طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - 21 July 2019
شناسه خبر: ۶۲۳۹
تاریخ خبر: ۱۹/ ۰۴/ ۱۳۹۷
ساعت: ۲۱:۳۸
معاون اول رییس جمهور:

پیش شرط اصلی موفقیت در برابر توطئه‌های دشمنان انسجام کامل در داخل کشور است/ آمریکا توطئه‌های جدی بر علیه ایران طراحی کرده است/ صرفه جویی در هزینه‌ها یکی از الزامات دستگاه‌های دولتی است/ کسانی که به دنبال دستبرد زدن به جیب ملت و سوء استفاده و غارت منابع ملی هستند در صف دشمن قرار دارند/ هدف آمریکایی‌ها ایجاد تفرقه و اختلاف در میان ملت ایران است/ کاری خواهیم کرد تا آمریکایی‌ها درک کنند نمی‌توانند مانع از صادرات نفت ایران شوند

معاون اول رییس جمهور با اشاره به توطئه‌های آمریکا علیه ملت ایران و اینکه آمریکا توطئه‌های جدیدی بر علیه ایران طراحی کرده است، گفت: انسجام سیاسی، انسجام فکری و انسجام ملی در داخل کشور مهمترین رمز مقابله با دشمنان است و هر کس با هر انگیزه و گرایش سیاسی باید اختلافات را کنار گذاشته و همه به یک موضوع که ایران است بیندیشیم تا ایران بتواند از این مصاف که با آمریکا شکل گرفته سربلند بیرون بیاید.

پیش شرط اصلی موفقیت در برابر توطئه‌های دشمنان انسجام کامل در داخل کشور است/ آمریکا توطئه‌های جدی بر علیه ایران طراحی کرده است/ صرفه جویی در هزینه‌ها یکی از الزامات دستگاه‌های دولتی است/ کسانی که به دنبال دستبرد زدن به جیب ملت و سوء استفاده و غارت منابع ملی هستند در صف دشمن قرار دارند/ هدف آمریکایی‌ها ایجاد تفرقه و اختلاف در میان ملت ایران است/ کاری خواهیم کرد تا آمریکایی‌ها درک کنند نمی‌توانند مانع از صادرات نفت ایران شونددكتر اسحاق جهانگيري در جلسه شوراي اداري استان اصفهان كه عصر امروز (سه شنبه) برگزار شد،‌ اظهار داشت: استان اصفهان در تاريخ ايران ماندگار بوده و خاستگاه اصلي تمدن و فرهنگ ايران است و هيچ تحول سياسي در كشور رخ نداده كه اصفهان در آن ندرخشيده باشد و هيچ پيشرفت اقتصادي و صنعتي نيز در كشور نبوده كه استان اصفهان نقشي ممتاز در آن ايفا نكرده باشد.
معاون اول رييس جمهور با بيان اينكه مسائل استان اصفهان مسائل همه كشور است، خاطر نشان كرد: اصفهان با حركت و اقدامات خود بسياري از مسائل و مشكلات كه دغدغه مسئولين كشور در جهت پيشرفت بوده است را برطرف مي كند و ما بايد قدر استان اصفهان را خوب بدانيم.
وي اظهار داشت: با توجه به اتفاقات جديد و شرايط ويژه اي كه پيش روي كشور قرار گرفته تصميم داشتم با توجه به مسئوليت مهمي كه دارم، وضعيت جديد را براي مردم تشريح كنم و به اين نتيجه رسيدم كه بهترين جا براي طرح اين موضوعات در ميان مردم استان اصفهان و نخبگان اين استان است كه البته اخبار آن به اطلاع عموم مردم كشور نيز خواهد رسيد.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه شرايط كشور شرايطي خطير است و روندها و اتفاقات با گذشته بسيار تفاوت دارد،‌ افزود: اينكه مي گويم شرايط خطير است الزاماً به معناي آن نيست كه در بحران شديد قرار داريم بلكه شرايط خطير ويژگي ها و مشخصاتي دارد كه اگر به خوبي به آن نپردازيم قادر نخواهيم بود وضعيت فعلي را به درستي مديريت كنيم.
معاون اول رييس جمهور شرط لازم براي مديريت مناسب شرايط خطير را داشتن درك درست از وضعيت فعلي دانست و خاطر نشان كرد: برخي تصور مي كنند كه شرايط فعلي مانند 40 سال گذشته است و مي گويند رفتار آمريكا با ما در 40 سال اخير همينطور بوده اما در حقيقت اين بار موضوع ديگري در ميان است.
وي با تاكيد بر اينكه مديريت شرايط فعلي نيازمند مسئوليت پذيري جمعي است، تصريح كرد: دولت به تنهايي قادر نيست اين شرايط را مديريت كند. حتي مجموعه حاكميت نيز نمي تواند به تنهايي اوضاع فعلي را مديريت كند. زماني مي توانيم مديريت مناسبي داشته باشيم كه همه در صحنه حضور داشته باشند و مردم، نخبگان و مسئولين در كنار يكديگر باشند تا بتوانيم به خوبي از اين شرايط عبور كنيم.
دكتر جهانگيري ادامه داد: ما نمي توانيم در مواجهه با مسائل داخلي و خارجي چشم از واقعيت ها ببنديم بلكه بايد واقعيت هاي پيش رو را به خوبي بشناسيم و راجع به آنها صحبت كنيم. واقعيت هاي پيش رو فلج كننده نيست و محدوديت ها نيز نگران كننده نيستند. ما توانمندي هاي زيادي در كشور داريم و بايد بدانيم كه در شرايط بوجود آمده فرصت هاي زيادي نيز قرار دارد و ما مي توانيم در همين شرايط فرصت هايي بوجود آوريم كه به كمك آنها از بسياري از مسائل عبور كنيم و بيماري هاي اقتصادي كه در كشور به بيماري هاي مزمن و تاريخي تبديل شده را درمان كنيم.
معاون اول رييس جمهور نخستين وظيفه ما در شرايط فعلي را داشتن آگاهي نسبت به وضعيت جديد عنوان كرد و افزود: پس از آگاهي بايد مسئوليت پذيري جدي در برابر وضعيت پيش رو داشته باشيم.
وي اضافه كرد: آمريكا از برجام خارج شد و برجام يك توافق بين المللي بود كه ما نيز اشكالاتي در آن مي ديديم اما اين توافق بين المللي از پشتوانه شوراي امنيت سازمان ملل متحد و قطعنامه 2231 اين شورا برخوردار بود به همين دليل ايران دقيقاً‌ به وظايف خود در چارچوب برجام عمل كرد و همه تعهدات خود را انجام داد و آژانس بين المللي انرژي هسته اي مكرر بر انجام تعهدات ايران صحه گذاشت اما آمريكا از فرداي شكل گيري برجام سر ناسازگاري گذاشت تا اجازه ندهد كه ايران از فرصت هاي بوجود آمده در برجام استفاده كند.
دكتر جهانگيري خاطر نشان كرد: اينكه آمريكا به اين درجه از بي قانوني و وقاحت رسيده كه اعلام مي كند يك توافق بين المللي را قبول ندارد و از آن خارج مي شود و همه تحريم هاي ايران را بر مي گرداند نشان دهنده توطئه هاي جديد عليه ملت ايران است.
معاون اول رييس جمهور با يادآوري اينكه آمريكا در تحريم هاي دوره گذشته هدف از تحريم را كشاندن ايران به پاي ميز مذاكره اعلام كرده بود، گفت: جمهوري اسلامي ايران كه پاي ميز مذاكره حاضر شد و در گفتگويي سازنده و منطقي به توافقي بين المللي رسيد پس دليل اعمال تحريم هاي مجدد براي چيست؟
وي افزود: رژيم صهيونيستي بصورت شفاف موضع خود را اعلام مي كند و مي گويد كه هدفش از توطئه ها اين است كه جمهوري اسلامي ايران نبايد وجود داشته باشد اما آمريكا هنوز به صراحت چنين موضعي را اعلام نكرده است و مشخص است كه براي ايران خواب هايي ديده است.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه ملت ايران ملتي بزرگ است كه در تاريخ و تمدن جهاني نقش مهمي ايفا كرده است،‌ گفت: ما بايد شرايط را به درستي تجزيه و تحليل و راهكارهايي براي رسيدن به موفقيت پيدا كنيم.
معاون اول رييس جمهور در ادامه با اشاره به اينكه آمريكايي ها صراحتاً گفته اند كه اتاق جنگ عليه ايران تشكيل داده اند، افزود: آنها فروش نفت، نظام بانكي و تجارت خارجي ايران را هدف قرار داده اند تا امكان فروش نفت، جابجايي پول و واردات كالاهاي مورد نياز براي ايران را از بين ببرند.
وي افزود: در اين شرايط دولت بعنوان محور اصلي مديريت كشور مسئوليت قانوني و اخلاقي دارد كه كشور را اداره كند و همه بايد به صحنه بيايند و قواي سه گانه، نهادهاي حاكميتي و مردم بايد به دولت كمك كنند.
دكتر جهانگيري با اشاره به جلسات سران قواي سه گانه كه با نظر مقام معظم رهبري تشكيل مي شود، افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند كه در مديريت شرايط فعلي دولت محور است و همه بايد به دولت كمك كنند و هر تصميمي هم كه اتخاذ شود من كمك خواهم كرد.
معاون اول رييس جمهور خاطر نشان كرد: من معتقدم در دستگاه هاي مختلف كشور و حتي در ميان مسئولين رده اول نسبت به شرايط پيش رو درك مناسب و يكسان وجود ندارد و برخي ممكن است تصور كنند كه شرايط فعلي شرايطي تكراري است و راهكارهاي آن نيز مانند قبل است و در مقابل باور عده اي نيز اين است كه شرايط فعلي شرايطي جديد است و نياز به ابتكارات نو دارد.
وي با اشاره به اينكه شايد برخي نخبگان كشور انتقاداتي نسبت به دولت داشته باشند گفت: در شرايط فعلي مهمتر از نقد دولت آن است كه كشور بايد با موفقيت و پيروزي وضعيت فعلي را پشت سر بگذارد.
دكتر جهانگيري موفقيت در برابر توطئه هاي دشمنان را انسجام كامل در داخل كشور دانست و افزود: هر كس كه مي تواند نقشي در شكل گيري انسجام داشته باشد بايد در اين زمينه تلاش كند.
معاون اول رييس جمهور با اشاره به اينكه آمريكايي ها به اشتباه فكر مي كنند مي توانند با فشار اقتصادي ملت ايران را به ستوه درآورند،‌گفت: هدف آنها ايجاد تفرقه و اختلاف در ميان ملت ايران است و راه مقابله انسجام و اتحاد بيشتر در داخل براي عبور از تنگناهاست.
وي با بيان اينكه دولت در برابر برنامه ريزي هاي خصمانه آمريكايي ها تدابيري هوشمندانه انديشيده است گفت: آمريكا يي ها مدعي متوقف كردن صادرات نفت ايران تا آبان ماه هستند اما بايد بدانند ايران با توجه به نقش و جايگاه استراتژيكي كه در منطقه و خليج فارس دارد و نيز با توجه به اهميت نفت ايران در بازارهاي جهاني نخواهد گذاشت آنها به اهدافشان دست يابند.
دكتر جهانگيري افزود: صفر شدن فروش نفت ايران حرف بي پايه اي است و ما كاري خواهيم كرد كه آمريكايي ها دريابند نمي توانند اين ادعا را محقق كنند.
معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه قطعاَ در دوره تحريم با زمينه هاي بروز فساد برخورد خواهد شد و ماجراي فساد در فروش نفت در گذشته تكرار نخواهد شد،‌ اظهار داشت: دغدغه مردم ايران را در اين زمينه كاملا مرتفع خواهيم كرد و در اين خصوص برنامه هاي لازم را طراحي كرده ايم و فروش نفت از طريق بورس و بطور شفاف انجام خواهد شد و اين با فروش نفت در اتاق هاي دربسته و با سفارش هاي خاص بسيار تفاوت دارد.
رييس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي با اشاره به تحريم مالي و مبادلات بانكي كشور، همكاري و همراهي اتحاديه اروپا،‌روسيه و چين يادآور شد و گفت: اينكه گفته مي شود دولت در صدد است صرافي ها را از اين چرخه حذف كند حرف بي حسابي است. ما از همه ظرفيت هاي كشور براي جابجايي پول استفاده خواهيم كرد و انتظار داريم فعالان اقتصادي و صاحب نظران نيز راهكارهاي جديدي ارائه كنند.
وي با اشاره به اينكه نيازهاي اساسي كشور در بدترين شرايط فراهم خواهد شد و اولويت بندي كالاهاي مورد نياز كشور را خاطر نشان ساخت و گفت: كالاهاي اساسي مورد نياز مردم در هر شرايطي به كشور وارد خواهد شد و نخواهيم گذاشت ملت ايران از اين بابت دچار نگراني شوند.
دكتر جهانگيري باتاكيد بر اينكه در مقطع فعلي تغييري در درآمدهاي ارزي كشور ايجاد نشده است، گفت: عده اي آدمهاي كوته فكر در مقطعي كه مردم در سختي و دولتمردان نگران آينده كشور هستند در صدد دستبرد زدن به جيب ملت، سوء استفاده و غارت منابع ملي هستند اما بايد بدانند در اين دوره به شدت با آنها برخورد خواهد شد زيرا فعاليت كردن در صف دشمن و اعمال فشار به مردم و تخريب اعتماد آنها به دولتمردان حركتي غير قابل بخشش است.
معاون اول رييس جمهور ادامه داد: بيش از هر مقطعي نيازمند تقويت سرمايه اجتماعي، اميد و اعتماد در ميان مردم هستيم زيرا در سايه اعتماد و اميد بخش وسيعي از مشكلات مرتفع مي شود و حتي مسائلي نظير تلاطم هاي ارزي نيز فروكش خواهد كرد و كالاهاي مورد نياز به راحتي به دست مردم خواهد رسيد.
رييس ستاد هماهنگي مبارزه با مفاسد اقتصادي با اشاره به اينكه در مرداد ماه بصورت ويژه درباره فساد با مردم سخن خواهد گفت از برنامه ريزي در خصوص برخورد با كساني كه از منابع دولتي در جهت خلاف منافع عمومي بهره برداري كردند خبر داد.
وي خاطر نشان ساخت: صرفه جويي در هزينه ها يكي از الزامات دستگاه هاي دولتي است زيرا وقتي مردم مجبور هستند در شرايط كنوني قناعت را در پيش بگيرند دستگاه هاي دولتي بايد برنامه هاي فوق قناعتي داشته باشند.
دكتر جهانگيري با اشاره به كاهش بودجه دستگاه هاي دولتي گفت: در زمان محدوديت نبايد بر طبل مطالبات كوبيد و هر فردي در هر سطح، دستگاه و قوايي در اين راستا حركت كند قطعاً به كشور خدمت نكرده است.
معاون اول رييس جمهور تاكيد كرد: بايد از اين مشكلات و موانع در جهت فرصت سازي و رفع بيماري هاي مزمن اقتصادي كشور استفاده كنيم و با انسجام و وحدت همه دستگاه ها در اين خصوص از موانع عبور كنيم اما بايد بدانيم كه محور فعاليت ها بايد دولت باشد. هر كس هر ايده اي كه داشته باشد و بتواند از برنامه هاي ما در مقابل تحركات دشمن حمايت كند مورد استقبال قرار مي گيرد.
وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به مسئله كم آبي در گوشه و كنار كشور گفت: كم آبي در كشور بحراني ملي است و در اصفهان نيز آثار خود را به جا گذاشته است اما بايد بدانيم كه مسئله تغيير اقليم و كاهش نزولات شرايط خاصي را امسال پديد آورده است كه بايد با كمك يكديگر از اين بحران عبور كنيم.
دكتر جهانگيري با بيان اينكه حيات اصفهان به واقع به حيات زاينده رود مرتبط است گفت: به فضل الهي وضعيت خشكسالي پايان خواهد يافت و دل مردم با جريان يافتن آب در زاينده رود شاد خواهد شد. دولت نيز پيگير اجراي همه طرح هاي تامين آب در استان اصفهان است.
معاون اول رييس جمهور افزود: به مردم و كشاورزان اصفهان اطمينان مي دهم كه اين مشكل حل شدني است اما من از دانشگاه ها،‌نخبگان و صاحب نظران اصفهاني كه در هر كجا وارد شده اند مشكلات را حل كرده اند مي خواهم كه با بررسي و شناخت دقيق ايده و طرح نو در اين خصوص ارائه كنند هر چند اگر ما تنها 10 درصد در بخش كشاورزي صرفه جويي مي كرديم هيچ محدوديتي امروز در خصوص آب نداشتيم .
وي با تاكيد بر اينكه دولت، مردم و كساني كه از بابت خشكسالي در استان آسيب ديده اند را رها نخواهد كرد، گفت: صنعت استان اصفهان حتماً بايد از محل پساب توسعه يابد و هيچكس حق ندارد منابع آبي را به اين منطقه براي رشد صنعتي بياورد.
دكتر جهانگيري با اشاره به برخي گزارش هاي ارائه شده در اين جلسه در خصوص نرخ بيكاري در استان اصفهان گفت: اعلام اين آمارها نگران كننده است و بايد مديران كه مسئوليت پذيرفته اند با تمام قوا وارد صحنه شوند و مشكلات واحدهاي توليدي را برطرف كنند زيرا ما براي خدمت مسئوليت قبول كرده ايم نه اينكه فقط سخنراني كرده و به مردم منت بگذاريم. ما بايد نوكر مردم باشيم و مشكلات آنها را شناسايي و حل كنيم.
معاون اول رييس جمهور در انتهاي سخنراني خود با اشاره به اجراي طرح هاي خوب براي اشتغال و توسعه روستايي و شهري و پرداخت بدهي هاي دولت به بخش خصوصي گفت: مطمئنم با هماهنگي و انسجام مديران،‌نخبگان و مردم استان اصفهان اين استان از مشكلات پيش روي خود عبور مي كند و مي تواند مشكلات استان هاي همجوار را نيز حل كند.

همچنين در اين مراسم آيت الله طباطبايي نماينده ولي فقيه و امام جمعه اصفهان به بيان مشكلات و دغدغه هاي مردم استان اصفهان پرداخت.
در اين مراسم استاندار اصفهان و برخي مديران استان نيز گزارشي از اقدامات صورت گرفته و عملكرد استان در حوزه اشتغال و كشاورزي ارائه كردند و به تشريح برنامه جامع ايجاد اشتغال پايدار براي كشاورزان مناطق آسيب ديده از كم آبي پرداختند.
در اين مراسم همچنين با حضور معاون اول رييس جمهور از پرتال سرمايه گذاري استانداري اصفهان و نيز برند بين المللي گردشگري اصفهان رونمايي شد و معاون اول رييس جمهور از تمبر يادبود پرتال سرمايه گذاري اصفهان نيز رونمايي كرد.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh