طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - 19 July 2019
شناسه خبر: ۶۵۶۳
تاریخ خبر: ۰۱/ ۱۱/ ۱۳۹۷
ساعت: ۱۲:۴۵
معاون اول رییس جمهور:

فرهنگ ایثار و شهادت، کشور را از بحران‌ها و تنگنا‌ها نجات داده است/ آنچه در دفاع مقدس مارا سرفراز کرد از خودگذشتگی و ایثار مردم بود

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده که فرهنگ ایثار و شهادت کشور را در بسیاری از بحران‌ها و تنگنا‌ها نجات داده است، گفت: آنچه که ما را در دوران دفاع مقدس سرفراز کرد و باعث شد تا در جنگی نابرابر پیروز شویم موضوع از خودگذشتگی و فرهنگ ایثار و شهادت بود.

فرهنگ ایثار و شهادت، کشور را از بحران‌ها و تنگنا‌ها نجات داده است/ آنچه در دفاع مقدس مارا سرفراز کرد از خودگذشتگی و ایثار مردم بوددكتر اسحاق جهانگيري در دومين جلسه شوراي عالي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت كه صبح امروز (دوشنبه) برگزار شد، گفت: در دوران دفاع مقدس با وجود مشكلات اقتصادي و مسائل متعدد، شهدا و ايثارگران با از خودگذشتگي و ايثار كاري بزرگ كرده اند، امروز نيز اگر مي خواهيم از مشكلات عبور كنيم بايد به فرهنگ ايثار و شهادت مردم اتكا داشته باشيم.
وي با اشاره به تاكيد رهبر معظم انقلاب بر ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، گفت: اين يك واقعيت است كه هر چقدر مسئولان در جهت تعالي فرهنگ ايثار و شهادت خدمت كنند و ايثارگران را تكريم نمايند در پيشرفت كشور موفق تر خواهيم بود.
دكتر جهانگيري با اشاره به منابع محدود دولت براي اداره كشور ، گفت: دولت در برنامه ريزي ها و سياست گذاري هاي خود تلاش كرده است تا بتواند بيشترين خدمت را به خانواده هاي شهدا، آزادگان و جانبازان و ايثارگران كشور ارائه كند به طوريكه ظرف 5 سال گذشته بودجه خدمات درماني به اين بخش از جامعه بيش از ده برابر شده است.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه اعضاي دولت با فرهنگ ايثار و شهادت غريبه نيستند و مشكلات خانواده هاي شهدا، جانبازان و ايثارگران را درك كرده اند، گفت: نبايد تصور شود كه عده اي در محلي براي تصميم گيري نشسته اند كه اين موضوع برايشان فاقد اهميت است.
وي افزود: فرهنگ ايثار و شهادت به ما كمك مي كند و نحوه رفتار ما با اين عزيزان مي تواند درس آموزي داشته باشد تا ببينند ما با ايثارگران خود چه رفتاري كرده ايم.
دكتر جهانگيري همچنين بر شناساندن ارزش هاي دفاع مقدس و فرهنگ ايثار و شهادت به نسل جديد تاكيد كرد و گفت: حضور مردم و نقش آنها در برگزاري همايش ها، كنگره ها و يادواره هاي مربوط به شهدا و ايثارگران چشمگير و قابل تقدير است و بايد ضمن آسيب شناسي و پرهيز از دولتي شدن برنامه ها در جهت تشويق و حمايت از آنها گام برداشت.
در اين جلسه كه وزراي فرهنگ و ارشاد اسلامي، علوم، تحقيقات و فناوري، آموزش و پرورش و كشور و معاون رييس جمهور و رييس بنياد شهيد و نيز رييس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه و رييس بنياد حفظ و نشر آثاردفاع مقدس حضور داشتند چند مصوبه به تصويب رسيد.
راهبردها و سياست هاي شوراي عالي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت، دستورالعمل ساماندهي، حمايت و تشويق تشكل هاي مردم نهاد در حوزه ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت با محوريت دبيرخانه شوراي عالي از جمله مصوبات شوراي عالي ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت بود.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh