قدرتمند است/ دولت مردم را در شرایط سخت و فشار اقتصادی تنها نمی‌گذارددكتر اسحاق جهانگيري بعداز ظهر امروز (سه شنبه) در مراسم افتتاح كارخانه شماره 2 فروسيليس غرب پارس با اشاره به اينكه انقلاب اسلامي از معدود انقلاب هايي بود كه با روشي مسالمت آميز و با حضور توده ها و اقشار مردم به وقوع پيوست، گفت: آرمان هاي انقلاب براي نسل جديد نيز كه سالهاي ستم شاهي را درك نكردند ارزشمند و ستايش آميز است و اميدواريم بتوانيم اهداف و خواست مردم در انقلاب را بيش از پيش به نتيجه برسانيم.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه امروز نيز ما به دنبال آرمان هاي انقلاب هستيم، گفت: ما به انقلاب خود و دستاوردهايش افتخار مي كنيم./
وي با بيان اينكه ايران قطعاً يكي از دموكراتيك ترين و آزاد ترين كشورها در منطقه خاورميانه است، گفت: ممكن است برخي اشكالات نسبت به روند انتخابات در كشور وجود داشته باشد اما برگزاري ده ها انتخابات براي مشخص شدن رياست جمهوري و نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي،‌ خبرگان رهبري، شوراهاي شهر و روستا نشان مي دهد كه ما در مسير دموكراسي هستيم و بايد قبول كنيم كه برخي مشكلات به تدريج برطرف خواهند شد.
دكتر جهانگيري افزود: استقلال و امنيت كشور در منطقه و در سطح بين الملل ستودني است و ايام الله دهه فجر فرصت مناسبي است تا همه صاحبان تريبون و علاقمندان كشور اين شرايط را بازگو و آرمان هاي مردم را يادآوري كنند.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه ما در انقلاب به دنبال عدالت بوديم، گفت: عدالت گوهر بي همتايي است كه ما در انقلاب به دنبال آن بوده و هستيم هر چند در اين ايام برخي رسانه هاي خارجي و يا وابسته به جريان هاي معاند اصرار دارند كه بگويند وضع مردم نسبت به گذشته بدتر شده است.
وي با بيان اينكه براساس آمارهاي بين المللي و اطلاعات مراجع رسمي مي توان اثبات كرد كه پس از انقلاب عدالت زمينه بروز و ظهور بسياري پيدا كرد، گفت:امام خميني (رة‌) بر محروميت زدايي در كل كشور تاكيد داشتند و براساس اين رهنمود اقدامات بسياري انجام شد تا تبعيض ها برطرف يا كمرنگ تر شوند.
دكتر جهانگيري با اشاره به خاطرات خود از دوران خدمت در جهاد سازندگي در منطقه محروم ريگان در شهرستان جيرفت استان كرمان گفت: خوشبختانه امروز روستايي نيست كه از نعمت آب، برق، راه آسفالته و گاز برخوردار نباشد البته ممكن است هنوز در برخي از روستاها كمبودهايي وجود داشته باشد كه تلاش مي كنيم آنها را برطرف نماييم.
معاون اول رييس جمهور تاكيد كرد: فساد و تبعيض با هيچ يك از آرمان هاي انقلاب سازگار نيست و انقلاب براي مقابله با آنها بوجود آمد.
وي افزود: در سالهاي اخير اتفاقات بي نظيري در كشور براي پيشرفت و توسعه رخ داده است. ميزان توليدات محصولات معدني، فلزي و نفتي ما چندين برابر افزايش يافته است به طوري كه ما در فولاد امروز 25 ميليون تن توليد داريم و تا چند سال ديگر به عدد 50 ميليون تن خواهيم رسيد.
دكتر جهانگيري ادامه داد: توسعه در بخش نفت و گاز ، برق و انرژي سريع و بي نظير بوده است و ما در مقايسه با كشورهاي منطقه جايگاه رفيعي پيدا كرده ايم پس بايد به اين انقلاب و دستاوردهايش افتخار كنيم.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به دشمني هاي نظام سلطه با انقلاب اسلامي در چهل سال گذشته گفت: مي خواهند چوب لاي چرخ انقلاب بگذارند تا مانع از توسعه يافتگي كشور شوند. در جنگ تحميلي آنها حتي از دادن قطعه اي از تجهيزات به ما خودداري كردند. پس از جنگ هر روز بر ميزان تحريم ها افزودند. در ماجراي برجام با آنها توافق كرديم اما خارج شدند و مجدداً‌ تحريم ها را وضع كردند.
وي اظهار داشت: دشمني عميق آنها با نظام،‌ دولت و مسئولين نيست، آنها دشمن ايران قدرتمند هستند و نمي خواهند كشوري مقتدر در منطقه به نام ايران وجود داشته باشد.
دكتر جهانگيري گفت: نظام ما نظامي است كه با جمهوريت و اسلاميت سازگار است، بايد تلاش كنيم در اين نظام توسعه كشور را تسريع كنيم چرا كه ظرفيت هاي بالقوه براي اين كار وجود دارد .
وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به توانمندي ها و ظرفيت هاي شهرستان ملاير، گفت: اگر زمينه براي بروز و ظهور اين ظرفيت ها فراهم شود اين شهرستان مي تواند علاوه بر حل مشكلات خود مسائل مناطق ديگر را نيز مرتفع كند.
دكتر جهانگيري با اشاره به بازديد خود از كارگاه هاي مبل و منبت و فعاليت جوانان هنرمند و چيره دست ملاير،‌گفت: همين صنعت مي تواند در بازارهاي منطقه اي و بين المللي ارز آوري ايجاد كرده و زمينه اشتغال بيش از پيش جوانان اين شهر را فراهم آورد.
معاون اول رييس جمهور گفت: امروز پس از بازديد از طرح هاي عمراني و خدماتي در كبودرآهنگ، بهار، تويسركان، اسدآباد، ملاير و مي توانم بگويم كه همه اين شهرها فرصت مناسبي براي توسعه يافتگي دارند و بايد كاري كنيم تا بخش خصوصي بيش از پيش فعال تر شود.
وي با اشاره به سخنان مديرعامل ميدكو در خصوص توليد شمش منيزيم گفت: توليد اين محصول كاري استثنايي است كه تنها توسط چند كشور انجام مي شود و ما مي توانيم با توليد اين فلز كه كاربردهاي ويژه اي دارد آن را از انحصار كشورهاي خاص خارج كنيم. چنين توانمندي نشان مي دهد كه ايران به يك سطح بالايي از فناوري و پيشرفت دست يافته است.
دكتر جهانگيري همچنين ضمن تسليت فرارسيدن ايام شهادت حضرت زهرا (س) از مديران سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري خواست تا كار ثبت جهاني شهر ملاير بعنوان پايتخت مبل و منبت را با جديت دنبال كنند.
معاون اول رييس جمهور همچنين در خصوص پرداخت سبد حمايتي گفت: اين سبد تنها به كارمندان و حقوق بگيراني كه زير 3 ميليون تومان حقوق مي گيرند پرداخت نشده بلكه هر كس كه درآمدش كمتر از اين مقدار باشد از اين سبد بهره مند خواهد شد.
وي افزود: در اين دوران سخت كه مردم در فشار اقتصادي قرار دارند حتماً بايد طبقات كم درآمد مورد توجه قرار گيرند و به فضل الهي با تامين منابع سبد كالا در اختيار آنان در مراحل بعد نيز قرار خواهد گرفت .
دكتر جهانگيري افزود: دولت مردم را در شرايط سخت تنها نخواهد گذاشت و با سازوكارهايي كه وزارت رفاه فراهم كرده و با كمك فرماندهان سراسر كشور از اقشار كم درآمد حمايت خواهيم كرد.
پيش از سخنان معاون اول رييس جمهور فرماندار و نمايندگان ملاير به طور جداگانه ديدگاه هاي خود درباره مزيت هاي نسبي منطقه، ظرفيت هاي توسعه شهرستان، اشتغال و تسهيلات بيان كردند.
همچنين مدير عامل ميدكو نيز در اين جلسه با اشاره به روند اجرايي اين طرح از شروع پروژه جديد ساخت شمش منيزيم براي نخستين بار در كشور خبر داد و گفت: با توجه به وجود معادن فراوان اين فلز استراتژيك بزودي توسط مهندسان در كارخانه هاي كشور ساخته خواهد شد.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh