طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - 21 July 2019
شناسه خبر: ۶۳۷۳
تاریخ خبر: ۰۸/ ۰۸/ ۱۳۹۷
ساعت: ۱۰:۲۵
معاون اول رییس جمهور در دیدار با استاندار نجف تاکید کرد:

مراسم اربعین باب تفاهم و دوستی دو ملت ایران و عراق است

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه مراسم معنوی راهپیمایی اربعین باب تفاهم و دوستی دو ملت ایران و عراق را بیش از گذشته باز کرده است گفت: فرصت حضور میلیون‌ها زائر ایرانی در عراق آثار مادی و معنوی بسیاری دارد که باید همیشه آن را زنده نگه داشت.

مراسم اربعین باب تفاهم و دوستی دو ملت ایران و عراق استدكتر جهانگيري در ديدار با سيد جواد الياسري استاندار نجف يكي از مهمترين اهداف سفرش را قدرداني از دولت و ملت عراق در اين كشور به خاطر پذيرايي از بيش از 2 ميليون ايراني توصيف كرد و گفت: بايد از مراجع بزرگ تقليد نجف كه با راهنمايي هاي خود باعث برگزاري بهتر اين مراسم معنوي شده اند تشكر كرد.
وي همچنين با قدرداني از استاندار و مردم نجف تشكيل دولت عراق را باعث تسريع در پيشرفت و توسعه اين كشور ارزيابي كرد و گفت: انتخابات عراق نمايش خوبي از دموكراسي در منطقه بود.
استاندار نجف نيز در اين ديدار با اشاره به اينكه مردم عراق و شهر نجف افتخار مي كنند كه ميزبان زائران امام حسين (ع) به ويژه زائران ايراني و معاون اول رييس جمهور ايران هستند گفت: اربعين نقش بسزايي در تحكيم روابط دو كشور و دو ملت دارد.
الياسري با ابراز خرسندي از ناكام ماندن توطئه هاي دشمنان براي روشن كردن آتش فتنه و اختلاف ميان مردم دو كشور گفت: ما از حادثه حمله به كنسولگري ايران در بصره ابراز تاسف مي كنيم و اميدواريم روابط دو كشور همچنان در سايه تلاش هاي انجام شده مستحكم تر شود.
وي افزود: زائران ايراني در ايام اربعين با رعايت عالي ترين مسائل قانوني و انضباطي زيارت خود را انجام دادند كه ما از آنها تشكر مي كنيم.

انتهای پیام /*
گالری تصاویر
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh