طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
دوشنبه ۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - 26 August 2019
شناسه خبر: ۶۳۶۸
تاریخ خبر: ۰۶/ ۰۸/ ۱۳۹۷
ساعت: ۱۳:۳۹
دکتر جهانگیری در تماس تلفنی با نخست وزیر عراق تاکید کرد:

برای قدردانی از میزبانی خوب دولت و مردم عراق از مردم ایران به نجف اشرف سفر خواهم کرد/ دموکراسی امروز عراق یک نمونه برای کشور‌های منطقه است/ دولت و مردم ایران در عبور از چالش‌ها در کنار دولت و ملت عراق هستند/ دولت و مردم ایران قدردان میزبانی خوب دولت و مردم عراق در ایام اربعین هستند/ نخست وزیر عراق: روابط تهران و بغداد برادرانه، ایمانی و عقیدتی است

معاون اول رییس جمهور از دموکراسی امروز در عراق بعنوان یک نمونه برای کشور‌های منطقه یاد کرد و گفت: دولت و مردم ایران برای عبور از مسائل و چالش‌ها همواره در کنار دولت و ملت عراق بوده و خواهند بود.

دكتر اسحاق جهانگيري ظهر امروز (يكشبنه) در تماس تلفني با «عادل عبدالمهدي» نخست وزير عراق ضمن تبريك انتصاب وي بعنوان نخست وزير اين كشور، گفت: خوشبختانه دولت جديد عراق با كسب راي اعتماد از مجلس اين كشور كار خود را آغاز كرده است و اطمينان دارم با توجه به سوابق و تجربيات شما، دولت جديد عراق قادر خواهد بود مسائل جاري و چالش هاي پيش روي كشور عراق را برطرف كند.
معاون اول رييس جمهور با قدرداني از نخست وزير، دولت و ملت عراق بخاطر ميزباني خوب از زوار امام حسين(ع) در ايام اربعين، از سفر خود در روز اربعين به نجف اشرف و شركت در مراسم راهپيمايي اربعين به سمت كربلا خبر داد و گفت: مهمترين انگيزه ام از اين سفر علاوه بر زيارت و اداي احترام به ائمه معصومين (ع)،‌تشكر و قدرداني از ميزباني خوب دولت و ملت عراق از زائرين است.
دكتر جهانگيري روابط تهران و بغداد را در همه زمينه ها رو به گسترش توصيف كرد و افزود: افزايش سفرهاي زيارتي دو ملت اين پيام را به مسئولين دو كشور مي دهد كه روابط فيمابين بايد بيش از پيش توسعه پيدا كند.
معاون اول رييس جمهور ضمن آرزوي توفيق و سربلندي براي دولت و ملت عراق، ابراز اميدواري كرد؛ با استقرار دولت جديد عراق و تبادل هيات ها و مذاكرات دو جانبه، برخي موانع پيش روي توسعه مناسبات دو كشور را شناسايي و برطرف خواهيم كرد.
نخست وزير عراق نيز در اين تماس تلفني با آرزوي قبولي زيارت همه مردم ايران در ايام اربعين به گزارش هاي ارايه شده به دولت خود مبني بر استقرار كامل نظم و آرامش در مراسم امسال؛ گفت: براساس گزارش هاي اتاق نظارت بر مراسم اربعين امسال تا كنون بيش از 1.5 ميليون زائر ايراني وارد عراق شده اند و كارها با نظم در حال انجام است و به ميهمانان و زائرين خدمت رساني مي شود.
عادل عبدالمهدي افزود: امروز شاهد دموكراسي و تبادل صلح آميز قدرت در عراق هستيم و با وجود همه مشكلات، دولت گذشته با آرامش و صلح قدرت را به دولت جديد تحويل مي دهد.
وي ادامه داد: تلاش دولت گذشته و جديد عراق اين بوده است كه نقاط مثبت را تقويت و بر دستاوردهاي گذشته بيافزايد و تلاش ما اين است كه تمام توانايي و انرژي خود را بكار گيريم تا از مشكلات پيش رو عبور كرده و عراق را در ريل و مسير سازندگي قرار دهيم و بتوانيم با حسن همجواري با همسايگان خود تعامل سازنده داشته باشيم.
نخست وزير عراق روابط تهران و بغداد را ويژه و منحصر بفرد توصيف كرد و گفت: اين روابط فقط به دليل وجود مرزهاي طولاني ميان دو كشور نيست بلكه به دليل روابط برادرانه، ايماني و عقيدتي است كه منافع زيادي براي دو ملت به همراه دارد.
عادل عبدالمهدي ادامه داد: ما بر اين روابط سازنده اتكا مي كنيم و سعي مي كنيم پيشرفت مشترك داشته باشيم چرا كه پيشرفت ايران پيشرفت عراق و پيشرفت عراق پيشرفت ايران است.
وي افزود: اگر مشكلاتي نيز وجود داشته باشد اين مشكلات كم اهميت هستند و توجه اصلي ما به مشتركات است تا بتوانيم مسائل و مشكلات پيش رو را مرتفع سازيم.
نخست وزير عراق ديدارهاي مستقيم و دوجانبه ميان مسئولين دو كشور را گامي پراهميت در گسترش مناسبات فيمابين ارزيابي و خاطر نشان كرد: اين ديدارها مي تواند نقش سازنده اي در گسترش مناسبات و ارتقائ سطح همكاري هاي دفاعي و منطقه اي دو كشور باشد.
وي ضمن درخواست از دكتر جهانگيري براي ابلاغ سلام به رهبر معظم انقلاب و رييس جمهوري اسلامي ايران براي ملت ايران، آرزوي خير، موفقيت و امنيت كرد.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh