طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - 21 July 2019
شناسه خبر: ۶۶۰۱
تاریخ خبر: ۰۹/ ۱۱/ ۱۳۹۷
ساعت: ۱۶:۰۲
دکتر جهانگیری در دیدار با وزیر خارجه سوریه:

پیروزی‌های دولت و ملت سوریه طرفداران محور مقاومت در دنیا را خوشحال کرد / دشمنان تلاش می‌کنند عدم موفقیت در میدان را روی میز سیاسی کسب کنند / ولید معلم: سوریه و ایران در سنگر واحد مبارزه با تروریسم و استکبار جهانی هستند

معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: دولت و ملت ایران در کنار دولت و ملت سوریه تا پیروزی نهایی بر تروریست‌ها خواهد ماند و پیروزی سوریه را پیروزی خود می‌داند.

پیروزی‌های دولت و ملت سوریه طرفداران محور مقاومت در دنیا را خوشحال کرد / دشمنان تلاش می‌کنند عدم موفقیت در میدان را روی میز سیاسی کسب کنند / ولید معلم: سوریه و ایران در سنگر واحد مبارزه با تروریسم و استکبار جهانی هستند

دکتر اسحاق جهانگیری بعدازظهر امروز (سه شنبه) در دیدار با ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه با بیان این که تغییرات و تحولات منطقه ای نشان می دهد که دولت سوریه توانسته است پیروزی های خوبی در مقابله با تروریسم به دست آورد، گفت: گروه هایی که جز خشونت، قتل و غارت چیزی نمی دانستند امروز با درایت و اتحاد و همبستگی رهبری و ملت سوریه و همکاری کشورهای دوست زمینگیر شدند و این برای تاریخ درس های بسیاری دارد.
معاون اول رئیس جمهور افزود: پیروزیهای دولت و ملت سوریه طرفداران محور مقاومت در دنیا را خوشحال و دشمنان را عصبانی کرد، دنیا شاهد بود در یک سو رژیم صهیونیستی با تجاوزگری آشکار به خاک سوریه که ناشی از خوی ستیزه جوی آنهاست، عصبانیت خود را نشان داد و از سوی دیگر آمریکایی ها متوجه شدند که تداوم حضورشان در منطقه برای آنها هزینه بردار است.
دکتر جهانگیری با بیان این که این انتظار طبیعی است که آمریکایی ها پس از شکست سیاست هایشان به دنبال فشار اقتصادی و تحریم های سنگین تر باشند، اظهار داشت: آنها تلاش می کنند عدم موفقیت در میدان نبرد را روی میز سیاسی کسب کنند. این موضوع می طلبد که با همکاری بیشتر و پیگیری مسایل سیاسی تلاش کنیم تا آنها شکست در میدان را به پیروزی در فضای سیاسی مبدل نکنند.
معاون اول رئیس جمهور بر پیگیری مسایل سوریه در گفتگوهای دوجانبه، سه جانبه و در چارچوب مذاکرات «آستانه» تأکید کرد و گفت: موضوع بازسازی سوریه باید در دستور کار قرار گیرد و جمهوری اسلامی ایران با حضور هیأتی بلندپایه نشان داد که در این باره عزم راسخ دارد.
دکتر جهانگیری به مذاکرات خود با رئیس جمهور و نخست وزیر سوریه اشاره کرد و ضمن تقدیر از دیدگاه های منطقه ای و بین المللی وزیر خارجه این کشور گفت: فراهم شدن فضا برای بخش خصوصی و دولتی و فعال شدن تجار و اتاق بازرگانی می تواند در سرعت بخشیدن به بازسازی زیرساخت ها در سوریه کمک کند.
وزیر خارجه سوریه نیز در این جلسه گفت: سوریه و ایران در سنگر واحد مبارزه با تروریسم و استکبار جهانی هستند که در رأس آنها آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارند.
وی با اشاره به بخش تلویزیونی سخنان معاون اول رئیس جمهور ایران در سوریه گفت: ما از ایران درخواست داریم تا پیروزی نهایی بر دشمنان و بازسازی این کشور در کنار دولت و ملت سوریه بماند.
ولید معلم تصریح کرد: ایران و سوریه با پیروزی علیه تروریست ها دستاورد بزرگی به دست آوردند و امروز هم باید با توسعه همکاریهای اقتصادی در شرایط دشوار تحریم از این مرحله عبور کنند.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh