طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
يکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - 17 February 2019
شناسه خبر: ۶۵۶۰
تاریخ خبر: ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
ساعت: ۱۸:۲۰
معاون اول رییس جمهور:

باید جهت تسهیل شرایط حج برای مردم تلاش کنیم/ ایران خواهان روابط صمیمانه و دوستانه با همه کشور‌های همسایه است/ حج نقش موثری در ارتقاء سطح روابط کشور‌های اسلامی دارد

جلسه شورای عالی حج و زیارت عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

باید جهت تسهیل شرایط حج برای مردم تلاش کنیم/ ایران خواهان روابط صمیمانه و دوستانه با همه کشور‌های همسایه است/ حج نقش موثری در ارتقاء سطح روابط کشور‌های اسلامی دارد

دكتر اسحاق جهانگيري با بيان اينكه موضوع حج و زيارت از موضوعات مورد توجه مردم ايران است، گفت: حج و زيارت در ارتقاء معنويت و اعتلاي ديني جامعه نقش موثري دارد و بايد تلاش كنيم فرايند انجام اين گونه برنامه هاي معنوي هر چه بيشتر براي مردم تسهيل شود.
معاون اول رييس جمهور افزود: در ايام حج دستگاه هاي متعددي در اين موضوع دخيل هستند كه انتظار داريم همه اين دستگاه ها همكاري و هماهنگي لازم را با سازمان حج و زيارت انجام دهند تا مردم بتوانند به بهترين شكل ممكن در اين مراسم شركت كنند.
دكتر جهانگيري با تاكيد بر اينكه جمهوري اسلامي ايران خواهان روابط صميمانه و دوستانه با همه كشورهاي همسايه و منطقه است،‌تصريح كرد: حج مي تواند بعنوان ديپلماسي فرهنگي و ديني، نقشي موثر و سازنده در ارتقاء سطح روابط ميان كشورهاي اسلامي داشته باشند.
در اين جلسه كه وزاري امور اقتصادي و دارايي، فرهنگ و ارشاد اسلامي، راه و شهرسازي، نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت، رييس جمعيت هلال احمر جمهوري اسلامي ايران و رييس اورژانس كشور نيز حضور داشتند، رييس سازمان حج و زيارت گزارشي از جلسات برگزار شده و مذاكرات صورت گرفته با وزارت حج عربستان براي حج سال 98 ارائه كرد و گفت: در اين مذاكرات در خصوص همه موضوعات نظير تغذيه، تداركات، حمل و نقل و اسكان زوار بحث و تبادل نظر شد و تفاهم نامه اي ميان دو كشور به امضا رسيده و توافقات لازم صورت گرفته است.
رشيديان همچنين با اشاره به گشايش مجدد و آغاز بكار دفتر نمايندگي سازمان حج و زيارت در عربستان، خاطر نشان كرد: همه مسائل و موضوعات مرتبط با حجاج ايراني از طريق اين دفتر پيگيري خواهد شد و اين موضوع نقش موثري در بهبود شرايط حجاج ايراني در ايام حج خواهد داشت.
در ادامه اين جلسه موضوع تشكيل كميسيون دائمي شوراي عالي حج و زيارت و آيين نامه آن مورد بحث و بررسي قرار گرفت و به تصويب رسيد.
موضوع چگونگي تامين منابع مالي مورد نياز برگزاري حج سال 98، بودجه اختصاصي سازمان حج و زيارت، نظارت بر دفاتر خدمات زيارتي و تعيين حسابرس سازمان حج و زيارت در سال 98 از ديگر موضوعاتي بود كه در اين جلسه مورد بررسي قرار گرفت و تصميمات لازم اتخاذ شد.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh