طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 26 May 2019
شناسه خبر: ۶۳۷۲
تاریخ خبر: ۰۸/ ۰۸/ ۱۳۹۷
ساعت: ۱۰:۲۲

معاون اول رییس جمهور وارد نجف شد/ راهپیمایی اربعین احیاگر اسلام ظلم ستیز است/ مردمی بودن از ویژگی‌های اصلی راهپیمایی اربعین است

معاون اول رییس جمهور به منظور شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین، دقایقی پیش وارد نجف اشرف شد.

معاون اول رییس جمهور وارد نجف شد/ راهپیمایی اربعین احیاگر اسلام ظلم ستیز است/ مردمی بودن از ویژگی‌های اصلی راهپیمایی اربعین استدكتر اسحاق جهانگيري صبح امروز(سه شنبه) مصادف با اربعين حسيني، در بدو ورود به فرودگاه نجف از سوي استاندار نجف و رييس نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در عراق مورد استقبال قرار گرفت.
معاون اول رييس جمهور قرار است تا دقايقي ديگر حرم نوراني و بارگاه مقدس اميرالمونين علي (ع) را زيارت كند و پس از آن در مسير نجف به كربلا در راهپيمايي بزرگ اربعين شركت خواهد كرد.
گفتني است وزير ورزش و جوانان و رييس سازمان انرژي اتمي در اين سفر معاون اول رييس جمهور را همراهي مي كنند.
معاون اول رييس جمهور همچنين در بدو ورود به فرودگاه نجف اشرف در گفتگو با خبرنگاران گفت: اربعين امروز بعنوان يك نماد بسيار مهم در جهان اسلام تبديل شده است و ميليونها مسلمان عاشق امام حسين (ع) در اين روز در مراسم اربعين و اين راهپيمايي عظيم شركت مي كنند.
وي با بيان اينكه راهپيمايي اربعين پيام هاي زيادي در زمينه هاي فرهنگي، سياسي و اجتماعي با خود به همراه دارد اظهار داشت: اين راهپيمايي به يكي از نمادهاي قدرت ملت مسلمان به خصوص مردم و دولت ايران و عراق تبديل شده است.
دكتر جهانگيري افزود: مراسم راهپيمايي اربعين احياگر اسلام ظلم ستيز و اسلامي است كه به دنبال آزادي و نه گفتن به هر گونه ظلم است كه حضرت اباعبدالله (ع) اين مكتب را ترويج كرد و اين مراسم روز به روز پرشكوه تر و با وسعت بيشتري در دنيا معرفي مي شود.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به حضور گسترده مردم ايران در راهپيمايي اربعين تصريح كرد: بيش از 2 ميليون نفر از مردم ايران و عاشقان امام حسين(ع) در يك مقطع كوتاه به عراق سفر مي كنند تا بتوانند در مراسم راهپيمايي اربعين حضور داشته باشند.
وي ادامه داد: اين انتظار وجود دارد كه دولت نيز در اين مراسم در كنار مردم باشد و حضور من در اين سفر بيانگر اين است كه وقتي اين تعداد از مردم ايران در اين مراسم شركت مي كنند، بايد اطمينان خاطر داشته باشند كه دولت در كنار آنها است و در همه صحنه هايي كه ملت حضور دارند، دولت نيز آنان را همراهي مي كند.
دكتر جهانگيري خاطر نشان كرد: پيام ديگر حضور من در اين سفر علاوه بر زيارت و شركت در مراسم راهپيمايي اربعين اين است كه تشكر قلبي خود را از مردم و دولت عراق به خاطر ميزباني خوب از زائران امام حسين (ع ) اعلام كنم. البته در روزهاي گذشته با نخست وزير عراق تماس تلفني داشتم و مراتب قدرداني دولت و مردم ايران را از ميزباني خوب عراق اعلام كردم.
معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه هيچ دولتي تاكنون چنين ميزباني انجام نداده است كه در مقطعي كوتاه پذيراي چندين ميليون زائر باشد تصريح كرد: مردم عراق به خوبي پذيراي زائران هستند و هيچ حادثه امنيتي كه بر خلاف مصالح مردم باشد تا كنون رخ نداده كه اين بيانگر اقتدار دولت عراق است و اميدوارم دولت جديد اين كشور موفق شود روز به روز پيشرفت بيشتري داشته باشد.
وي در ادامه يكي از ويژگي هاي اصلي راهپيمايي اربعين را مردمي بودن اين مراسم دانست و گفت: همه كارها و امور و نيز برپايي موكب ها و تنظيم برنامه ها به دست خود مردم انجام مي شود و بايد اين ويژگي مردمي بودن مراسم اربعين را حفظ كنيم.
دكتر جهانگيري افزود: ما به عنوان كشوري كه بيشترين زائر را در ايام اربعين به عراق اعزام مي كنيم بايد به دولت ميزبان كمك كنيم كه ويژگي مردمي بودن اين مراسم حفظ شود.
معاون اول رييس جمهور افزود: ما در اين سالها صحنه هايي از ميزباني مردم عراق ديده ايم كه بيشتر به داستان شبيه است كه اين همه اصرار داشته باشند كه از زوار امام حسين(ع) پذيرايي كنند و آنها را به خانه هاي خود دعوت نمايند.

انتهای پیام /*
گالری تصاویر
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh