طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh

اَللّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُکَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی کُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

      
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - 01 October 2020
شناسه خبر: ۶۱۴۱
تاریخ خبر: ۲۳/ ۰۲/ ۱۳۹۷
ساعت: ۱۳:۴۵
معاون اول رییس جمهور در جلسه اقتصادی ساماندهی امور ارزی تصریح کرد:

دولت برای مدیریت کشور در شرایط جدید اقتصادی برنامه دارد

معاون اول رییس جمهور با اشاره شرایط جدید کشور پس از خروج آمریکا از برجام، گفت: اجرای سیاست‌های جدید ارزی امکان مدیریت بهتر کشور در شرایط جدید را فراهم کرده است.

دولت برای مدیریت کشور با شرایط جدید اقتصادی برنامه دارددكتر اسحاق جهانگيري امروز (يكشنبه) در جلسه ستاد اقتصادي ساماندهي امور ارزي ضمن بيان اهداف آمريكا در جهت وارد كردن آسيب به كشور، گفت: دولت با برنامه ريزي و تدوين راهكارهاي مختلف آمادگي لازم براي مديريت كشور در هر شرايطي را دارد.
وي با اشاره به گزارش دست اندركاران سامانه نظام يكپارچه معاملات ارزي (نيما) در خصوص عملكرد اين سامانه، استقبال وارد كنندگان، صادر كنندگان و بانك ها از سامانه نيما را اميد بخش توصيف كرد و از دستگاه هاي مرتباط خواست تا با هماهنگي يكديگر در جهت روان سازي جريان تجارت خارجي و تامين نياز متقاضيان واقعي ارز را حركت كنند.
رييس كل بانك مركزي نيز در اين جلسه با اشاره به رضايت فعالان اقتصادي و ثبت معاملات بيشتر ارزي در سامانه نيما،‌ گفت:‌ اين سامانه با قابليت انعطاف پذيري بالا ابزار لازم براي سياست گذاري بهتر و مديريت بازار ارز را در اختيار كشور قرار داده و ما را براي مواجهه با شرايط جديد اقتصادي متاثر از تصميمات سياسي در عرصه بين المللي تواناتر كرده است.
در اين جلسه كه وزير نفت، روساي كل بانك مركزي و سازمان برنامه و بودجه، معاون اقتصادي رييس جمهور و مشاور اقتصادي رييس جمهور نيز حضور داشتند؛ گزارشي از ميزان ارز اختصاص يافته به كالاهاي اساسي و دارو و تامين ارز متقاضيان واقعي ارز و عملكرد سامانه نيما ارايه شد. بر اساس اين گزارش پس از معرفي و اطلاع رساني بيشتر در مورد اين سامانه و شناخت بيشتر فعالان اقتصادي،‌ تعامل بهتري ميان صادركنندگان،‌ وارد كنندگان، بانك ها و صرافي ها در چارچوب سامانه نيما در حال انجام است و جريان مبادلات ارزي كشور با شفافيت و سرعت بيشتري ادامه دارد.


كد خبرنگار:1040

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh