طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - 18 October 2018
کد خبر: ۵۶۸۷
تاریخ خبر: ۲۹/ ۰۸/ ۱۳۹۶
ساعت: ۱۸:۱۶
معاون اول رييس جمهور تاكيد كرد:

رونق بخش مسكن از برنامه هاي مهم دولت است/ رونق بخش مسكن موجب اشتغالزايي و رونق اقتصاد كشور است

جلسه شوراي هماهنگي بخش مسكن عصر امروز (دوشنبه) به رياست معاون اول رييس جمهور برگزار شد.

دكتر اسحاق جهانگيري در اين جلسه با اشاره به پيشنهادات مطرح شده از سوي وزير راه وشهرسازي براي بخش مسكن، بر لزوم تشكيل جلسه اي با حضور وزارت راه وشهرسازي، وزارت اموراقتصادي و دارايي، بانك مركزي، سازمان برنامه و بودجه كشور و بانك مسكن جهت بررسي اين پيشنهادات تاكيد كرد و گفت: لازم است اين پيشنهادات مورد بررسي قرار گيرد و راهكار روشن و جامعي كه مورد توافق دستگاه هاي ذي ربط باشد تدوين گردد.
معاون اول رييس جمهور رونق بخش مسكن را از برنامه هاي مهم دولت برشمرد و افزود: هرچه بخش مسكن را بيشتر فعال كنيم، در اشتغال زايي و رونق اقتصاد كشور تاثير خواهد داشت و لازم است كه همه دستگاه ها در اين زمينه همراه شوند.
وي همچنين با اشاره به بازديد هاي خود از چند محله در تهران كه واحدهاي مسكوني در بافت فرسوده احداث شده بودند، اين اقدامات را مثبت و سازنده ارزيابي كرد و گفت: در اين بازديد ها هم افرادي كه صاحب خانه شده بودند و هم سازندگان از رضايت برخوردار بودند كه لازم است موانع پيش روي اين شيوه مرتفع شده و استمرار پيدا كند.
دكتر جهانگيري همچنين با اشاره به موضوع تامين مالي انبوه سازان كه در جلسه مطرح شد بر ضرورت تدوين راهكارهايي در جهت تامين مالي براي توليد كنندگان انبوه مسكن تاكيد كرد و از وزارت راه و شهرسازي و دستگاه هاي مرتبط خواست در اين خصوص با برگزاري جلسه و يافتن راهكارهاي عملي، نتايج آن را در جلسه آتي ارائه دهند.
معاون اول رييس جمهور صندوق سپرده گذاري مسكن را نيز از جمله راهكارهاي مناسب براي رونق بخش مسكن و خانه دار شدن افراد دانست و با اشاره به استقبال خوب مردم از اين شيوه، ضرورت تدوين راهكاري براي تامين منابع مالي در جهت افزايش سرمايه بانك مسكن را مورد تاكيد قرار داد.
در اين جلسه كه وزراي نيرو، راه و شهرسازي، رييس كل بانك مركزي و مديرعامل بانك مسكن نيز حضور داشتند، دكتر آخوندي وزير راه و شهرسازي گزارشي از روش هاي بكار گرفته شده براي رونق بخش مسكن در سالهاي اخير ارائه كرد و سپس به تشريح پيشنهاداتي براي رونق اين بخش و امكان خانه دار شدن مردم پرداخت.
در ادامه اين جلسه موضوع تامين مالي توليد كنندگان انبوه مسكن مورد بحث و بررسي قرار گرفت و مشكلات فراروي انبوه سازان بررسي شد كه مقرر شد جلساتي با حضور دستگاه هاي مرتبط براي بررسي پيشنهادات مطرح شده و نيز حل مسائل پيش روي تامين منابع مالي انبوه سازان مسكن برگزار و نتايج آن در جلسات آتي مورد بررسي و تصميم گيري قرار گرفت.

انتهای پیام /*
r_rsar
اخبار برگزيده
طراحی و تولید: "ایران سامانه"
Copyright© Iransamaneh