طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
چهارشنبه ۰۷ فروردين ۱۳۹۸ - 27 March 2019
شناسه خبر: ۶۳۷۳
تاریخ خبر: ۰۸/ ۰۸/ ۱۳۹۷
ساعت: ۱۰:۲۵
معاون اول رییس جمهور در دیدار با استاندار نجف تاکید کرد:

مراسم اربعین باب تفاهم و دوستی دو ملت ایران و عراق است

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه مراسم معنوی راهپیمایی اربعین باب تفاهم و دوستی دو ملت ایران و عراق را بیش از گذشته باز کرده است گفت: فرصت حضور میلیون‌ها زائر ایرانی در عراق آثار مادی و معنوی بسیاری دارد که باید همیشه آن را زنده نگه داشت.

مراسم اربعین باب تفاهم و دوستی دو ملت ایران و عراق استدكتر جهانگيري در ديدار با سيد جواد الياسري استاندار نجف يكي از مهمترين اهداف سفرش را قدرداني از دولت و ملت عراق در اين كشور به خاطر پذيرايي از بيش از 2 ميليون ايراني توصيف كرد و گفت: بايد از مراجع بزرگ تقليد نجف كه با راهنمايي هاي خود باعث برگزاري بهتر اين مراسم معنوي شده اند تشكر كرد.
وي همچنين با قدرداني از استاندار و مردم نجف تشكيل دولت عراق را باعث تسريع در پيشرفت و توسعه اين كشور ارزيابي كرد و گفت: انتخابات عراق نمايش خوبي از دموكراسي در منطقه بود.
استاندار نجف نيز در اين ديدار با اشاره به اينكه مردم عراق و شهر نجف افتخار مي كنند كه ميزبان زائران امام حسين (ع) به ويژه زائران ايراني و معاون اول رييس جمهور ايران هستند گفت: اربعين نقش بسزايي در تحكيم روابط دو كشور و دو ملت دارد.
الياسري با ابراز خرسندي از ناكام ماندن توطئه هاي دشمنان براي روشن كردن آتش فتنه و اختلاف ميان مردم دو كشور گفت: ما از حادثه حمله به كنسولگري ايران در بصره ابراز تاسف مي كنيم و اميدواريم روابط دو كشور همچنان در سايه تلاش هاي انجام شده مستحكم تر شود.
وي افزود: زائران ايراني در ايام اربعين با رعايت عالي ترين مسائل قانوني و انضباطي زيارت خود را انجام دادند كه ما از آنها تشكر مي كنيم.

انتهای پیام /*
گالری تصاویر
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh