طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - 24 October 2020
شناسه خبر: ۶۴۸۷
خبرنگار : ۱۰۴۰  
تاریخ خبر: ۲۰/ ۰۹/ ۱۳۹۷
ساعت: ۱۴:۳۴
دکتر جهانگیری:

زمان توقف کالا در بنادر باید کاهش پیدا کند / گمرک و سازمان بنادر موانع پیش روی ترخیص کالا را احصاء کرده و گزارش دهند / بندر شهید رجایی باید به بندری در تراز جهانی تبدیل شود / گمرکات کشور با ایجاد و توسعه سامانه های نرم افزاری و بکارگیری فناوری های نوین بر جریان ورود و خروج کالا نظارت و کنترل بیشتری داشته باشند

جلسه معرفی توانمندی ها و برنامه های توسعه ای بندر شهید رجایی ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور استاندار، رئیس سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، رئیس سازمان استاندارد و جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان برگزار شد.

زمان توقف کالا در بنادر باید کاهش پیدا کند / گمرک و سازمان بنادر موانع پیش روی ترخیص کالا را احصاء کرده و گزارش دهند / بندر شهید رجایی باید به بندری در تراز جهانی تبدیل شود / گمرکات کشور با ایجاد و توسعه سامانه های نرم افزاری و بکارگیری فناوری های نوین بر جریان ورود و خروج کالا نظارت و کنترل بیشتری داشته باشنددکتر اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به کندی روند ترخیص کالا از بنادر و گمرکات گفت: میانگین زمان توقف کالا در بنادر زیاد است که باید برای حل این موضوع تدابیری اندیشیده شود.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر این که باید علل و عوامل توقف کالا در بنادر و گمرکات شناسایی و برای رفع آن برنامه ریزی شود از سازمان بنادر، گمرک جمهوری اسلامی ایران و دستگاه های مرتبط خواست ظرف یک هفته گزارشی دقیق از دلایل توقف کالا و راهکارهای سرعت بخشیدن به روند ترخیص تدوین و ارائه دهند.
دکتر جهانگیری همچنین با تأکید بر این که باید فعالیت بخش خصوصی و واردکنندگان و صادرکنندگان در گمرکات کشور و بنادر تسهیل شود خاطرنشان کرد: دولت به هیچ عنوان مایل نیست که کالایی در بنادر و گمرکات متروکه شود و لازم است سازمان ها و دستگاه های مربوطه هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کنند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برنامه های توسعه ای بندر شهید رجایی افزود: سازمان بنادر اقدامات خوبی برای توسعه بندر شهید رجایی انجام داده است که امیدوارم این برنامه ها با جدیت دنبال شود تا بندر شهید رجایی به بندری در تراز جهانی تبدیل گردد.
دکتر جهانگیری از گمرکات کشور نیز به خاطر توسعه برنامه های نرم افزاری و ایجاد سامانه های مختلف قدردانی کرد و افزود: با تکمیل این سامانه ها و توسعه بخش نرم افزاری گمرک باید ورود و خروج کالا از ابتدا تا انتها تحت کنترل و نظارت باشد.
در این جلسه گزارشی از توانمندی ها و برنامه های توسعه ای بندر شهید رجایی ارائه و توضیحاتی نیز در خصوص اولویت ها و اهداف این بندر مطرح شد.
در این نشست همچنین موضوع توقف و متروکه شدن کالا در بنادر و گمرکات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و اعضای جلسه نظرات و دیدگاه های خود را درباره دلایل توقف کالا و تأخیر در ترخیص کالا مطرح کردند.
در پایان این جلسه مقرر شد که سازمان بنادر و گمرک جمهوری اسلامی ایران و دیگر دستگاه های مربوطه ظرف یک هفته گزارشی جامع و دقیق در خصوص دلایل توقف کالا در بنادر و گمرکات کشور تدوین کنند تا در جلسه ای مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد.

انتهای پیام /*
اخبار مرتبط
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh